V domácí sestavě nadále chybí marodi Mucha s M. Novákem, stále pouze na tribunu usedl také rekonvalescent Květoň. Do branky se postavil Kváča. Hosté přijeli s exbudějovickými hokejisty Žovincem a Nouzou.

Dvě porážky na ledě soupeřů vnesly do českobudějovické kabiny jistý neklid. Mužstvo chtělo před početnými vlastními fanoušky ukázat svou lepší tvář a od úvodních minut se do soupeře pořádně zakouslo. Jenže počáteční tlak branku nepřinesl. I když po Dostálkově teči a Novákově střele po ideální náhře Nedorosta k ní nebylo daleko.

Jestřábi vykoukli z obranné ulity pořádně až v 7. min. a hned z toho byl vedoucí gól. Po neočekávaném odrazu kotouče zůstal nekrytý Drtina a z ideální pozice mezi kruhy se trefil do horního růžku.

Další tutovku naštěstí spálil Švec a v 9. min. už bylo vyrovnáno. Po akci tvořivé první řady usměrnil kotouč za Grohova záda Čermák. Motor opět nahodil obrátky a druhý gól visel ve vzduchu. Jenom škoda, že českobudějovický nápor přibrzdilo čtyřminutové vyloučení Fillmana.

Úvod druhého dějství kopíroval první. Motor byl aktivnější, Dostálek spálil gólovku, leč skóre se měnilo na druhé straně. Seriál chyb domácího celku potrestal Zabloudil, jenž dotlačil kotouč za záda dezorientovaného Kváči. Jihočeši však znovu dokázali vyrovnat. V přesilovce tečoval Pavlinovu bombu od modré Šulek.

A o minutu později Motor dokonce poprvé v utkání vedl. Opět to byla dorážka. Po Kutlákově štiplavém pokusu přesně zamířil Vlček.

Pouhých jednadvacet vteřin před druhou sirénou explodovala velice slušně zaplněné Budvar aréna počtvrté. Znovu v přesilovce prostřelil Groha tečovanou střelou kapitán Kutlák.

Přestávku mezi druhou a třetí třetinou mohl vyplnit konflikt rozzuřených skalních příznivců, který však hned v zárodku uhasil pohotový zákrok pořádkových sil. Odsun kompletního prostějovského kotle ze stadionu situaci naprosto uklidnil.

Do klidu se dostal i domácí tým na ledě. S dvoubrankovým náskokem v zádech kontroloval situaci a soupeře si držel na distanc. A mohl přidat i další góly. Vlček nastřelil brankovou konstrukci a Galamboše vychytal Groh. Pátý gól ale přece jen přišel. Švihem se s milimetrovou přesností trefil podruhé v utkání obránce Kutlák.

Dvořáček ale ještě snížil na 5:3 a pět minut před koncem to hosté zkusili bez brankáře. Domácí celek už si však tři body pohlídal.

Branky a nahrávky: 9. Čermák (Nedorost, Pavlin), 30. Šulek (Pavlin, Pajič), 31. Vlček (Kutlák), 40. Kutlák (F. Novák), 53. Kutlák (Vráblík, Čermák) - 7. Drtina, 23. Zabloudil (Voženílek), 53. Dvořáček (Mikliš). Vyloučení: 4:4, využití: 2:0. Rozhodčí: Zubzanda, Veselý – Jílek, Šperl. Diváci: 6082.

ČEZ Motor: Kváča – Fillman, F. Novák, Kutlák, Vráblík, Pavlin, Pýcha – Čermák, Vlček, Nedorost – Crowder, Galamboš, Dostálek – Šulek, Pajič, Heřman – Doktor, Káník, Marcel. Trenéři Stavjaňa, Štrba a Bombic.

Hlasy trenérů – Martin Štrba (Motor ČB): „Jsme rádi, že jsme po dvou špatných utkáních venku vybojovali tři body. Jsou o to cennější, že jsme dvakrát v utkání prohrávali. Konečně se nám podařilo prostřelit obranu soupeře a dát góly i po střelách od modré. Hráčům patří poděkování za odvedený výkon.“

Jiří Vykoukal (Prostějov): „Přáli jsme si odvézt nějaké body, což se nám nepodařilo. Chtěli jsme hrát dobře z obrany a vyvarovat se zbytečných vyloučení. Měli jsme několik přečíslení, která jsme nedokázali zužitkovat. V závěru jsme zkusili zápas zdramatizovat hrou bez brankáře, Marek Drtina tam měl dobrou střelu, ale gól jsme bohužel nedali.“