A to přesto, že jeho svěřenci proti Žižkovu alespoň remízu zachraňovali až tři minuty před koncem.

Jihočeši nezachytili úvod utkání, když už ve 3. minutě Hurkovu střelu sice Křížek vyrazil, na vápně volný Dočekal ale pohotovou ranou pod břevno dal na 0:1. Osm minut nato si Hurka naběhl do vápna, jeho velkou šanci ale Křížek bravurně vyrazil.

Domácí se poté otřepali a zhruba od 20. min. získali vrch, připravili si i celou řadu slibných šancí, ale z těch největších Táborský po Vopatově ideální přihrávce ve 35. min. nastřelil zblízka jen gólmana a po půli Kladrubský i Benát mířili vedle. Po akci Wermkeho tak srovnal až v závěru Vopat, jenž po souboji s Haškem v odkryté bráně protlačil míč o kousek až za brankovou čáru.

Dynamo ČB - Viktoria Žižkov 1:1 (0:1) - Branky: 87. Vopat – 3. Dočekal. Bez karet. Diváci: 50. Rozhodčí: Pečenka. Dynamo: Křížek – Klesa, Šourek, Novák, Funda – Čermák (46. Wermke), Čavoš (46. Hála) – Vopat, Táborský (46. Kladrubský), Pešek (46. Benát) – Kalod (46. Kadula). Žižkov: Soukup – Hašek, Švejdík, Egert, Šandera – Urbanec, Krystan, Čapek, Engelmann – Hurka (68. Hynek) – Dočekal.
Dynamo ČB jun. - Viktoria Žižkov 0:3 (0:1) - Zatímco Dynamo postavilo juniorku, doplněnou o dorostence, Viktorka šla do duelu s řadou hráčů z druholigového áčka. Pražané také od začátku měli více ze hry, vyhráli 3:0 (1:0) a ještě řadu šancí nevyužili. Většinou i díky výborným zákrokům gólmanů Hajduška i Staňka, navíc Jelínek trefil tyč.
Branky: 22. Jelínek, 60. Eliáš, 90. Tryzna. Bez karet. Dynamo: Hajdušek (46. Staněk) – Škoda (46. Řehoř), Jáša (46. Tomášek), Frnoch, Blažek (46. Zachař) – Kalousek (46. Fišer), Tomek (62. Kadlec), Kořínek (60. Škoda), Bálek – Chylík (46. Smetana), Collin (46. Štifter). Žižkov: Hrubeš – Trýzna, Opluštil, Pavlata, Pardubský – Jelínek, Eliáš, Sixta, Kolmistr – Hynek – Surmaj.

Táborsko neudrželo ve Vlašimi těsné vedení

První tým FC MAS Táborsko prohrál v sobotu za téměř jarního počasí na umělé trávě ve Vlašimi v areálu Na Lukách v přípravném utkání s domácím celkem 2:1. V zápase jihočeský tým podal zejména v první půli velmi sympatický, srdnatý výkon, kdy na soupeře prvních třicet minut vlétl a jasně ho přehrával.

Odměnou pro hosty byla pěkná branka Mrázka, který si za vápnem zpracoval míč a krásně provětral pravou šibenici. O pár minut později po další povedené kombinaci orazítkoval Nešický hlavou pravou tyčku. Na druhé straně se blýskl mrštným zákrokem vlašimský brankář Hájek proti velké šanci Hadaščoka.

Druhá půle byla vyrovnaná, Vlašim příliš šancí neměla, ale dokázala využít individuální chyby hostí. Vyhnal srovnal z penalty po ruce Bělouška (penalta se podle pravidel kopat neměla, hráč si ruku sám nastřelil při smolném odkopu). Poté Vyhnal potrestal chybu defenzivy na levé straně hostí, a domácí tak zápas otočili.

Táborsko nicméně ukázalo velmi slušný výkon, na kterém lze dále stavět. Někteří hráči Táborska do utkání nenastoupili, protože dostali od trenéra Nádvorníka volno (Hanzlík, Navrátil, Musiol), jiné na hřiště nepustilo zdraví (Kučera, Javorek, Presl). V brance se ukázal v sympatickém světle Josef Řehák, syn známého slávistického bouřliváka Pavla Řeháka.

Vlašim - Táborsko 2:1 (0:1) - Branky: 61. (pen.) a 71. Vyhnal – 11. Mrázek. ŽK: Hašek. Rozhodčí: Matoušek Vlašim: Le Giang – Wiesner, Štochl, Kulhánek, Tusjak – Reiter, Janda, Hašek, Kučera (80. Hrebenyck) – Kulhánek – Jeslínek (30. Vyhnal), Hadaščok (60. Jeslínek). Táborsko: Řehák – Souček (46. Landovský), Toml, Zavadil (58. Běloušek), Mrsić – Kalvach – Džafić, Ciku (58. Peterka), Nešický, Klusák – Mrázek (84. Kostka). (boš)

Písečtí fotbalisté dali Znojmu bůra

FC Písek - Znojmo 5:2 (2:1) – Domácí své fanoušky potěšili nečekaně vysokou výhrou s týmem druhé ligy, když favorita zaskočili hned v úvodu a po první půlhodině díky dvěma gólům Martina Voráčka vedli 2:0 (první dal v 7. min. po Řezáčově přihrávce, druhý ve 29. min. po zdařilém sólu). Těsně před půlí sice hosté snížili, v nástupu do druhého dějství ale nový muž píseckého týmu Froněk (FCT) zvýšil opět na rozdíl dvou branek a své zasloužené vítězství Písečtí potvrdili i v závěru utkání (dalším novicem byl Vaněk z Dynama).

Branky: 7. a 29. Voráček, 47. a 85. Froněk, 75. Řezáč – 43. Kirschner, 67. Teplý, sestava Písku: Varyš – Řehák, Havel, Rendla, Sajtl – Jakub Held, Froněk, Milec – Vaněk, Řezáč, Voráček (ve 2. půli střídali Jevčák, Hrachovec, Zeman, Martin Held a Holub). (pb)

Neratovice - Táborsko B 3:1 (0:1) – Béčko Táborska sice v půli v Štěrboholech po gólu Dorděviče vedli, domácí ale brankami Ďurindy, Rejmana a Bozděcha po půli skóre otočili.