VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Majdalenští hasiči na své přátele nezapomínají

Majdalena - Před dvěma roky oslavili majdalenští dobrovolní hasiči 110. výročí od svého založení.

22.7.2009
SDÍLEJ:

Hasiči v Majdaleně. Foto: archiv SDH Majdalena

Tohoto výročí se však, bohužel, nedožil jejich dlouholetý starosta, ale také velitel a ikona Sboru dobrovolných hasičů (SDH) Vladimír Packa, kterého 28. ledna 2007, když se vracel domů z hasičského bálu, srazilo na přechodu pro chodce přes hlavní silnici auto.

Nehodu se do dnešních dnů nepodařilo vyřešit a stín neštěstí se nad sborem vznáší i po více než dvou letech.

„Vladimír Packa se asi nejvíc vyznamenal při řízení záchranných a likvidačních prací při odstraňování následků povodně v roce 2002. Velmi na něj vzpomínáme i my mladí. Vždyť to byl on, kdo nás ke sboru v roce 2005 přivedl, a pak se nám po celou dobu věnoval,“ vzpomíná současná jednatelka SDH Marie Zimmerhanslová.

„Na jeho počest také letos pořádáme již druhý ročník hasičské soutěže Memoriál Vladimíra Packy,“ dodala jednatelka.

Sbor dobrovolných hasičů v Majdaleně najdou lidé, především vodáci, velmi snadno. Po odbočení z hlavní silnice směrem ke kempu stojí na pravé straně hasičská zbrojnice, kde je stále velmi živo.

Přátelství z povodní

Zbrojnice je totiž kromě jiného i klubovnou a místem přátelských posezení, o které nebývá nouze. „Například zde každý rok pořádáme setkání přátel, kteří nám pomohli v asi nejtěžších chvílích novodobé historie, a to při záplavách v roce 2002,“ uvedl starosta sboru Josef Pavelek. Za všechny pak vyjmenoval vojáky ze 153. záchranného praporu v Jindřichově Hradci, Sbory dobrovolných hasičů v Českém Rudolci, Suchdole nad Lužnicí, Branné či Sivic nedaleko Brna.

„Všem patří obrovský dík. Povodeň totiž zaplavila znenadání řadu domů, které musely být evakuované a pomáhali i při následném odklízení,“ doplnil Pavelek a dodal, že Poděkování od ministra vnitra za účast na záchranných prací a likvidace následků povodní patří i jim.
Kromě těchto, tragických neštěstí však sbor žije všedním životem. V současné době je zde evidováno 55 členů, z toho čtrnáct žen.

Zásahová jednotka, která je zařazena do kategorie JPO 5, příliš práce nemá. V jednotce je sedm hasičů. K zásahu vyjíždí tak jednou až dvakrát do roka, ale ani velitel Miroslav Vojtek ani starosta Pavelek na ně nedá dopustit.

„V obci jsme, když ne jediným, tak rozhodně nejaktivnějším občanským sdružením, které udělá vždy to, co je potřeba,“ potvrdil Pavelek.
Podle jeho slov k pravidelným akcím patří zejména organizování hasičského bálu, stavění máje, Dětského dne či hasičských soutěží.

Autor: Miroslav Cihelka

22.7.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Hradečáky celý týden bavila nejrůznější hudební i jiná vystoupení.
24

Poslední den festivalu Do klobouku rozproudil náměstí

V sobotu byla slavnostně otevřená nová naučná cyklostezka z Kardašovy Řečice okolo rybníků. Teď můžete na cyklovýlet okolo Světa.

V neděli můžete vyrazit na kolo nebo do kina

Turisté mají po bouřce omezený pohyb po Šumavě

Šumava - Následky bouřky z pátku na sobotu postihnou i návštěvníky Šumavy. Některé pěší a cyklistické trasy jsou dočasně nepřístupné.

Kabelkový veletrh pokračuje

Jindřichohradecko – Ještě čtrnáct dnů máte na to, abyste se podívali do skříní, šuplíků a knihovniček a vybrali věci, které již doma leží bez povšimnutí, a darovali je do Kabelkového veletrhu.

Na letišti bouřka utrhla letadlo

Jindřichův Hradec - Na jindřichohradeckém letišti se při bouřce v noci na sobotu vytrhl letoun Andula z ukotvení v betonu.

AKTUALIZUJEME / SLEDUJEME ON-LINE

Noční bouřka se prohnala jihem Čech, zastavila i vlaky

Jižní Čechy - Bouřka, která se prohnala zemí, neušetřila ani jižní Čechy.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení