Duel dvou celky z čela tabulky začal v opatrnějším duchu a v úvodní třetině si ani jeden ze soupeřů nevypracoval vylouženou šanci.

Po změně stran šli do vedení hosté. Na závěr přesilového prostřelil domácího gólmana Pöpperleho navrátilec do sestavy Pletka. Vyrovnáno bylo po deseti minutách, když se přesně do horního růžku Kovářovy klece trefil utěšenou střelou od modré čáry I. Rachůnek.

Do konce druhé třetiny viděli diváci ještě dvě branky. Nejprve obral o kotouč domácího beka Kočího Šimánek a svůj nájezd zakončil přesnou střelou pod horní tyčku. Jihočeši se však z vedení netěšili ani celou minutu. Obránce Novák se za vlastní brankou dostal do nechtěného kontaktu s rozhodčím, kotouč mu sebral Broš a jeho přihrávku nasměroval Přibyl opět do růžku Kovářovy branky.

V závěrečném dějství byli blíže k vítěznému gólu Pražané. Při Pacovského šanci si Kovář svým zákrokem řekl o zlatou helmu. Při střele Y. Treilleho mu pomohla tyč a zaskvěl se při nájezdu Tona.

Dvě minuty před koncem mohl rozhodnout hostující Gulaš, ale neproměnil trestné střílení. Prodloužení branku nepřineslo. Bod navíc hostím tak přinesly samostatné nájezdy, ve kterých zaznamenal vítězný gól Šimánek.

Branky a nahrávky: 34. I. Rachůnek (Broš, Jánský), 36. Přibyl (Broš) – 25. Pletka (L. Květoň, J. Novák), 36. a rozh. náj. Šimánek.
Vyloučení 7:7 (navíc Sersen 5 min. a do konce utkání, Kasík (oba Sparta) – L. Květoň (ČB) oba 10 min., využití 0:0. Rozhodčí: Souček, Trombík – Charvát, Bejček. Diváci: 6071.
Sparta: Pöpperle – Milam, Sersen, Jan Hanzlík, Husák, Philipp, D. Kočí, Kasík, Kučný – Jánský, Broš, I. Rachůnek – Ton, Bližňák, Tenkrát – Y. Treille, Foster, T. Rachůnek – Přibyl, Pacovský, Forman. Trenéři: Jandač, Žemlička a Martinec.
Č. Budějovice: Jak. Kovář – Ptáček, Kranjc, J. Novák, Vydarený, Vráblík, Mikuš – Kotalík, Kašpařík, Šimánek – Gulaš, Langhammer, Pletka – L. Květoň, Červený, Martynek – Kuchejda, Mertl, R. Pšurný. Trenéři: F. Výborný a Kupka.