VYBERTE SI REGION

Krize hokejistů Motoru pokračuje, bez bodu se vracejí i z Třebíče

Třebíč – Krize hokejistů Motoru pokračuje. Ve 28. kole první ligy prohráli v Třebíči 1:2, již popáté v řadě vyšli bodově naprázdno a nadále zůstávají na sestupové třinácté příčce. Ve středu budou v Budvar aréně hostit Šumperk (17.30).

2.12.2013

Václav Skuhravý dal s Olomoucí důležitý třetí gól.Foto: Deník/ Jan Škrle

Hosté poprvé představili třicetiletého beka Jaroslava Kasíka, jenž přišel na výpomoc z Popradu. Do branky se opět postavil Kůdela.

První třetina se odehrála přesně v duchu většiny zápasů Jihočechů. Puk sice drželi častěji na svých hokejkách, ale střelecky se prosadit nedokázali a naopak sami hned dvakrát inkasovali. Skóre otevřel i s patřičnou dávkou štěstí a také tečí gólmana  v 16. min. Vondráček, pouhých třináct vteřin před prvním klaksonem pak přidal druhý gól utěšenou bombou Peroutka.

Ve vyrovnané druhé třetině byli blízko gólu hosté, ale tečovaná Chmelířova střela skončila těsně vedle Falterovy klece. Hosté se dočkali až v závěrečné třetině, kdy Kuchejda vybojoval kotouč a Ondřej propálil Faltera.

Motor toužil po vyrovnání, i když jeho nápor výrazně přibrzdilo pětiminutové vyloučení Skuhravého za faul kolenem. Blízko gólu byl znovu Ondřej, ale přestřelil. V závěru byl tlak ze strany Jihočechů mimořádný, ale kýžené vyrovnání nepřinesla ani závěrečná power play.

Branky a nahrávky: 16. Vondráček (Nahodil), 20. Peroutka (Vondráček) – 46. Ondřej (Kuchejda, Šachl).
Vyloučení 1:5, navíc host. Šachl 10 min. a Skuhravý 5 + do konce, bez využití.
Rozhodčí: Vampola – Klein, Toman. Diváci: 1270.
Motor: Kůdela – Kříž, Kasík, Pavlíček, Chmelíř, Moravec, Prokop, Kotaška – Kuchejda, Šachl, Ondřej – Skuhravý, Bárta, Eberle – Rob, Ferebauer, Kňazev – Šperger, Vaniš, Kotalík – Přibyl. Trenéři Jágr a Bělohlav.

Ledové dny nás potrápí až do konce ledna

Kvilda – Ledové dny, což znamená, že teploty nevystoupí nad nulu, nás budou provázet zřejmě až do konce ledna. Na Jindřichohradecku v pátek ráno teploty klesly pod minus dvacet.

Na zabijačku se může těšit rodina i sousedé

Jižní Čechy – Domácí zabijačky jsou příležitostík setkávání a hodování. Několik let není dle zákona možné podělit své známé, jak bývalo dobrým a vítaným zvykem.