Bod po takovém výkonu v Plzni je málo. Souhlasíte?
Dá se to tak říct. Odehráli jsme povedený zápas. Dokázali jsme se dostat do vedení, přestože první gól vstřelil soupeř. Tři minuty před koncem ale přišlo vyrovnání v přesilovce Plzně, ve které je hodně silná. Pak už to byla loterie.

Oba góly v základní hrací době jste inkasovali v početním oslabení a byly si hodně podobné. Trenér Draisaitl se ale zlobil, že právě na tuto situaci jste se připravovali. Měli jste plzeňské plzeňské přesilovky dobře nastudované?
Na videu jsme je viděli. Na hru soupeře se připravujeme před každým zápasem. Věděli jsme, že přesilovky mají vynikající a hrají je na hráče ve středu hřiště. Bohužel jsme to ale nedokázali uhlídat.

V prodloužení jste byli také lepší, ale vítězný gól jste přesto dát nedokázali. Chtěli jste rozhodnout ještě před nájezdy?
Je to tak. Byli jsme lepší po celý zápas a měli jsme ho dobře rozehraný. I v prodloužení jsme měli šance, ale prostě to tam nespadlo. Plzeň má vynikajícího gólmana Raska, ale rovněž musím pochválit našeho Pavla Kantora, který předvádí stejné výkony jako on. Ale je velká škoda nechat si takhle utéct tři body. Pořád nejsme v tabulce na takové pozici, abychom si něco takového mohli dovolit.

V součtu s pátečním zápasem s Chomutovem jste jeli osm nájezdů, ale nedali ani jediný. Dá se tato disciplína natrénovat?
Dá i nedá. Na tréninku je možné si nájezdy vyzkoušet, ale v zápase je to spíše loterie. Třeba i v NHL se hodně vážně mluvilo o tom, že se nájezdy úplně zruší. Je to loterie, která si nezaslouží, aby za ni vítězný tým bral bod. Tam je to padesát na padesát.

Vy jste se na led při nájezdech nedostal ani jednou. Není to váš šálek čaje?
Takhle se to přímo říct nedá. Záleží na trenérovi, koho na nájezd určí.

Někteří trenéři nechávají volbu na samotných hráčích. Kouč Draisaitl určuje hráče sám?
Funguje to v různých týmech různě. U nás je to tak, že trenér řekne jméno hráče a ten jede. Moje jméno neřekl, takže jsem nejel.

Měl jste připravenou nějakou variantu pro případ, že by vás vybral?
Byl jsem připravený asi jako každý hráč na střídačce.

Bodovali jste sedmkrát v řadě a vaše výkony jdou nahoru. S tím panuje v kabině spokojenost?
Není to špatné, ale mohlo by to být ještě lepší. Sice jsme bodovali sedmkrát v řadě, ale  jeden bod je v tříbodovém systému málo. Když se podíváme na tabulku, tak tři body potřebujeme jako sůl. V pátek proti Zlínu půjdeme s tím, že musíme vyhrát.

Utkáním v Plzni jste se dostal do čela klubové tabulky nejtrestanějších hráčů. Může na to mít vliv odlišný metr sudích v naší extralize a v NHL?
Hlavně bych se nechtěl vyjadřovat k rozhodčím. Je to dané mým stylem hry. Snažím se hrát tvrdě a dohrávat každý souboj. To je můj styl hry. Ta statistika je ovlivněna také zápasem na Spartě, kde jsem dostal za trest do konce zápasu pětadvacet minut. Píská se tady trochu jinak, ale tomu se musím přizpůsobit. To však neznamená, že opustím svůj styl hry. Pořád budu hrát tvrdě. Že jsem nejtrestanější hráč týmu, tak to bohužel…

Čeká vás domácí zápas se Zlínem. V první vzájemném duelu na Moravě, kde jste vyhráli 4:0, jste ještě nenastoupil. Co čekáte od domácího duelu?
Zlín hraje výborně právě venku. Doma prohrává, ale z venku vozí body. Musíme se na ten zápas dobře připravit. Budu se opakovat, ale skutečně na tom nejsme v tabulce nijak dobře. Na předposlední příčku máme náskok pouhých pěti bodů. Prostě se potřebujeme zvednout a začít to sbírat po třech bodech.

Finský gólman Plzně Tuukka Rask v neděli odlétá do zámoří s tím, že podle něj NHL brzy začne. Máte nějaké podobné informace?
Žádné zvláštní zprávy teď nemám. Soustředím se na to, abych hrál v klidu tady v Budějovicích. Až se mi někdo ozve, že se konec výluky blíží, tak se o to začnu zase více zajímat. Jinak mi to přijde pořád dokola a už mě to přestává bavit.

Váš osobní názor, kdy by se NHL mohla zase rozběhnout?
Ještě je nějaký čas a sezona by se mohla rozběhnout třeba v lednu. Všichni jsou ale naštvaní. Diváci, my hráči a manažeři zase na nás. Doufám, že se obě strany brzy domluví a začneme opět hrát.