Za stavu 1:1 se zřejmě jednalo o klíčový zápas celé série. Cítili jste to také tak?
Byl to strašně důležitý zápas. Jak z hlediska vývoje série, tak i pro nás z psychického hlediska. Pokud bychom ho neuhráli, tak už bychom byli na hraně vyřazení a to by pro psychiku nebylo nic jednoduchého. Takhle máme přece jen větší klid.

Domácí v závěru první třetiny nevyužili čtyřminutovou přesilovku. Mohl to být moment, kdy se zápas lámal?
První dvě třetiny byly hodně vyrovnané a nebylo k vidění moc velkých šancí. Hrálo se sice v tempu, ale spíše od branky k brance. Ani jeden z týmů si nevynutil nějaký větší tlak. Je ale fakt, že když některé mužstvo nevyužije čtyřminutovou přesilovku, tak je to hrozná chyba.  My jsme ve druhém zápase doma měli spoustu přesilovek a nevyužili jsme je, což také rozhodlo. My jsme naopak na konci druhé třetiny přesilovku využili a hned se nám lépe dýchalo. Před třetí třetinou byla také lepší nálada v šatně.

Druhý gól Vladimíra Škody po hrubé chybě obránce Reháka soupeře definitivně zlomil. Souhlasíte?
To je pravda. Ten gól je zlomil a posledních deset minut byli hodně odevzdaní.

Hodně vám pomohl návrat brankáře Jakuba Kováře, který podal famózní výkon?
Pavel Kantor je samozřejmě taky výborný gólman, ale Kuba je nejlepší brankář v extralize a můžeme se o něj opřít. Je spolehlivý a má parádní formu. Jsem strašně rád, že nikam neodešel a může nám pomoci. On toho spoustu pochytá, ale my musíme dobře bránit, aby se soupeř nedostával k dorážkám. To je práce nás obránců.

Co znamená vaše vedení 2:1 pro další vývoj série?
Uděláme sto procent, abychom vyhráli hned čtvrtý zápas tady v Ostravě a ukončili to. Na pátý duel nemůžeme spoléhat. Sice bychom ho hráli doma, ale to neznamená, že automaticky musíme zvítězit. Chceme vyhrát co nejdříve a dostat se do pohody pro případné čtvrtfinále.