Hokejový maraton se špatným koncem, Mountfield má po sezoně

České Budějovice – V pátém rozhodujícím utkání předkola play off prohráli hokejisté HC Mountfield s Vítkovicemi v historicky nejdelším utkání extraligy 2:3 ve třetím prodloužení. V celé sérii prohráli 2:3 na zápasy a sezona pro ně bohužel skončila.

7.3.2013 AKTUALIZOVÁNO 8.3.2013

Budějovický obránce Tomáš Harant a brankář Jakub Kovář po rozhodujícím gólu Vítkovic.Foto: ČTK/Veis David

Domácí dle očekávání vrátili do branky Jakuba Kováře, hosté se museli obejít bez trojice zraněných Klimka, Malíka a Ujčíka. Vyprodáno bohužel v Budvar Aréně nebylo ani na tak atraktivní duel.

Po oboustranně opatrném začátku uhodili v 6. min. Jihočeši. Po Červeného střele mimo se nejlépe zorientoval mladík Švihálek a chytře o betony gólmana Šindeláře otevřel skóre. Na památku si pak na střídačku odvezl puk, protože to byl jeho vůbec první extraligový gól.

Jenže hosté se nehodlali vzdát jen tak lehce. Zatlačili svého soupeře před Kovářovu branku a ve 12. min. jejich tlak vyústil ve vyrovnávací branku. Strapáč napřáhl z úhlu a kotouč proletěl houštinou těl až do sítě. Kovář měl v té době zakrytý výhled a jen těžko mohl reagovat.

Po změně stran měly nejprve blíže k druhé brance  Vítkovice. Húževka se ocitl sám před Kovářem, ale naštěstí neuspěl. Při střele Svačiny do tyče pak měl domácí gólman i patřičný kus štěstí.

Jenže velký zápas hrál junior v dresu Mountfieldu Michal Švihálek. Ve 28. min. byl znovu v pravý čas na pravém místě a dorazil kotouč, který stejně jako v první třetině vypálil jeho spoluhráč z útoku  Červený.

Jenže hosté i podruhé dokázali vyrovnat. V přesilovce po zbytečném vyloučení Kotalíka zblízka překonal Kováře Káňa.

Dvakrát poté vítkovická střídačka nabídla domácím přesilovku kvůli většímu počtu hráčů na ledě. Tlak si Jihočeši vynutili, ale Šindeláře překonat nedokázali.

Ve třetím dějství už se hosté zaměřili prakticky jenom na bránění a domácí celek bušil do jejich obranných vrat.

Postupem času se ale karta začala obracet a aktivita se přesouvala spíše na vítkovické hokejky. Napomohlo tomu i vyloučení Deje za vyhození kotouče do hlediště.

Mountfield však hrál doma a chtěl si čtvrtfinále vybojovat za každou cenu. Do dobré pozice se protlačil Mertl, leč mířil těsně vedle.

Šest minut před koncem měl obrovskou šanci vítkovický Roman. Kovář však zázračně zachránil a hned z protiútoku se řítil na hostující branku Květoň a obrana soupeře musela faulovat.

Následná přesilovka nastartovala závěrečný nápor, který se přenesl i do prodloužení. Šance měli i Vítkovičtí, ale hrálo se prakticky výlučně na branku hostí. První dvacetiminutovka přinesla tři domácí přesilovky, místy až drtivý tlak, ale bohužel vítězný gól ne.

Druhá část prodloužení nabízela stále stejný obrázek. Fyzicky zdecimovaní hosté už sotva pletli nohama a zuby nehty se bránili. Mountfield se tlačil do útoku, ale na výborného Šindeláře stále nemohl najít recept. Čekání na vítězný gól neukončila ani druhá nastavená dvacetiminutovka, a tak se pokračovalo dál. Neuvěřitelný maraton měl pro Jihočechy špatný konec. Ve 114. minutě rozhodl o postupu Vítkovic Húževka.

Branky a nahrávky: 6. Švihálek (Červený, Škoda), 28. Švihálek (Červený) – 12. Strapáč (R. Stehlík, R. Hruška), 32. J. Káňa (Roman, Svačina), 114. Húževka.

Vyloučení: 5:9, využití: 0:1. Rozhodčí: Šindler, Hodek – Lederer, Gebauer. Diváci: 5306. Konečný stav série: 2:3.

Mountfield: Jak. Kovář – Ptáček, Harant, Frühauf, Vydarený, Vráblík, Jank – Suja, Mertl, Podlešák – Knotek, Kotalík, Šimánek – Dej, Langhammer, L. Květoň – Švihálek, Červený, Škoda. Trenéři Draisaitl a Bělohlav.

Vítkovice: Šindelář – R. Stehlík, Barinka, Sloboda, Voráček, L. Kovář, Rehák, Kudělka – Szturc, Burger, J. Káňa – Huna, Roman, Svačina – Strapáč, R. Hruška, Húževka – Bartánus, Kolouch, Šedivý. Trenéři: Oremus a Svozil.

Hlasy trenérů – Peter Draisaitl (Mountfield): „Nehraje se na to, jestli má někdo převahu. My jsme cestu do vítkovické branky nenašli, soupeř do naší ano."

Peter Oremus (Vítkovice): „Celé mužstvo na čele s gólmanem Šindelářem podalo výborný výkon a potvrdilo svou kvalitu. Zvítězili jsme ve třech zápasech v sérii, takže náš postup je zasloužený."

Autor: Pavel Kortus

7.3.2013 VSTUP DO DISKUSE

Bratři Michálkovi kralovali ve Vlkovské pískovně

Jindřichohradecká radnice. Ilustrační foto.

Podloží rozhledny je v pořádku, říká radnice

V Rapšachu zvítězili muži i ženy z Lásenice

Rapšach – Další kolo Velké ceny Třeboňska se konalo o uplynulém víkendu v Rapšachu.

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

V sobotu rozezní parkán rock, ska i punk

Prachatice - Hospic music fest 2017 - nultý ročník jednodenního hudebního festivalu, odstartuje již tuto sobotu. Bavit se a pomáhat můžete od 13 do 22 hodin.

Na sál to nestihla. Porodila pod stoletou lípou

Písek – Tatínek by zasloužil medaili. Shodovaly se sestřičky na porodnickém oddělení písecké nemocnice, když v úterý propouštěly domů Evu Chvojsíkovou z Týna nad Vltavou s dcerkou Barborkou. Té se totiž už nechtělo čekat a přišla na svět v pátek ve 20.25 hodin za pomoci tatínka Miroslava kousek za bránou nemocnice pod stoletou lípou.