Hosté se za celý zápas dostali prakticky k jediné vážnější příležitosti. A to hned v 6. minutě. Po chybě Kloučka jel sám na brankáře Boháč, ale branku minul.

Iniciativu pak převzali do své moci domácí. Hned z následné akce se prosadil Dragoun.

Ve druhé třetině vedení Kladna navýšil ve 37. minutě Kindl. Motor se na reakci nezmohl.

Pokud do třetí třetiny hosté vstupovali s nadějemi na obrat v utkání, neplatilo to rozhodně ve 44. minutě. Po úderech Eberleho a Stacha Kladno najednou vedlo o čtyři branky. V pořadí pátou ránu Jihočechům navíc zaseknul Pitule.

V sobotu přijede Kadaň

Vzhledem k prohře třetí Třebíče 1:6 doma s Jihlavou zůstal Motor na druhém místě tabulky.

Kladno na čtvrté příčce se na Jihočechy dotáhlo na rozdíl dvou bodů.

V dalším pokračování první ligy Českobudějovičtí hostí v sobotu Kadaň. Utkání začne v Budvar Aréně netradičně už v 15 hodin.

Rytíři Kladno – ČEZ Motor ČB 5:0 (1:0, 1:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 6. Dragoun (Rudovský, Růžička), 37. Kindl (Růžička), 44. Eberle (Hořava), 44. Stach (Tenkrát), 53. Pitule (Eberle, Růžička).
Vyloučení: 3:6. Bez využití.
Rozhodčí: Würtherle – Hejl, Podrazil. Diváci: 2081.
Motor: Gába (21.-24. Bláha) – Punčochář, Vráblík, Mucha, Žovinec, Chmelíř, Semrád, Škopek – L. Marek, Pajič, Švihálek – Nouza, Jos. Straka, Heřman – Vaniš, Rob, Prokeš – Švec, Přibyl, Boháč – Bárta. Trenéři Rosol