Druhý zápas jsme odmakali a vyhráli naprosto zaslouženě, chválil si Adam Přibyl

České Budějovice – Odvedl poctivý výkon, bruslil, dohrával soupeře. Útočník ČEZ Motoru Adam Přibyl (22 let) mohl být po druhém čtvrtfinále play off s Benátkami nad Jizerou (4:0) spokojen s výkonem svým i celého týmu. Trošku ho mrzela snad jen promarněná vyložená šance z první třetiny ještě za bezbrankového stavu.

20.2.2015

Adam PřibylFoto: Deník/ Jan Škrle

Čím to bylo, že jste podali o tolik lepší výkon než ve středečním prvním duelu?
Možná to bylo právě i tím prvním zápasem. Přistoupili jsme k tomu druhému mnohem zodpovědněji, všichni jsme makali a hráli jsme, co jsme měli. To se také projevilo na výsledku. Když bruslíme, napadáme a dodržujeme taktiku, tak tam potom góly napadají.

Proč jste to samé nedělali ve středečním prvním duelu?
Těžko říct. Možná nás trochu ovlivnila dvoutýdenní pauza, že jsme byli takoví vlažní. Ve středu jsme se první třetinu deset minut jenom rozkoukávali. Pak to bylo trochu lepší, ale od druhé třetiny už to zase nebylo ono. Asi jsme potřebovali to jedno utkání, abychom se dostali do zápasového tempa.

Byla po středečním nepovedeném zápase v kabině bouřka?
Určitě jsme si řekli, že takhle se hrát nedá. To bychom neporazili nikoho. Křik ani moc nebyl. Všichni jsme si sedli a řekli si k tomu své. Druhý zápas už také vypadal úplně jinak a každý do toho dal úplně všechno.

Vysoko nastavenou laťku jste udrželi po celých šedesát minut, což se vám v sezoně pokaždé nepodařilo.
To je pravda. Z naší strany bývaly horší třeba druhé třetiny. Tentokrát to byl ale super zápas, který všichni odmakali a rozhodně jsme si zasloužili vyhrát.

Benátky podaly ve druhém utkání horší výkon, nebo jste je k ničemu nepustili?
Myslím, že jsme jim to naší hrou hodně ztížili. Mnohem lépe jsme bruslili než ve středu, kdy jsme byli všude pozdě. Hosté tam teď kromě jedné šance neměli skoro nic.

Šancí jste měli spoustu, ale první gól jste dali až na konci druhé třetiny. Byli jste pořád trpěliví?
Samozřejmě by bylo lepší, kdybychom po první třetině vedli třeba o dva góly, protože šance jsme na to měli. Ale říkali jsme si, že musíme hrát pořád trpělivě, protože to tam určitě napadá. A také to tam ve třetí třetině napadalo.

V úvodním dějství jste najížděl sám na brankáře Vaněčka. Zamrzelo, že jste tuto vyloženou příležitost neproměnil?
Mrzelo. Chtěl jsem vystřelit na lapačku, ale netrefil jsem ani branku. Když jedu sám na branku, tak by to měl být gól. Nic mě neomlouvá, to prostě měl být gól. To se v play off musí proměňovat. Naštěstí jsme pak ale dali čtyři jiné góly. Máme v týmu střelce, na které se můžeme spolehnout.

Po zranění Michala Švihálka jste se posunul ze čtvrté do třetí formace a zdálo se, že vám tato změna hodně prospěla. Cítil jste to tak i vy sám?
Je jasné, že když se člověk dostane do prvních tří pětek, tak je v mnohem větším tempu a hraje se mu úplně jinak. Je to něco jiného než hrát ve čtvrté lajně. Ta jde na led třeba třikrát za třetinu s tím, že hlavně nesmí dostat gól a soupeře má spíše seřezat. Ve třetím útoku je hráč více na ledě a častěji na puku. Více se dostane do tempa, věří si a je to úplně něco jiného.

Stav série je nerozhodný 1:1. Co to může znamenat pro její další vývoj?
Je to naprosto otevřené a začíná se prakticky od nuly. Musíme vyhrát ještě tři zápasy a nejlepší by bylo, kdybychom vyhráli hned ty tři nejbližší, aby série nebyla tak dlouhá. Benátky jsou nepříjemné mužstvo, ale pokud budeme hrát tak jako ve druhém utkání, tak by se nám to mělo podařit a měli bychom je přehrát.

V Benátkách je malý stadionek. Bude to jiné než vaše zápasy v Budvar aréně?
V každém případě to bude jiné. Tady přijde šest tisíc lidí, kteří vám neustále fandí. Tam chodí pět set a z toho čtyři sta přijede z Budějovic. To je úplně něco jiného. Máme výborné fanoušky a věřím, že určitě pojedou s námi. To nám pomůže a my jim to vrátíme na ledě.

Budou hrát jinak i Benátky, když budou mít výhodu domácího prostředí?
To netuším. Doma jsou Benátky nepříjemné. Je tam trochu menší hřiště a oni hodně bruslí. Hrají důrazně a dohrávají souboje. Teď hrají trošku jinak než v základní části. Pokud ale budeme produkovat naši zodpovědnou hru, tak bychom je měli porazit.

Autor: Pavel Kortus

20.2.2015 VSTUP DO DISKUSE

Kabelky, bižuterii a knížky přinesla do Pravdovy knihovny v Jarošově nad Nežárkou Alena Ondřejová.
28

Kabelkový veletrh pokračuje

Bouřka škodila i na letišti v Jindřichově Hradci. Poryv větru vytrhl z betonu kotvení letadla, které pak nacouvalo do několik desítek metrů vzdálené čerpací stanice.

Na letišti bouřka utrhla letadlo

AKTUALIZUJEME / SLEDUJEME ON-LINE

Noční bouřka se prohnala jihem Čech, zastavila i vlaky

Jižní Čechy - Bouřka, která se prohnala zemí, neušetřila ani jižní Čechy.

Tehdy tam palci zamačkávali bubliny horkého asfaltu

Jaroslavice – Na místě, kde kdysi stála vesnice Jaroslavice, je nyní Hněvkovická přehrada. V sobotu se na loučce u přehrady setkají rodáci této zatopené vesnice a zavzpomínají na staré časy.