Téměř osm stovek diváků zamířilo o svátečním pondělí na druholigový hokej v J. Hradci. Na Zimním stadiónu Jana Marka byli svědky duelu třináctého kola, v němž domácí KLH Vajgar hostil pelhřimovské Lední Medvědy. Zápas vyšel jindřichohradeckému celku herně i výsledkově.

Vajgaru se podařil problém s brankáři vyřešit angažováním Jana Dlouhého z Havlíčkova Brodu. Měl v pondělí volno, takže mohl jihočeskému mužstvu pomoci v souboji proti jednomu z nejtradičnějších protivníků. Novic se ovšem zprvu nijak zvlášť neuvedl, když za svá záda ve 14. minutě propustil kotouč nahozený ze středního pásma. V dalším průběhu už byl oporou domácího týmu. Vajgar vyrovnal o přesně dvě minuty později, kdy ránu beka Roberta Procházky pohotově dorazil někdejší pelhřimovský útočník Ota Lazorišák. Procházka byl v celém průběhu utkání velice aktivní, v první třetině ještě trefil tyčku.

Duel měl vysoké tempo, kterému pouze nestačili sudí. Ti dojem z pěkné podívané pokazili všem. Zasahovali do hry, aniž by bylo potřeba, nenechali ji plynout. Nutno podotknout, že výsledek neovlivnili. O vítězství se postarali domácí hokejisté vlastními silami. V druhém dějství se Vajgar zaslouženě dostal do dvougólového vedení, když se nejprve trefil Martin Brabec a chvíli před druhou přestávkou v přesilovce i Josef Mazanec, jenž byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. V poslední dvacetiminutovce měl domácí tým vývoj plně pod kontrolou. Výsledek ještě pečetili Jan Trummer z brejku a znovu Brabec.

Ve čtrnáctém kole II. ligy – Západ se jindřichohradečtí hokejisté ukážou opět doma. V sobotu 22. listopadu od 18 hodin budou hostit Vlky z Jablonce nad Nisou.

Jaroslav Brabec, trenér Vajgaru: „Vyhráli jsme zaslouženě. Zápas se lámal ve druhé třetině, kdy jsme ukázali, že jsme lepší. Šli jsme za vítězstvím, vyložených šancí jsme měli mnohem víc než soupeř. Smutné je to, co předvedli pánové v pruhovaném. Rozhodčí by měli mít nějakou úctu k hráčům, ne se jim smát do obličeje. To si sudí prostě nemohou dovolit. Měli by si uvědomit, že se hokej nehraje pro ně, ale pro diváky a hokejisty."

KLH Vajgar J. Hradec – HC Lední Medvědi Pelhřimov 5:1 (1:1, 2:0, 2:0)
Branky a asistence: 16. Lazorišák (Procházka, Milotinský), 27. Brabec (Šperger, Milotinský), 40. Mazanec (Lazorišák), 51. Trummer (Kozlík, Zich), 52. Brabec (Šperger) – 14. Plachý (Mečiar, Kolář). Střely na branku: 40:26. Vyloučení: 5:13, u toho Šperger (J. Hradec) a Marek Hadrava oba 10 min osobní trest, Třetina 10 min. + do konce zápasu, Kadlec (všichni Pelhřimov) trest ve hře. Využití přesilovek: 2:0. Rozhodčí: S. Mertl – Samuel, J. Mertl, 753 diváků.
J. Hradec: Dlouhý – Procházka, Tržil, Šanda, Jasečko, Zich, Kořínek – Mazanec, Lazorišák, Milotinský, Brabec, Špeger, Košťál, Kozlík, Trummer, Dvořák, Jasanský, Tomšík.