První duel série hrané na tři vítězství absolvovali Jihočeši před liduprázdnými ochozy zimního stadionu v Braníku, kde se snažili být velkému favoritovi, jenž v základní části obsadil druhou příčku, důstojným soupeřem.

Od začátku však bylo patrné, kdo bude na ledě kralovat, přestože se zdálo, že Kobra hrála na půl plynu. Předvedla jen to, co bylo potřeba, aby si zajistila vedení v sérii.

Hned po 90 vteřinách byli Pražané blízko gólu, když za překonaným brankářem Tomášem Kubešem zasáhl na čáře hostující obránce. Vajgar se snažil hru kouskovat, často vyhazoval puk na zakázané uvolnění a bránil se zuby nehty. Na konci 10. minuty ovšem už neukočíroval Jana Pohla, jenž se proháčkoval jihočeskými obrannými řadami – 1:0.

O čtyři minuty později už domácí celek vedl o dva góly, když kapitán Jiří Jakeš umně tečoval kotouč těsně před Kubešem. Třetí branku už Kobra nepřidala, pouze v jednom případě se kotouč zastavil o tyč Kubešovy klece.

Druhou část utkání zahájil pražský útočník Malý další ranou do jindřichohradecké tyče. Následně se do brejku dostal ve vlastním oslabení Martin Čurda, ale Kubeš svůj tým stále držel. Směrem dopředu ovšem Vajgar za čtyřicet minut nic nevymyslel.

S výsledkem se snažili hosté něco udělat až v poslední třetině. V jejím úvodu Kobru dokázali často sevřít v jejím obranném pásmu. Škoda jen velké šance, kterou neproměnil Michal Milotinský. Kdoví, co by snížení vykonalo s psychikou favorita.

Nepovedlo se, ba naopak. Domácí Čurda zůstal volný před Kubešem a rozhodl. Poté ještě Miloslav Cafourek dal čtvrtou branku a 93 vteřin před koncem sebral Milotinský čisté konto domácímu brankáři Pavlu Bílkovi.

„Dlouho jsme soupeři odolávali a drželi dvoubrankové manko. Měli jsme i šance, bohužel byly bez efektu. Výborně chytal Kubeš. Čekali jsme větší tlak Kobry, ale nebyl takový," uvedl vedoucí mužstva Vajgaru Josef Kuliš.

KOBRA PRAHA – J. HRADEC 4:1 (2:0, 0:0, 2:1)
Branky a přihrávky: 10. Pohl (Slanina, Čurda), 14. Jakeš (Švaříček, Paris), 55. Čurda (Jakeš, Cafourek), 59. Cafourek (Čurda, Jakeš) – 59. Milotinský (Tržil).
Rozhodčí: Luczków – Hynčica, Kilian. Diváci: 84. Vyloučení: 4:6. Poměr střel: 54:16.
Vajgar: Kubeš – Tržil, Dvořák, Kadlec, Šanda, Kohút, Janeček – Mazanec, Lazorišák, Milotinský – Voříšek, Šperger, Brabec – Tomšík, Košťál, Kundrát.