Z domácí sestavy vypadl nemocný Pajič. Místo něj se do centru prvního útoku posunul Rob. Poprvé po delší pauze naskočil do zápasu uzdravený útočník Marek. Malinko překvapením bylo, že návštěva byla parádní, ale úplně vyprodáno nebylo.

Začalo se pořádně zostra. Hned ve 3. min. hosté vyprovokovali úplně zbytečnou bitku a jasně tak dali najevo, že nepůjdou pro ránu daleko. „Budeme muset udržet nervy na uzdě," upozorňoval zraněný gólman Motoru David Gába, jenž zápas sledoval z novinářské tribuny.

O dvě minuty později ale hala poprvé jásala. Chovan byl ve vyložené šanci faulován. V následné přesilovce vypálil Suchánek a kapitán Straka šikovně tečoval mimo dosah gólmana Klimeše.

Ve 12. min. to bylo už 2:0. Chovan vybojoval kotouč a v avizované výhodě trefil odkrytou Klimešovu branku Květoň. „Pomohly nám přesilovky. Za dvanáct minut jsme dali dva góly, to byl dobrý vstup do utkání," konstatoval Gába.

Jenže ještě do přestávky agresivní hosté dokázali snížit. Grofovu střelu tečoval těsně před Bláhou Pšurný a bylo to 2:1. „To nešlo chytat. Blažena si šel pro puk, ale ten těsně před ním změnil směr. To bylo bez šance. Jinak ale zatím podává super výkon a podržel nás," chválil Gába svého gólmanského kolegu. „Bude to ale ještě boj. Zápas má všechno, co play off má mít. Hezké góly, potyčky. S tím se ale dalo počítat."

On sám se zatím ještě do boje nechystá, i když už trénuje. „Lepší se to, ale pořád jsem ještě opatrný a cítím, že to není ono," připustil.

Zatímco úvodní dějství bylo vyrovnané, to druhé jasné ovládl Motor. Třikrát po sobě se ocitl sám před Klimešem Žálčík, ani jednou však na přerovského gólmana nevyzrál. Ve 27. min. se českobudějovický křídelník přece jen dočkal. Báječnou individuální akci předvedl Mikyska, předložil Žálčíkovi jako na stříbrném podnosu a bylo to už 3:1.

Domácí měli navrch a čtvrtý gól byl logickým vyústěním dění na ledě. Obránce Mucha protlačil kotouč před branku a Mikyska ho dorazil do sítě.

Pátý gól přidal v přesilovce pět na tři Straka. Hosté si vzali oddechový čas. Jejich gólman Klimeš se poroučel na střídačku a nahradil ho Slovák. „Z naší strany to byla super třetina. Zodpovědný výkon. Hrajeme dobře dozadu, vepředu nám to klape. Plníme to, co jsme si řekli. Zatím nám to vychází a snad si nějaké góly schováme i na další zápasy. Nerad bych předbíhal, ale už je asi rozhodnuto," lebedil si po druhé třetině spokojený Gába.

Prorocká byla gólmanova slova. O výsledku bylo skutečně rozhodnuto. Závěrečná třetina nabídla neuznaný Žálčíkův gól (zřejmě oprávněně, protože byl dosažen po odpískání) a další provokace ze strany podrážděného soupeře. Na 6:1 zvýšil dokonce ve vlastním oslabení Kuchejda. Hostující Pšurný při této akci předvedl naprosté zatmění mozku a nesmyslně mimo hru sekl Vráblíka jako sekerou, za což dostal po zásluze trest na pět minut a do konce zápasu. Tím byl scénář úvodního duelu vyčerpán.

Branky a nahrávky: 5. Jos. Straka (Suchánek, Nouza), 12. L. Květoň (Rob, Chovan), 27. Žálčík (Mikyska, Babka), 33. Mikyska (Mucha), 37. Jos. Straka (Nouza, Kolmann), 48. Kuchejda (Švihálek, Vráblík) – 17. R. Pšurný (Grof, Procházka). Vyloučení: 12:12 (navíc dom. Kolmann 10 min. a host. R. Pšurný 5 + do konce), využití: 2:0, v oslabení: 1:0. Rozhodčí: Doležal, Bejček – Štofa, Beneš. Diváci: 6097. Stav série: 1:0. ČEZ Motor: Bláha – Mucha, Zíb, Suchánek, Kolmann, Kříž, Vráblík, Žovinec – Chovan, Rob, L. Květoň – Nouza, Jos. Straka, Kuchejda – Žálčík, Mikyska, Babka – L. Marek, Točík, Švihálek. Trenéři Bělohlav a Štrba.

Hlasy trenérů – Radek Bělohlav (Motor): „Zápas se nám povedl. Hráči dokázali na led přenést to, co jsme po nich chtěli. Je to ale jenom první korálek."

Vladimír Kočara (Přerov): „Musím soupeři pogratulovat, vyhrál naprosto zaslouženě. I skóre odpovídá. Zaspali jsme první třetinu a druhá se nám vůbec nepovedla. S takovouhle hrou nemáme šanci v sérii uspět."