„Jsem na své hráče pyšný," přesto po zápase prohlásil trenér Petr Frňka.

Jeho svěřenci totiž podobně jako před týdnem ve Frýdku museli dohánět dvoubrankovou ztrátu, navíc se ale museli vyrovnat s absencí řady hráčů ze základní sestavy. „Mráz a Javorek zraněni, Džafič vykartovaný, Presl má problém s achilovkami, Šiml a Sladký na kapačkách, aby mohli vůbec zápas odehrát. Se sebezapřením hrál Běloušek, posléze musel odstoupit. Už první půli nedohrál pro zranění Hovorka. Prostě to je normální lazaret," bědoval trenér Táborska a dodal, že širšího kádru Franěk, jenž by dostal šanci, má z utkání béčka červenou kartu.

A na hře týmu se tyto potíže zákonitě podepsaly. Celý první poločas totiž na hřišti kralovali hosté. Už v první desetiminutovce pálil dvakrát jen těsně vedle Kuzmanovič, kterého v 18. min. na hranici vápna jen za cenu žluté karty zastavil Běloušek, naštěstí z přímého kopu Žídek nastřelil jen zeď. Ve 30. min. po Čelůstkově centru aktivní Kuzmanovič hlavičkoval nad břevno.

Domácí měli jedinou šanci, ta ale byla obrovská, Nešický po ideální nahrávce Hanzlíka za beky ale pálil vysoko nad.

Nicméně hosté dvě své akce dotáhli až ke gólům: ve 24. minutě po Grussmannově uličce Zd. Pospěch v pádu stačil ještě míč píchnout vedle vybíhajícího Tomy do sítě na 0:1 a před půlí po centru Schaffartzika a odraženém míči zvýšil Zd. Pospěch hlavou na 0:2.

Zdálo se být rozhodnuto, na to, že by domácí „lazaret" se mohl nepřízni osudu vzepřít, by zřejmě vsadil málokdo.

Jenže v poslední půlhodině se začaly dít věci!

V 62. min. sice Ciku v sólovém nájezdu na gólmana Vaška nevyzrál, vzápětí ale sudí odpískal malou domů, a byť nepřímý kop gólem neskončil, po následném závaru Traoré snížil. Tři minuty nato Strnad hlavou jen těsně pálil vedle šibenice, ale v 75. minutě velký tlak svého týmu zúročil gólem na 2:2 – a krátce před koncem gólovou hlavičku Miroslava Slepičky brankář Vašek jen reflexivně vyrazil! „Škoda, že to nebyl gól," litoval zkušený útočník. „Ale Opava si za první půli bod zasloužila," uznal.

Zato trenér Frňka po zápase nešetřil superlativy: „Ti kluci, co zápas odehráli, prostě jsou borci! Mají v nohách šest utkání za čtrnáct dní. Sehráli své tři druholigové a jeden pohárový zápas, navíc ještě sehráli dvě utkání béčka. Obdivuji je, že byť se zápas pro nás vyvíjel špatně, že byli schopni odvést ve druhém poločase takový výkon. To je prostě něco neuvěřitelného, jsem na své hráče strašně pyšný."

Opavský trenér Jan Baránek se netajil tím, že po první půli je remíza pro něj trošku zklamáním. „Ale za druhý poločas, kdy soupeř hrál vabank a šel do velkého rizika, zatímco my tuto fázi nezvládli a nedotáhli jsme nějakou akcí na 3:0, musíme i za bod být rádi. Nechápu, když jsou hráči celou hodinu schopni hrát kompaktně, s dobrou mezihrou a v dobrém bloku, že pak zbývajících třicet minut tak nezvládneme," smutnil kouč Opavy.

Táborsko – Opava 2:2 (0:2) – Branky: 65. Traore, 75. Ciku – 24. Zd. Pospěch, 45. Zb. Pospěch. ŽK: Běloušek, Ciku, Slepička – Jursa, Vašek. Diváci: 583. Rozhodčí: Pechanec – Arnošt, Melichar. Táborsko: Toma – Běloušek (55. Kotrba), Ciferský, Sladký, Hanzlík – Hovorka (22. Traore), Šiml, Kočí, Nešický (46. Strnad), Ciku – Slepička. Opava: Vašek – Zdeněk Pospěch, Simerský, Dvorník, Čelůstka – Žídek (86. Horka) – Grussmann (69. Jurečka), Jursa, Schaffartzik – Kuzmanovič, Zbyněk Pospěch (81. Machálek).

Bude pro ně cenný bod povzbuzením?

Fotbalisté Dynama po posledních nevydařených zápasech v neděli zabojovali a ze hřiště mužstva, s nímž ještě na jaře bojovali v I. lize, dovezli cenný bod. „Musím kluky pochválit, zabojovali a remízu si rozhodně zasloužili," uvedl ve svém telefonátu pro Deník jižní Čechy trenér František Cipro.

Jihočeši do zápasu nastoupili v pozměněné sestavě. „Ty změny byly většinou vynucené zraněním," podotkl Cipro a upřesnil, že Linhart byl s juniorkou v Jablonci. „Rozhodli jsme se ho dočasně přeřadit do juniorky. Záleží jen na něm, kdy se do týmu vrátí," krčil rameny budějovický kouč.

Domácí se snažili od začátku zápas rozhodnout, obrana Dynama ale včera pracovala velice spolehlivě. „My naopak hrozili z brejků a měli jsme několik příležitostí, hlavně Jurdík," uvedl Cipro, dle něhož to zejména v prvním dějství byl nejlepší výkon, jaký mužstvo v této sezoně odvedlo.

Právě Jurdík se po souboji s domácím kapitánem ve vápně se v první půli ocitl na zemi, ale penaltu sudí nepískl. Na druhé straně Vaněčka o míč připravil ve vápně Hájovský, jenž vyřešil i únik Malinského.

Blízko gólu byli hosté z jihu Čech po půlhodině hry, to když Šimák krásnou ranou zdálky trefil břevno domácí branky.

„Ke konci jsme byli trochu pod tlakem, ale do větších šancí jsme soupeře nepustili. Kluci bojovali, jezdili a hráli na doraz. To zlepšení ale musíme potvrdit v pátek doma s Olomoucí," podtrhl trenér Cipro.

Hradec králové – Dynamo ČB 0:0 – ŽK: Krmaš, Mareš – Hric, Hájovský. Diváci: 1311. Rozhodčí: Dresler – Kubr, Boček. Hradec Králové: Ottmar – Holeš, Krmaš, Nosek, Mareš – Černý (57. Pázler), Janoušek (75. Schwarz) – Malinský (86. Zorvan), Vlkanova, Sukenník – Vaněček. Dynamo ČB: Křížek – Dvořák, Hric, Hájovský, Funda (76. Benát) – Hála, Karafiát – Řezáč (88. Vaněk), Šimák, Buchvaldek (62. Pešek) – Jurdík.