Domácí velice početná marodka se začíná vyprazdňovat jen pomalu. Ale přece. Po jednozápasovém výpadku se vrátil do hry obránce Suchánek a po dvouměsíční pauze poprvé naskočil slovenský bek Mucha. V útoku trenéři točili opět jen tři formace. Hosté přivezli velice silný tým na čele se zkušeným ostrostřelcem Pletkou či brankářem Novotným, který se předčasně vrátil z KHL.

Slavnostní buly vhodil režisér Zdeněk Troška a pak už se mohlo začít naostro. První třetina ale žádnou strhující podívanou nenabídla. Hrál se sotva průměrný hokej s minimem šancí a jedinou přesilovkou, kterou měli hosté.

Svěřenci trenéra Rosola byli od začátku aktivnější, ale žádný velký úvodní nápor se nekonal. První větší šanci měl po akci dravého Kuchejdy Chovan, leč přestřelil. Na druhé straně musel schovat Bláha ve své lapačce nepříjemný bekhend Černocha. Středočeši postupně převzali aktivitu, ale ani oni na pozorného Bláhu v domácí kleci nevyzráli. Poměr střel na branku po první třetině byl 7:13, což svědčilo o větší aktivitě soupeře.

„V první třetině se nehrál moc pohledný hokej. Bylo to hodně bojovné a více šancí měl soupeř," připustil i útočník Motoru Martin Heřman, jenž je dlouhodobě zraněný a zápas sledoval z novinářské tribuny.

Rozvážnější vstup svých spoluhráčů do utkání ho nijak nezaskočil. „S Benátkami to tak bývá. Produkují důrazný hokej a z toho pramení, že se naši kluci nedostávají tolik do střeleckých pozic."

Jeho návrat do hry po zlomenině klíční kosti zatím není na pořadu dne. „Za čtrnáct dní jdu na další rentgen a po něm se uvidí, jak se zranění hojí," nechce předbíhat. „Při tréninku chodím s klukama na led, ale spíše tak do počtu. Sezonu ještě nevzdávám. Hrozně bych chtěl, ale záležet bude hlavně na vyjádření lékařů a také vývoji sezony," nemohl bohužel slíbit svůj návrat do hry.

Ani po změně stran se obraz a tempo hry příliš nezměnily. Domácím chyběla šťáva a blíže ke gólu měli hosté. V přesilovce orazítkoval obránce Havlín bombou tyč a Černochovu tutovku vychytal Bláha.

Motor trochu nastartovala jeho první přesilovka v utkání, ale stále to bylo v jeho podání až příliš lopotné. Slibně vypadala snad jen další příležitost Chovana, kterou ale zlikvidoval Novotný. Bezbrankový stav tak trval i po druhém dějství. „Druhá třetina proběhla úplně stejně jako ta první," konstatoval Heřman o druhé přestávce. „V kabině asi bude trochu bouřka," dodal s úsměvem.

Tak dlouho si domácí koledovali, až přišel trest. Ve 46. min. v avizované výhodě vypálil Říha, Bláha měl zakrytý výhled a bylo to 0:1. Netrvalo to ani minutu, obrana Motoru nechala nekrytého kanonýra Pletku, jenž Bláhu prostřelil podruhé.

Trenéři si vzali oddechový čas a z hlediště se ozvalo: „Bojujte za Motor!" A právem. Třetí gól Černocha však definitivně završil zmar Jihočechů, na které se snad poprvé v sezoně snesl ze zaplněného hlediště pískot.

Domácí celek však už byl v naprosté křeči a neměl sílu s výsledkem cokoliv udělat. Tři a půl minuty před koncem zkusili Jihočeši power play. Zíb dělovkou snížil, ale to bylo vše.

Krátce poté totiž Špaček střelou do prázdné branky uhasil veškeré naděje a upravil na konečných 1:4.

Branky a nahrávky: 59. Zíb (Jos. Straka) – 46. Říha (Hrníčko, Havlín), 46. Pletka (Černoch), 54. Černoch (Havlín, Jonák), 59. D. Špaček. Vyloučení: 3:3, bez využití. Rozhodčí: Doležal – Kreuzer, Polák. Diváci: 5539.
ČEZ Motor: Bláha – Kříž, Kolmann, Suchánek, Vráblík, Žovinec, Zíb, Mucha – Kuchejda, Rob, Chovan – Nouza, Jos. Straka, L. Květoň – Žálčík, Mikyska, Babka. Trenéři Rosol a Bělohlav.

Hlasy trenérů – Radek Bělohlav (Motor): "Musíme se fanouškům omluvit. Bylo to z naší strany špatné. Soupeř byl lepší. Pokazili jsme tak dojem z celé sezony."

Jiří Čelanský (Benátky): „Vyhráli jsme zaslouženě. Byli jsme po celý zápas aktivnější, slušně jsme hráli střední pásmo a nepouštěli soupeře do tlaku. V naší situaci je každý bod zlatý."