Vítězem přeboru je hradecké béčko, sestupují Staňkov a Kunžak

Jindřichohradecko – Fotbalisté Kunžaku nezastavili krizi a po loňském pádu z krajské I. B třídy se nyní poroučí i z okresního přeboru.Rozhodl o tom jejich přímý souboj v závěrečném 26. kole na půdě sestupem rovněž ohroženého Horního Žďáru, který nakonec domácí hráči vyhráli nejtěsnějším rozdílem.

21.6.2013

FK Jindřichův Hradec B, vítěz okresního přeboru 2012/13.Foto: Deník/Petra Jouzová

Katem Kunžaku je paradoxně jejich kmenový hráč Karel Loukota, jenž hostuje v dresu soupeře a postaral se o jedinou trefu utkání. Společně s kunžackým týmem do okresní soutěže půjde i Staňkov, o jehož osudu však bylo rozhodnuto již dříve. Stejně tak bylo jasno o prvenství jindřichohradeckého béčka, jež si postup do krajské třídy vybojovalo suverénním způsobem již několik kol před koncem.

HORNÍ ŽĎÁR – KUNŽAK 1:0 (0:0)
Souboj o bytí a nebytí se nesl v duchu mírné převahy domácích fotbalistů. Ve slušně hraném střetnutí si Horní Žďár vypracoval více šancí a jednu z nich, krátce po přestávce, dokázali zužitkovat. Autorem „zlatého" gólu se stal Karel Loukota a pikantní je především fakt, že se jedná o kmenového hráče Kunžaku, jenž v dresu žďárského celku hostuje. Hosté si prakticky žádnou větší možnost nevytvořili a po loňském sestupu z krajské I. B třídy nyní opouštějí i přebor.
„Myslím, že jsme prokázali větší touhu a vůli po vítězství. Měli jsme „vyprodáno", což nepamatuji," konstatoval jednatel domácího klubu František Zwicker.
Branka: 48. Loukota. Rozhodčí: Maňhal – Loula, Šindelář. ŽK: 1:1. Diváci: 120.

STRÁŽ – STRMILOV 2:1 (1:0)
Utkání bylo v poli hodně vyrovnané a v první půli se do černého trefil hlavou pouze Zdeněk Mládek, jenž zužitkoval perfektně zahraný rohový kop Jiřího Rybeckého. Strmilov záhy po přestávce srovnal zásluhou Davida Hanzala a začal se hrát velmi svižný fotbal. Šťastnější nakonec byla Stráž. Ve vápně byl totiž stržený střídající stoper Starý a Josef Šimánek nařízený pokutový kop s přehledem proměnil. Domácí tak uhájili druhou příčku, což se jim nakonec povedlo před sedmi lety.
Branky: 35. Z. Mládek, 73. Josef Šimánek (11) – 51. D. Hanzal. Rozhodčí: Švec. ŽK: 0:4. Diváci: 70.

DEŠNÁ – NOVOSEDLY 2:2 (1:1)
Pokud by se hrálo na velké šance, domácí tým zápas vyhrál 8:3. Dešná se však potýkala s mizernou koncovkou a soupeři z Novosedel tak darovala bod. Pět minut před koncem měl po chybě hostujícího gólmana na kopačce vítěznou trefu Morong, ale přestřelil prázdnou branku.
Branky: Ďurač 2 – Mazanec, Kroupa. Rozhodčí: Devera. ŽK: 2:2. Diváci: 30.

J. HRADEC B – BŘILICE 8:5 (3:3)
Začátek utkání hradecká rezerva podcenila a v 10. minutě prohrávala 0:2. Ještě deset minut před přestávkou břiličtí fotbalisté vedli 3:1 a až v té době favorit začal předvádět očekávaný výkon. Domácí do přestávky stihli vyrovnat a po obrátce pokračovali v započatém brankostroji. Za rozhodnutého stavu však přestali bránit a dovolili soupeři korigovat. Divoká přestřelka přinesla 13 gólů, ale vzhledem k množství šancí mohl být výsledek ještě výraznější. Činili se především kanonýři obou týmů Kvitský a Vaníček.
Branky: Z. Kvitský 4, V. Moudrý, M. Völfel, Roštek (11), Beneš – Z. Vaníček 3, Rybár, Houdek. Rozhodčí: Janák. ŽK: 1:0. Diváci: 40.

HRANICE – JAROŠOV 1:1 (1:0)
Zachráněný hranický celek začal dobře, v první půli soupeře předčil a těsně před pauzou otevřel skóre. I po změně stran mohli domácí fotbalisté několikrát náskok zvýšit, ale své možnosti zahodili a v 87. inkasovali smolný gól, když si Bednář srazil míč do vlastní sítě.
Branky: Hasík – vlastní (Bednář). Rozhodčí: Kuneš – Filo, Barvínek. ŽK: 3:1. Diváci: 30.

STUDENÁ – STAŇKOV 5:1 (4:1)
V prvním poločase slušně hraného duelu, v němž sudí nemusel ani jednou sáhnout pro karty, Studená koncertovala a čtyřmi trefami prakticky rozhodla o osudu utkání. Po přestávce se sestupující Staňkov, který přijel bez čtyř opor, přece jen vzpamatoval, vyrovnal hru a docílil i čestného úspěchu v podobě gólu Studničky. Hattrickem pozici nejlepšího střelce přeboru potvrdil domácí Libor Dvořák.
Branky: Dvořák 3, D. Adamec (11), Krasnovský – Studnička. Rozhodčí: Svítil. Bez karet. Diváci: 70.

SUCHDOL B – STARÁ HLÍNA 3:0 (2:0)
Suchdolská záloha předváděla pohledný fotbal a její hráče může mrzet pouze to, že z výrazné převahy a množství šancí vytěžili pouze tři góly. Stará Hlína, která byla jako nováček velice příjemným překvapením okresního přeboru, si vybrala slabší chvilku a na svého soupeře tentokrát nestačila.
Branky: Dunaj 2, Gauč. Rozhodčí: Filo – Kuneš, Barvínek. ŽK: 1:1. Diváci: 60. ⋌(vs)

Dohrávka 24. kola
HRANICE – NOVOSEDLY 2:3 (1:1)
Po vyrovnaném úvodním dějství o osudu utkání rozhodl nástup Novosedel do druhé půle, kdy si rychle vypracovaly dvoubrankový náskok. Hranice sice zápas ještě zdramatizovaly, ale srovnat stav se jim už nepovedlo.
Branky: Novák, Bednář – Melichar 2, Voldřich. Rozhodčí: Valeš. ŽK: 1:0. Diváci: 20.

NEJLEPŠÍ STŘELCI
35 – Libor Dvořák (Studená)
29 – Zdeněk Vaníček (Břilice)
20 – Zdenek Kvitský (J. Hradec B), Jan Musil (Jarošov)
19 – Josef Šimánek (Stráž)
18 – Vojtěch Moudrý (J. Hradec B)
15 – Ondřej Nečeda (Strmilov)
14 – Zdeněk Mládek (Stráž), Milan Novotný (Dešná), Roman Poborský (Novosedly), Tomáš Roštek (J. Hradec B)
13 – Mir. Studnička (Staňkov)
11 – Jan Herzog (Hranice), Radek Petrů (Jarošov), Václav Vochoska (Břilice), Karel Winkler (Kunžak)

21.6.2013 VSTUP DO DISKUSE

Dynamo České Budějovice - FC Hradec Králové.
30

Přímý souboj o post lídra se chvílemi měnil v exhibici

Energetici spolu s lesníky nají plno práce u spadlých drátů před Žďárem.
118

Bouřka odstřihla od elektřiny tisíce domácností

Malého Péťu režisér objevil při americkém fotbalu v Českém Krumlově

Český Krumlov/ROZHOVOR/ - Režisér filmu Václav Malhour, který před několika dny natáčel v Českém Krumlově další záběry do filmu Nabarvené ptáče, říká, že už je v Českém Krumlově pomalu jako doma.

Dačické náměstí rozezní údery kladiv do kovadlin

Dačice – Nejen se zkušenými mistry, ale také s mladými tovaryši černého řemesla se budou moci setkat návštěvníci Dačic, a to v rámci letošního ročníku Kovářských dnů, který začíná v pondělí.

OBRAZEM: Děbolín bavily divadelní hry

Jindřichův Hradec - Trojice divadelních vystoupení, trojice večerů. Děbolín má za sebou další divadelní festival.