Domácí celek nadále trápí značná marodka, takže trenéři museli nasadit do hry prakticky všechno, co mělo ruce a nohy. Poprvé se v dresu Mountfieldu představila posila ze Sparty Luňák.

Pro oba soupeře byl duel mimořádně důležitý a v tabulce je dělil jediný bodík. Kometa nevyhrála už šest zápasů v řadě a v úvodním dějství také měla opticky více ze hry. Kovář v domácí brance však byl tradiční oporou a v produktivitě měli jasně navrch svěřenci trenéra Draisaitla.

V 17. min. hráli Jihočeši svou první přesilovku, Dej našel zpoza branku přesnou přihrávkou Ptáčka a rekordman v počtu odehraných zápasů přesnou střelou zúročil stovky puků, které při tréninku vyšle na branku.

Podobně vypadal i druhý gól. Znovu přesně od zadního mantinelu, tentokrát to byl kapitán Šimánek, a Mertl prokázal v koncovce, že je schopen bodovat mnohem více než doposud.

Do druhé třetiny poslali hosté místo Trvaje do branky Faltera a nadále se tlačili před Kováře. V polovině zápasu se Kometa dočkala. Při hře čtyři na čtyři si před branku nabruslil Žižka a přesnou střelou k tyči snížil na 2:1.

Brněnská radost však trvala jen něco málo přes dvě minuty. Na konci ostřelování Falterovy klece zamířil přesně do černého Červený a bylo to znovu o dva góly.

Brněnští se ale nevzdávali a dělali maximum, aby nepříjemnou sérii porážek zastavili. Chybělo jim však i štěstí. Bombu T. Svobody zastavilo břevno.

Ale produktivita byla na straně Mountfieldu. Stačila další přesilovka v závěrečné třetině, Vydareného střela od modré a šikovná teč Deje, který protrhl střeleckou smůlu z posledních zápasů.

Slabší chvilku si poté vybral gólman Kovář, rozehrávkou našel brněnského T. Svobodu, jenž do úplně prázdné branky snížil na 4:2. O tři minuty později doslova procpal kotouč za Kovářova záda J. Hruška a ze zápasu bylo rázem znovu drama.

To ale odmítl Suja, jenž tečoval Červeného bekhend a tři minuty před koncem hosty definitivně umravnil. Šestým gólem pak pečetil v závěru výhru Langhammer.

Branky a nahrávky: 17. Ptáček (Dej, Langhammer), 20. Mertl (Šimánek, Kotalík), 31. Červený (Švihálek, Ptáček), 44. Dej (Vydarený, Ptáček), 57. Suja (Červený, Knotek), 59. Langhammer (Šimánek, Harant) – 29. Žižka (J. Hruška, Dujsík), 45. T. Svoboda, 48. J. Hruška (Čermák, H. Zohorna).

Vyloučení: 6:6, využití: 2:0. Rozhodčí: Šír, Hodek – Jindra, Skopal. Diváci: 4516.

Mountfield: Jak. Kovář – Ptáček, Harant, Frühauf, Vydarený, Vráblík, Dietz – Kotalík, Mertl, Šimánek – Dej, Langhammer, L. Květoň – Suja, Knotek, Luňák – Rousek, Červený, Švihálek. Trenéři Draisaitl a Bělohlav.

Brno: Trvaj (21. Falter) – Dujsík, Žižka, Švrček, Bičánek, Kováčik, Malec, Valach, M. Hruška – H. Zohorna, Čermák, Dlouhý – T. Svoboda, J. Hruška, Lušňák – Erat, Petrovický, Holec – Dočekal, Koreis, Burian. Trenéři Venera, Oslizlo a Zubíček.

Hlasy trenérů – Peter Draisaitl (Mountfield): „Dnešní zápas byl hodně o mentální připravenosti. Paradoxně jsme nejlepší hokej hráli v době, kdy jsme dostali ve třetí třetině dva góly. Ukázalo se, že ani při vedení o tři góly ještě nemusí být rozhodnuto. Kluci ale důležitý zápas zvládli. Podobně asi budou vypadat i všechny duely až do konce sezony."

Lubomír Oslizlo (Brno): „Chtěli jsme v Budějovicích uhrát nějaké body, ale nepovedlo se. Ještě za stavu 4:3 jsme doufali v prodloužení. Ze šesti gólů jsme dostali pět z předbrankového prostoru. To je moc."