Hosté zabojovali a přivezli mimořádně cenné tři body. Soupeř přitom nic nepodcenil a do branky nasadil velezkušeného Adama Svobodu ze Slavie Praha. Ten poprvé kapituloval ve 12. min., kdy byl faulován v samostatném úniku Aleš Kotalík a z nařízeného trestného střílení sám postižený skóroval přesně mezi betony berounského gólmana.

Hosté měli v první třetině navrch. Diktovali tempo hry a vytvářeli si i další šance, ale Svoboda byl oporou Berouna. Po změně stran se obraz hry vyrovnal, ale obrana hostí pracovala naprosto spolehlivě a bezchybný byl také gólman Kůdela.

Definitivní rozhodnutí přinesla až třetí třetina. Ve 46. min. našel Kotaška Kotalíka a ten přesnou střelou do horního růžku zaznamenal svůj druhý gól. To byl klíčový moment zápasu, protože Motor už poté soupeře k ničemu nepustil a vítězství si pohlídal i při půldruhé minuty trvající power play domácích.

Branky a nahrávky: 12. Kotalík z tr.s tř., 46. Kotalík (Kotaška). Rozhodčí: Wutherle – Kis, Křivohlavý. Vyloučení: 1:3, navíc Vrdlovec(Ber) 10 min.. Využití: 0:0. Diváci: 521. Střely na branku: 30:27.

Motor: Kůdela – Bohunický, Kotaška, Moravec, Pavlíček, Chmelíř, Vráblík, Kasík, Kříž – Kotalík, Šperger, Ferebauer – Kuchejda, Šachl, Ondřej – Vaniš, Skuhravý, Bárta – Kňazev, Rob, Švec. Trenéři Rosl a Bělohlav.