Jihlavské prokletí trvá i nadále, Motor nesložil Duklu ani na šestý pokus

České Budějovice – Budou muset přidat, nebo se jim extraligový sen rozplyne. Hokejisté ČEZ Motoru ve čtvrtém kole baráže odehráli s Duklou Jihlava dobře jen první polovinu zápasu. Poté je soupeř přehrál a výsledkem byla porážka 1:2 v prodloužení. V pátek čeká českobudějovický tým mimořádně důležitý domácí zápas s Pardubicemi (17.30).

5.4.2017

Hokejová baráž pokračovala zápasem Motor České Budějovice-Dukla Jihlava.Foto: Deník / Jaroslav Sýbek

Jihočeši prohráli už potřetí za sebou (i když dvakrát brali alespoň bod) a obávaného protivníka nedokázali složit v letošní sezoně ani na šestý pokus. V aktuální tabulce jsou na třetí nepostupové pozici. Na druhé místo jim chybí jediný bod. V tom není až takový problém. Horší byl herní projev, protože od druhé třetiny měli místy až výrazně navrch hosté z Jihlavy. Především po fyzické stránce byl znát mezi oběma týmy velký rozdíl.

Stejně jako v neděli v Jihlavě odehráli i teď českobudějovičtí hokejisté výbornou první třetinu. Vytěžili z ní ale jenom jeden gól, i když šancí bylo na větší počet. „Úvodních dvacet minut jsme odehráli velice utěšeně," přikývne i trenér Antonín Stavjaňa.

O dobrých vstupech do zápasu ze strany Motoru dobře ví i v Jihlavě. „Na úvodní tlak domácích jsme hráče upozorňovali. Zaplaťpánbůh se nám ho podařilo přečkat jen s jedním inkasovaným gólem," konstatoval jihlavský asistent trenéra Vlka František Zeman.

#clanek|3205367#

Poté se ale karta obrátila a navrch měla místy i dost výrazně Dukla. „Ve druhé třetině jsme se nechali zatlačit. Petr Kváča v brance nás několikrát podržel," uznal Stavjaňa. „Od druhé třetiny jsme byli aktivnějším týmem a postupně jsme na ledě získávali prostor," všiml si Zeman.

V závěrečné třetině už Motor jen bránil jednobrankové vedení a vyrovnání bylo logickým vyústěním situace na ledě. „Do závěrečné části jsme přitom hráče upozorňovali, aby nechtěli zápas dohrát na 1:0. Že musí hrát aktivní hokej s kotoučem na holi. Nicméně s presinkem hostů si nedokázali poradit," zlobil se domácí trenér.

Naděje domácím svitla ještě při dvou přesilovkách v závěru zápasu. „V nich jsme si ale nevypracovali žádnou větší šanci. Snad jedině Čermák mohl těsně před koncem vystřelit tři body," posteskl si Stavjaňa.

Zeman naopak ocenil nezměrnou bojovnost svého týmu. „Šli jsme si pro bod daleko více než domácí, byli jsme zarputilejší," chválil.

Prodloužení trvalo jen pětatřicet vteřin. Nejprve neuspěl sám před Svobodou domácí Pajič, o chvilku později ve složitější pozici Čachotský přesnou střelou pod horní tyčku rozhodl. „Čachotský je hráč, který si s takovými situacemi poradit," připustil Stavjaňa. „Dva body si odvážíme právem," doplnil ho Zeman.

Autor: Pavel Kortus

5.4.2017 VSTUP DO DISKUSE

Kabelky, bižuterii a knížky přinesla do Pravdovy knihovny v Jarošově nad Nežárkou Alena Ondřejová.
28

Kabelkový veletrh pokračuje

Bouřka škodila i na letišti v Jindřichově Hradci. Poryv větru vytrhl z betonu kotvení letadla, které pak nacouvalo do několik desítek metrů vzdálené čerpací stanice.

Na letišti bouřka utrhla letadlo

AKTUALIZUJEME / SLEDUJEME ON-LINE

Noční bouřka se prohnala jihem Čech, zastavila i vlaky

Jižní Čechy - Bouřka, která se prohnala zemí, neušetřila ani jižní Čechy.

Tehdy tam palci zamačkávali bubliny horkého asfaltu

Jaroslavice – Na místě, kde kdysi stála vesnice Jaroslavice, je nyní Hněvkovická přehrada. V sobotu se na loučce u přehrady setkají rodáci této zatopené vesnice a zavzpomínají na staré časy.