Dokázali to! V šestém čtvrtfinále play off první ligy po mimořádně bojovném a koncentrovaném výkonu vyhráli hokejisté ČEZ Motoru v Benátkách nad Jizerou 3:2, celkově v sérii 4:2 a zahrají si semifinále, ve kterém bude jejich soupeřem Třebíč. Jihočeši budou začínat doma v pondělí 9. března.

Hosté nastoupili při zranění Muchy pouze se šesti obránci a točili tři útočné formace. Domácí postavili při absenci Vaněčka do branky Fučíka.
S mimořádnou podporu až neuvěřitelné masy českobudějovických fanoušků v hledišti začali hosté aktivně. Jenže stačil rychlý protiútok na druhé straně a do vedení šly Benátky. Mikyska našel před brankou Dlouhého, který už neměl problém překonat Bláhu.
Po inkasované brance však Motor přepnul na ještě vyšší obrátky. Nouza posunul kotouč mezi kruhy Heřmanovi, jenž dělovkou rozezvučel břevno. Švihálkova dorážka bekhendem poté skončila těsně nad, ale v 10. min. už to přišlo. Straka našel Nouzu a ten znovu prokázal svůj zabijácký instinkt a přesnou střelou k tyči srovnal skóre.
Jenže v samotném závěru úvodního dějství poslali rozhodčí hosty do tří a pouhých devatenáct vteřin před první sirénou poslal Benátky podruhé do vedení Víšek.
Ale netrvalo to dlouho a bylo znovu vyrovnáno. Ve 24. min. se o to postaral stále se lepšící Přibyl.
V polovině zápasu přišel jeden z jeho klíčových momentů. Díky nesmírné obětavosti a výbornému Bláhovi v brance Motor ubránil další pořádně dlouhou přesilovku pět na tři a poté šel navíc ve čtyřech poprvé do vedení. Z rychlého brejku a přečíslení dva na jednoho našel Heřman přesně obránce Žovince a ten předvedl na obránce znamenitou koncovku.
To bylo přesně to, co jihočeská družina potřebovala. Hosté začínali míst stále více navrch a přibývalo i možností na jejich kontě. Ale jednu pořádně velkou měl i na konci druhého dějství domácí Skořepa. Bláha však naštěstí zachránil.
Také do třetí třetiny vstoupil hosté maximálně koncentrovaně a soupeře nepouštěli do šancí. S přibývajícím časem tak bylo semifinále blíž a blíž, protože Motor vyloženě kontroloval hru a soupeř už neměl sílu na nějaký souvislejší tlak. Minutu a šestatřicet vteřin před koncem domácí střídačka odvolala brankáře, půl minuty před koncem šli navíc hosté do čtyř. Postup do semifinále už si však Motor vzít nenechal a pak už mohly propuknout mohutné oslavy.

Fakta z utkání: Branky a nahrávky: 7. Dlouhý (Mikyska), 20. Víšek (Kolmann, Miksyka) – 10. Nouza (Jos. Straka, Heřman), 24. Přibyl (Švihálek), 30. Žovinec (Heřman, Kuchejda).
Vyloučení: 3:5, využití: 1:0, v oslabení: 0:1.
Rozhodčí: Přikryl, Trombík – Beneš, Štofa. Diváci: 1460.
Konečný stav série: 2:4.
ČEZ Motor: Bláha – Punčochář, Žovinec, Suchánek, Vráblík, Bohunický, Semrád – Kuchejda, Rob, Boháč – Nouza, Jos. Straka, Heřman – Vaniš, Přibyl, Švihálek. Trenéři Rosol a Bělohlav.