Hokejisté Vajgaru zvítězili potřetí v řadě

Jindřichův Hradec – Hokejisté Vajgaru v 9. kole II. ligy na svém stadionu zdolali Klatovy 2:0, ale vítězství nad posledním týmem tabulky se nerodilo lehce.

29.10.2014

Hokejisté Vajgaru zdolali Klatovy 2:0.Foto: Lucie Hunalová

Téměř tři dlouhé roky si museli hokejisté KLH Vajgar J. Hradec a jejich fanoušci počkat na to, až dokážou ve II. lize vyhrát ve třech zápasech za sebou. Poslední takovou sérii zaznamenali od 23. listopadu do 4. prosince 2011. Po úterní domácí výhře nad HC Klatovy tuto bilanci vyrovnali. Deváté kolo II. ligy – Západ je na pořadu již v sobotu 1. listopadu, přičemž Jindřichohradečtí se představí na ledě favorizovaného Kolína.

Jestli si někdo myslel, že zápas proti posledním Klatovům bude pro Vajgar jednoduchou záležitostí, byl rychle vyveden z omylu. Hosté sice přijeli s obrannou taktikou, ale pouze na defenzívu nemysleli. Směrem dopředu byli také nebezpeční a nikdo by se nemohl divit, pokud by šli v 7. minutě do vedení, když se v podání Tomáše Pacandy dostali do vyložené střelecké pozice. V závěru úvodní třetiny Klatovy hrály v pěti proti třem domácím hokejistům, ale ani tuto situaci nezužitkovaly.

Jindřichohradecký celek začal zápas otáčet na svou stranu až po startu druhého dějství, kdy se do dvou solidních možností vecpal Jan Trummer. Vajgar zvýšil tlak, hosté se bránili, seč jim síly stačili. Atak Oty Lazorišáka zastavili faulem a v následném oslabení inkasovali, když kotouč do klatovské klece zpoza branky protlačil Zdeněk Šperger. Vstřelený gól domácí tým trochu uklidnil a dostával se do dalších možností. Tu hlavní měl znovu Šperger, ale smůlovatě pouze trefil na brankové čáře zapomenutou hokejku některého z hráčů Klatov.

Třetí třetina se nesla ve znamení zoufalé snahy Západočechů, kteří byli nebezpeční, avšak na výtečně chytajícího domácího gólmana Davida Gábu, jenž byl za své první čisté konto vyhlášen nejlepším hráčem zápasu, si nepřišli. V čase 59:59 min. pak zápletku rozluštil Luboš Voříšek, jenž trefil opuštěnou klec Klatov, při jejich power-play. Po třetím vítězství v řadě je KLH Vajgar v průběžné tabulce šestý.

J. HRADEC - KLATOVY 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
 Branky: 26. Šperger (Kotaška), 60. Voříšek (Kotaška, Šperger). Střely na branku: 36:23. Vyloučení: 7:8. Využití přesilovek: 1:0. Rozhodčí: Jechoutek – D. Štětina, J. Štětina, 536 diváků.
J. Hradec: Gába – Jindra, Jasečko, Zich, Kořínek, Procházka, Kotaška – Lazorišák, Mazanec, Milotinský, Brabec, Šperger, Trummer, Voříšek, Tomšík, Košťál, Dvořák.

29.10.2014 VSTUP DO DISKUSE

Již nejsou mezi námi

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
AUTOMIX.CZ
20

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Startuje fotbalová I. B třída. Jaké ambice mají týmy z Jindřichohradecka?

Jindřichohradecko – Celkem osm týmů z Jindřichohradecka bude působit v krajské fotbalové I. B třídě mužů, která o víkendu odstartuje do nového ročníku.

Dobrá zpráva pro řidiče: Sobotní ráno už se Švehlovým mostem

Tábor - Táborský deník dostal pozitivní zprávu. V noci z pátku na sobotu začne provoz přes Švehlův most.

Kdo se v uplynulém týdnu narodil v jindřichohradecké porodnici?

Jindřichohradecko - V uplynulém týdnu se v jindřichohradecké porodnici narodili:

Lidé kolem Vltavy na Českokrumlovsku zachraňují i psy

Rožmberk nad Vltavou – Nejenom věci, ale také své psy ztrácejí vodáci plující po Vltavě. Své o tom ví Martin Pavljuk, který se ujal nejednoho bezradného psa běhajícího kolem Vltavy.