Benešov/FOTO/ - Po nedělní výhře zvítězil Jindřichův Hradec v semifinále play off druhé hokejové ligy nad Benešovem i podruhé, když se muselo rozhodovat v samostatných nájezdech, které si podmanil hostující Kupec, který se dvakrát nemýlil.

24.3.2010
Fotogalerie
6 fotografií

Druhý zápas semifinále play off druhé hokejové ligy Benešov - Jindřichův Hradec 3:4 po samostatných nájezdechFoto: Foto: Robin Novák

HC Benešov – Jindřichův Hradec 3:4 sn

Zápas rozjela obě mužstva ve velkém stylu a šance se střídaly na obou stranách, ale domácí Holánek, Dvořák ani Jonáš nepřekonali Kubeše, stejně se dařilo na druhé straně Skokanovi, Milotínskému a Kupcovi proti poprvé v play off nastoupivšímu Hrubému v brance Benešova. Po šesti minutách se hra zklidnila a jen domácí Vacek mohl skórem pohnout, ale sólo neproměnil. V závěru třetiny měli Benešovští tlak, ale Bosas trefil tyč a neproměnili minutovou přesilovku pět na tři. Navíc v ní málem inkasovali, ale Milotínský po sóle ztroskotal na Hrubém.

Druhá třetina začala náporem hostů, ale Hrubý odolal a tak udeřilo na druhé straně, když Kaňka v oslabení natáhl na sebe obránce a brankáře a poslal puk Jonášovi před prázdnou branku. Domácí se neradovali dlouho, když Skokan parádní střelou přes obránce vymetl pavučiny ve Hrubého brance. V dalším průběhu měli domácí větší šance, ale dva závary a sólo Kaňky v oslabení stavem nepohnuly. Hosty držel na uzdě Hrubý, ale ve 38. minutě již nestačil na dorážku Nielikäinena. Jenže 32 vteřin před koncem třetiny Kaňka krásně tečoval střelu J. Verbíka a bylo opět vyrovnáno.

Ve třetí třetině se hrálo minimálně v plném počtu. Benešov dostal pětkrát za sebou možnost přesilovky a početní výhodu dvou mužů v poli využil Jonáš po Kaňkově nabídce. Tu samou možnost hosté nevyužili, přesto v závěrečném tlaku vyrovnali tečí Nielikäinena a Tupý nastřelil tyč. Desetiminutové prodloužení gól nepřineslo, a tak rozhodovaly nájezdy. Za domácí vsítil gól Jonáš, ale Kupec ve třetí sérii šťastně vyrovnal a vzápětí vsítil rozhodující gól, protože Dvořák podruhé nedal.

„Byl to podobný zápas jako v Jindřichově Hradci. V první třetině jsme opět nedali góly, hlavně v přesilovkách, ale Kubeš nás vychytal, což rozhodlo. Chybělo nám i trošku štěstí, jako měl Kupec při prvním nájezdu. Dvořák nájezdy o tréninku proměňuje, dneska mu to bohužel dvakrát nevyšlo,“ povzdech si trenér Vodních Lvů Jan Vobecký a pochválil hráče: „Výkon mužstva byl perfektní, kluci táhli za jeden provaz, dotáhli zápas do nájezdů, což se muselo divákům líbit.

Branky: 26. Jonáš (Kaňka), 40. Kaňka (J. Verbík), 48. Jonáš (Kaňka, J. Verbík) – 28. Skokan (Klíma), 38. Nielikäinen (Bula, Skokan), 57. Nielikäinen (Tupý), rozhodující nájezd Kupec.
Vyloučení: 10 x 2 + Dvořák 10 minut – 9 x 2 + Milotínský 10 minut.
Využití: 1:0.
Oslabení: 1:0.
Diváci: 320.
Třetiny: 0:0, 2:2, 1:1.
Třetí zápas se hraje ve čtvrtek od 18 hodin v Jindřichově Hradci.

Autor: Pavel Šimáček

24.3.2010 VSTUP DO DISKUSE
1. kolo baráže o hokejovou extraligu Pardubice - Č. Budějovice

Vítězný vstup do baráže, tři body trefil Rob

Taekwondistka Anežka Čurdová ovládla ve sportovním boji kategorii juniorek do 64 kilogramů.

Třeboňské taekwondistky triumfovaly na Czech Open

Neviděl někdo tohoto muže? Hledá ho policie

Prachaticko - Prachatičtí kriminalisté vyhlásili 9. března  celostátní pátrání po čtyřiatřicetiletém muži ze Lhenic na Prachaticku.

O operaci Anthropoid přednášel historik Stehlík

Jindřichův Hradec – Zájemci o historii československého protifašistického odboje během 2. světové války v úterý 21. března zcela zaplnili kinosál Střelnice.