Můj dům, můj hrad, platilo na hokejovém jihu

Jižní Čechy - Ve druhé hokejové lize jihočeské týmy v sobotních zápasech na svém ledě naplno bodovaly, venku hrál jen J. Hradec, který prohrál v Trutnově.

9.2.2009

Ilustrační foto.Foto: Jan Votava

Ve druhé lize využili hokejisté Tábora, Písku a Milevska stoprocentně výhody domácího prostředí, jen J. Hradec prohrál v Trutnově.

TRUTNOV – J. HRADEC 5:4 (2:1, 2:1, 1:2) – Hosté dokázali vyrovnat dvoubrankové vedení domácích, poté mohutně finišovali, ale alespoň na bod nedosáhli.

Branky: 11. Mikšovský (Andres), 17. Jindřich (Potůček), 33. Mikšovský (Jaroměřský, Divíšek), 36. Andres (Králíček, Divíšek), 47. Andres (Divíšek) - 17. Lang (Vinogradov, Dolina), 27. Hofmeister (Milotinský, Szakal), 48. Skokan (Šťastný, Hofmeister), 54. Milotinský (Hofmeister, Klíma).
Vyl. 4:9,
využ. 2:1.

TÁBOR – KLATOVY 7:3 (5:0, 0:2, 2:1) – Domácí tým rozhodl o svém hladkém vítězství famózním výkonem už v prvni třetině. Klatovy držely krok jenom do třetí minuty. Potom už se ze zápasu stala domácí střelecká exhibice, kterou vedl zkušený Zelenka. Jedinou vadou na kráse byla druhá třetina, kdy Táborští ze svého výkonu dost slevili. Hokej v Táboře začíná táhnout. Přišlo téměř dvanáct stovek diváků, fandil celý stadion a atmosféra byla skutečně báječná.

PÍSEK – Č. LÍPA 5:3 (1:0, 1:1, 3:2) – Nečekaně těžké utkání proti houževnatému soupeři. Zápas velmi často přerušován rozhodčím Lacinou, což také mělo na průběh utkání vliv. Domácí nevyužili ani jednu ze svých přesilovek pět na tři, přesto osm minut před koncem vedli 4:1. Hosté v 55. min. snížili až na rozdíl jediné branky, v závěru odvolali gólmana, ale po ztrátě puku dostali od Bláhy do opuštěné branky rozhodující pátý gól a bylo rozhodnuto.

MILEVSKO – NYMBURK 3:0 (1:0, 1:0, 1:0) – Po celé utkání byli Milevští lepším mužstvem, měli i více šancí, ty ale buď nevyužili, nebo je schytal výborný Rückl v brance hostí. Přesto se týmu ZVVZ podařilo v každé třetině gól dát a díky tomu své vedení neustále navyšovat. Navíc domácí trefili tyč a nevyužili dvě přesilovky pět na tři. Šanci v týmu vítězů dostali i tři odchovanci, kteří přišli z juniorky K. Varů. Dařilo se gólmanu Dalimilu Svobodovi, jenž svůj tým v důležitých momentech podržel.

Zpravodajové Deníku

9.2.2009 VSTUP DO DISKUSE

Jiří Zimola.

Zimola do voleb nejde, ostatní ano

Nemocnice brojí proti kouření, hospody se loučí s cigaretou

Hradec navštíví prezidentský kandidát Michal Horáček

Jindřichův Hradec – Diskuze s ním se bude konat v úterý od 18 hodin na Střelnici.