Motor veze z Třebíče cenné dva body za vítězství v samostatných nájezdech

Třebíč – Ve 21. kole první WSM ligy vyhráli hokejisté ČEZ Motoru České Budějovice v Třebíči 3:2 po samostatných nájezdech. Další zápas je čeká v sobotu už od 15 hodin doma s Přerovem.

11.11.2015

Rok PajičFoto: Deník/ Jaroslav Sýbek

Hosté vsadili na vítěznou sestavu z pondělního duelu se Šumperkem. V brance tak zůstal Bláha a jedinou kosmetickou změnou bylo prohození útočníků Babky a Kuchejdy, jenž se vrátil do prvního útoku. Na marodce nadále zůstává jeden z klíčových útočníků Nouza.

Jihočeši začali výborně. Už ve 4. min. vypálil od modré obránce Suchánek, kotouč se od zadního mantinelu odrazil přímo k Markovi, jenž neměl problém ho doklepnout do prázdné branky.

V 16. min. už vedl Motor o dvě branky. Po vhazování se v obranné třetině Třebíče nejlépe zorientoval Švihálek, Udělal elegantní otočku a svou střelou zaskočil Vejmelku v domácí brance.

Zatímco v první třetině byli aktivnější hosté, ve druhé měla o něco navrch Horácká Slavia a také se dočkala vyrovnání.

Nejprve si ve 27. min. vybruslil z rohu kluziště Holec a trefil se přesně do horního růžku Bláhovy klece. Krátce před druhou sirénou vypálil v přesilovce tvrdě Bartoš, Bláha kotouč vyrazil přesně na hokejku Erata, jenž neměl problém vyrovnat.

Do třetí třetiny vstoupili aktivněji zase hosté. Nebezpečně pálil Mucha, ale Vejmelka jeho projektil dokázal zkrotit.

Na druhé straně dostala obrovskou příležitost Třebíč, když při současném vyloučení Bláhy a Zíba hrála dvouminutovou přesilovku pět na tři, ale využít ji nedokázala. Dvě klasické početní výhody nedokázal zužitkovat ani Motor. Závěr byl z obou stran opatrný, a tak zápas dospěl do prodloužení. Ani poklidná nastavená pětiminutovka však rozuzlení také nepřinesla.

V nájezdech neuspěli domácí Holec a Dolníček, zatímco na druhé straně byli úspěšní Pajič i kapitán Straka.

Branky a nahrávky: 27. Holec (Dolníček, Erat), 38. R. Erat (Bartoň, Holec) – 4. L. Marek (Suchánek), 16. Švihálek (Babka), rozhodující nájezd Pajič. Vyloučení: 4:5, využití: 1:0. Rozhodčí: Bejček – Štofa, Beneš. Diváci: 1740.
ČEZ Motor: Bláha – Mucha, Kolmann, Suchánek, Vráblík, Zíb, Žovinec Kuchejda, Pajič, Chovan – L. Marek, Jos. Straka, Heřman – Žálčík, Rob, Svihálek – Babka, Mikyska, Prokeš. Trenéři Rosol a Bělohlav.

Autor: Pavel Kortus