Je to už obehraná písnička, ale marodka českobudějovického celku je čím dál tím větší. V posledním utkání na Slavii ji ještě rozšířil útočník Rob. Kromě něj tak zůstávají mimo hru brankář Gába, obránci Mucha, Žovinec, Pýcha a útočníci Heřman, Prokeš a Guman. Poprvé ve své kariéře tak do prvoligového zápasu zasáhl junior Točík a nevedl si vůbec špatně.

Hosté bojují o účast v předkole play off a přijeli se všemi svými zkušenými oporami. Gólmanem Volkem a útočníky Roubíkem, Tenkrátem či Kuchlerem.

Domácí celek začal očekávaným náporem. Zasypal obrovitého Volkeho v brance soupeře sprškou střel.. Jenže nápor otupila minutová přesilovka hostí pět na tři. Naštěstí ji družina trenéra Rosola přestála celkem v pohodě bez inkasované branky.

Ale hra se poté každopádně vyrovnala. Ba naopak navrch měli Severočeši. Bláha však byl pozorný a nejvíce se zapotil asi při nešťastném zásahu svého spoluhráče Zíba, po němž letěl kotouč zblízka do jeho branky.

Jenže závěr první třetiny patřil Jihočechům, kteří dvěma góly v rozmezí pouhých čtyřiačtyřiceti vteřin vykročili za důležitým tříbodovým ziskem.

Nejprve přišel v 17. min. při přesilovce obávaný švih od modré obránce Suchánka, který Volke zaregistroval až ve své síti. Krátce poté Chovan pohotově dorazil Mikyskovu střelu a domácím hráčům se šlo poprvé do kabin hned lehčeji.

Do druhého dějství vstoupili výrazně lépe Severočeši. Jejich tlak ještě znásobilo vyloučení Kolmanna. Tutovku kanonýra Roubíka vychytal výborný Bláha a poté mu jednou pomohla i tyč.

Jenže pak přišly velké chvíle Motoru. Kolmann po návratu z trestné lavice předvedl stejné sólo přes celé hřiště jako naposledy doma s Litoměřicemi a zakončil ho třetím gólem.

Krátce poté byl ve vyložené pozici faulován Babka a nařízené trestné střílení proměnil ukázkovým bekhendovým blafákem. Volke byl jako proměněný v sochu a vůbec nereagoval. Ve 27. min. se dorážkou prosadil Květoň a nadšenou Budvar arénou zněla Pátá.

V polovině zápasu se poprvé dočkali také hosté. Po rychlém protiútoku zakončil bekhendem přes pod horní tyčku Bláhovy klece Gengel. Premiérový úspěch hosty namlsal a ještě před druhou sirénou potrestali trochu lehkovážně hrající domácí celek podruhé. Gengelovu střelu Bláha ještě vyrazil, ale proti dorážce nekrytého Daleckého už byl bezmocný. Při šikovné teči Roubíka do tyče těsně před druhou sirénou měl i patřičný kus štěstí.

Trenéři však domácí tým v kabině zřejmě důrazně varovali a ve třetí třetině se už žádné komplikace nekonaly. Hned ve 43. min. po akci mladíka Točíka neměl Švihálek problém dorazit do odkryté klece na 6:2.

Tím bylo definitivně rozhodnuto a mohlo se zase hrát více na krásu. Radost sobě i diváků ještě udělal svým druhým gólem Kolmann. Druhý gól v utkání přidal s přispěním ústeckého Bernada také Chovan. Na konečných 8:3 uzavřel skóre zkušený kanonýr Roubík.

Branky a nahrávky: 17. Suchánek (Vráblík), 18. Chovan (Mikyska, L. Květoň), 24. Kolmann (Bláha), 26. Babka z trest. střílení, 27. L. Květoň (Bohunický, Pajič), 43. Švihálek (Točík), 49. Kolmann (Mikyska, Babka), 54. Chovan (Pajič, Zíb) – 31. Gengel (Bernad, Holomek), 36. Dalecký (Gengel), 55. Roubík (Tůma).
Vyloučení: 4:3, využití: 1:0.
Rozhodčí: Würtherle – Štětina, Špringl ml. Diváci: 4612.
ČEZ Motor: Bláha – Kříž, Kolmann, Suchánek, Vráblík, Bohunický, Zíb, od 47. navíc Klinecký – L. Květoň, Pajič, Chovan – Nouza, Jos. Straka, Kuchejda – Žálčík, Mikyska, Babka – L. Marek, Točík, Švihálek. Trenéři Rosol a Bělohlav.

Ohlasy trenérů - Radek Bělohlav (ČEZ Motor České Budějovice): „V první třetině jsme byli trpěliví a díky dvěma gólům určili ráz zápasu. V prostřední třetině jsme vypadli z role a v kabině jsme si to museli vyříkat, protože mi přišlo, že jsme chtěli soupeře zesměšnit. Ústí má ale výborné hráče, proto jsme se museli vrátit k jednoduchému hokeji, kterým jsme zápas dovedli do vítězného konci."

Miroslav Mach (HC Slovan Ústí nad Labem): „Chybí nám sedm zraněých z první třech pětek, proto jsme jeli do Budějovic s obavami. Ještě se nám navíc zranili další dva hráči. Ve hře jsme byli do 17. minuty vyrovnaným soupeřem, pak jsme zachybovali a postupem času se kvalita obou kádrů ukázala naplno a soupeř nás ve všem přehrál."