Hokejisté Motoru vezou první body z ledu soupeřů, když dokázali vyhrát v Kadani

V pátém kole první WSM ligy vyhráli hokejisté ČEZ Motoru v Kadani 2:1 a zaznamenali tak své letošní první vítězství na ledě soupeřů. Ve středu hostí v dalším kole nováčka z Frýdku - Místku (17.30).

17.9.2016

David GábaFoto: Deník/ Jan Škrle

V sestavě Jihočechů chyběl z rodinných důvodů obránce Mucha na soupisku se nevešla trojice Vráblík, Žálčík a Esposito, do hry vůbec nezasáhl ani Mazanec. V brance dostal letos poprvé přednost před Bláhou Gába.

A ten musel svou bleskurychlou lapačku ukázat hned ve 4. minutě, kdy v ní skryl střelu Osmyka. Podobně si vedl i na druhé straně Král po vydařeném pokusu Nouzy. Motor byl lepší a skóre se poprvé měnilo v 10. min., kdy hráli hosté přesilovku. Do vedení je dostal střelecky disponovaný Rob, který tečoval Suchánkovu střelu od modré. Druhý gól mohli v závěru třetiny přidat Straka s Heřmanem, ale přečíslení dva na jednoho v druhou branku nepřetavili.

Druhého a zaslouženého gólu se tak výběr Antonína Stavjani dočkal až po změně stran. Po přesné pasu od Květoně se poprvé v českobudějovickém dresu trefil slovinský bek Pavlin. Kritický moment přežili hosté v závěru druhé třetiny, kdy se ubránili ve dvojnásobném oslabení. V největší šanci Kadaně neuspěl Hejcman.

Ve třetím dějství přidali také domácí a díky gólu Zadražila ze 48. min. zápas ještě pořádně zdramatizovali. Motor si ale první letošní venkovní tři body vzít nenechal a zvládl i power play soupeře.

Branky a nahrávky: 48. M. Zadražil (Vaněk, M. Rohan) – 10. Rob (Suchánek, Chovan), 24. Pavlin (L. Květoň, Čermák). Vyloučení: 4:4, využití: 1:1. Rozhodčí: Veselý – Belko, Maštalíř. Diváci: 519.

ČEZ Motor: Gába – Fillman, Žovinec, Pavlin, Pýcha, Suchánek, Zíb – Čermák, Pajič, L. Květoň – Nouza, Jos. Straka, Heřman – Chovan, Rob, Babka – Kuchejda, Škoda. Trenéři Stavjaňa  a Štrba.

Autor: Pavel Kortus

17.9.2016 VSTUP DO DISKUSE

Českokrumlovské zámecké medvědárium prodělává úpravy.
8

Medvědář chystá v životě zámeckých medvědů velikou změnu

Tipy Deníku

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Florbalový turnaj v Otíně skončil triumfem Vajgar Boyz

Otín - Osm týmů z Kardašovy Řečice, Žirovnice, Sezimova Ústí, Jindřichova Hradce, Jihlavy a Třeboně se představilo v 7. ročníku florbalového turnaje mužů „Sranda Cup“, který se opět uskutečnil pod otevřeným nebem ve Sportcentru Bobelovka v Otíně.