Velká Radouň v rozhodujícím finálovém duelu podlehla Strakonicím 1:2 PP.

Ve třetím rozhodujícím utkání mimořádně vyrovnané finálové série o titul jihočeských přeborníků živili naději na největší úspěch v dějinách klubu celých šedesát minut základní hrací doby. Pouhých dvacet vteřin prodloužení však stačilo k tomu, aby se jejich sen rozplynul. To když strakonický forvard Kozma po rychlém přečíslení zasunul kotouč za záda radouňského gólmana Horala…

Bezmála tisícovka diváků – kromě strakonického ostrůvku – ztichla. Ale jen na okamžik. Pak už se z tribun začalo ozývat skandovaní „Hoši, děkujem“. A po zásluze!

Vynikající sezona bude i tak do kroniky klubu zapsána zlatým písmem jako nejúspěšnější v jeho bezmála pětačtyřicetileté historii.

Vyrovnaný duel

První třetina naprosto vyrovnaného hokejového dramatu byla ve znamení oboustranně opatrné hry.
„Ani jeden tým se nepouštěl do bezhlavých akcí. My jsme začali na čtyři pětky a chtěli tak otupit útočné snahy soupeře i ušetřit síly pro závěrečné fáze zápasu,“ poznamenal hrající sportovní manažer klubu Zdeněk Jedlinski.

Více vzruchu se tak odehrávalo až od druhé části hry. Domácí nejprve přečkali pětiminutový trest, který inkasoval Křivánek včetně svého vyloučení do konce za zranění protihráče vysokou holí, a v rámci toho pak i dvě minuty hry tři proti pěti.

Tuto pasáž zvládli Radouňští výtečně a brzy nato udeřili. Po nezištné přihrávce Průši se totiž prosadil Sedlačík. Vedení však do přestávky domácí neudrželi. Dvě minuty před sirénou se kolem hrazení prosmýkl Kunt a před brankou našel zcela nekrytého Kadlece – 1:1.
„Beru to na sebe, ten hráč u mantinelu proklouzl mně,“ kál se Jedlinski. Zapomněl však dodat, že právě on byl v celém play off jedním z nejužitečnějších hráčů.

Také třetí dvacetiminutovka přinesla boj o každou píď ledové plochy, ale všechny šance s bravurou řešili vynikající gólmani – domácí Filip Horal i strakonický Roman Špiler.
A tak duel dospěl až do prodloužení, o němž však byla řeč už v úvodu…

Zvítězil šťastnější

Pohár za titul tak pozvedl nikoliv lepší, nýbrž šťastnější tým Strakonic. Radouňští hokejisté se však nečekaně postarali o prodloužení hokejové sezony na Jindřichohradecku a za své vystoupení zaslouží plné absolutorium.

„K titulu chybělo tak málo, o to větší zklamání nyní prožíváme. Ale až opadnou emoce, budeme na druhé místo pohlížet asi jinak. Nakonec, kdo by to před sezonou čekal. Ostudu jsme v žádném případě neudělali a všem příznivcům jsme dokázali, že hokej hrát umíme. Touto cestou bych jim za neskutečnou podporu chtěl jménem celého klubu poděkovat. Uděláme všechno pro to, abychom v podobném duchu odehráli i příští sezonu,“ uzavřel Zdeněk Jedlinski.

Stříbrný tým

Brankáři: Filip Horal, Pavel Houska, Daniel Krásný, Vladislav Blažek.
Obránci: Vladimír Reisner, Martin Beran, Jiří Blažek, Miroslav Křivánek, Milan Lapka, Marek Koláček, Martin Kolář, Vladimír Domin.
Útočníci: Ivo Hauser, Radek Průša, Petr Sedlačík, David Kinter, Zdeněk Jedlinski, Michal Gurka, David Mihulka, Ivan Martínek, Lukáš Beránek, Tomáš Kalvas, Michal Stach, Tomáš Fertál.
Trenéři: Miloš Hlaváček, František Koláček.

Finálová série

1. utkání: V. Radouň – Strakonice 4:3 SN
2. utkání: Strakonice – V. Radouň 3:2
3. utkání: V. Radouň – Strakonice 1:2 PP

Konečný stav série: 1:2

SMUTEK. Hráči Velké Radouně po utkání při slavnostním ceremoniálu jen zklamaně přihlíželi, jak si jejich strakonický přemožitel přebírá vítězný hokejový pohár.