Do domácí branky se podle očekávání postavil Bláha a alespoň na střídačku se vrátil uzdravený obránce Semrád. Naopak mimo hru jsou obránci Chmelíř s Růžičkou a útočníci Prokeš, Marek, Bárta a Emil Švec. Ten se alespoň úspěšně zhostil role našeho spolukomentátora úvodního čtvrtfinálového duelu. „Už jsem začal trénovat a věřím, že brzy naskočím," přeje si.

Hosté postavili do branky účastníka mistrovství světa dvacítek Vaněčka a přivezli třeba i Lotyše Jasse (také patřil k nejlepším hráčům zápasu). Vyprodáno sice nebylo, přesto se hrálo před skutečně důstojnou diváckou kulisou.

Důležitost vstupu do série byla cítit z obou stran a úvodní třetina byla především nervózní a nesla se v opatrnějším duchu. První skutečně velkou šanci zápasu měl hostující Víšek, který dostal nalito mezi kruhy, ale jeho střelu stačil Bláha vytěsnit mimo tyče své branky. „Prvních deset minut hodně nervózních, nebyl to hezký hokej. Ale s tím se dalo počítat. Je to přece jen první zápas v play off," konstatoval na novinářské tribuně Švec.

V 10. min. však prokázala svou velikost a hokejovou genialitu elitní formace Jihočechů, která soupeře vyšachovala a kanonýr Nouza neměl problém do odkryté branky otevřít skóre. „To byl strašně důležitý moment. Nebyla to žádná nacvičená kombinace. Na Pepu Straku šli dva hráči, krásně se mu to otevřelo a našel Jíánka Muchu. Ten krásně viděl najíždějícího Nouzíka. Parádná hokejová věc. Kvůli tomuhle je v týmu máme," složil Švec poklonu svým zkušenějším spoluhráčům.

Jenže hosté byli v úvodní třetině nebezpečnější a Motor si odvážel poprvé do kabin nejtěsnější náskok hlavně díky pozornému Bláhovi v brance, který se vyznamenal hlavně při šanci osamoceného Jonáka. „Bláža nás podržel. Byly tam dvě velké šance, které mohly skončit gólem. Hosté jsou hodně nebezpeční a střílí ze všeho," všiml si věkem stále ještě junior.

Hosté byli aktivnější i v úvodu druhého dějství a dostali také možnost zahrát si necelou minutu přesilovku pět na tři. Dvakrát Bláha skvěle zachránil, ale potřetí už nestačil reagovat, když mu Víškovu střelu nešťastně srazil mezi betony jeho spoluhráč Punčochář. „Už jsem věřil, že tu přesilovku ubráníme. Blažena tam měl dva výborné zákroky, ale tu tečovanou střelu chytit nemohl," okomentoval vyrovnávací gól Švec.

Vyrovnávací gól byl bohužel logickým vyústěním vývoje zápasu, protože to byli hosté, kdo držel v rukou opratě zápasu. „Pořád je to z naší strany hodně nervózní. Ale dá se to pochopit, pro spoustu našich kluků je play off v první lize něco úplně nového. Měli jsme tam dvě přesilovky za sebou, soupeře jsme zavřeli v jeho pásmu, ale bohužel tam nebylo moc kvalitní střelby," všiml si Švec. „Nehrajeme dobře, ale pořád věřím, že důležité první vítězství urveme," konstatoval po druhé třetině.

Také ve třetím dějství pokračovala nervózní bitva s řadou nepřesností na obou stranách (více však přece jen na té domácí).
Deset minut před koncem všem domácím příznivcům zatrnulo, když po faulu Skalického odešel předčasně do kabiny se zraněným kolenem klíčový domácí hráč Tomáš Nouza. V následné přesilovce byl blízko gólu Švihálek, ale propásl ten správný moment na střelu.

Závěr zápasu patřil hostím, kteří se také dvě a půl minuty před koncem dočkali rozhodujícího gólu. V té době už jenom bránící domácí nechali mezi kruhy zcela volného Pabišku a ten přesnou střelou zajistil hostím vítězství.

Domácí ještě zkusili power play, ale Mucha při střele od modré zlomil hůl a Dlouhý dal do prázdné třetí gól a dvě vteřiny před koncem pečetil na 1:4 Jass.

Branky a nahrávky: 10. Nouza (Mucha, Jos. Straka) – 24. Víšek (Říha), 58. Pabiška (Špaček), 59. Dlouhý, 60. Jass. Vyloučení: 7:7, využití: 1:1, v oslabení: 0:2. Rozhodčí: Jílek, Bejček – Štofa, Beneš. Diváci: 6082. Stav série: 0:1.
ČEZ Motor: Bláha – Punčochář, Žovinec, Bohunický, Vráblík, Mucha, Suchánek, Škopek – Kuchejda, Pajič, Švihálek – Nouza, Jos. Straka, Heřman – Vaniš, Rob, Boháč – Pašek, Trummer, Přibyl. Trenéři Rosol a Bělohlav.

Hlasy trenérů – Radek Bělohlav (Motor): „Soupeř byl důraznější a více střílel. Od druhé třetiny jsme se vůbec nedokázali dostat s pukem před branku hostí."

Antonín Nečas (Benátky): „Z naší strany to byla dobře odvedená práce. Jsme s vítězstvím spokojeni a očekáváme hodně dlouhou sérii."