Muž na svém místě. Kapitán ČEZ Motoru Filip Novák vsítil vítěznou branku

České Budějovice – Jako správný kapitán dokormidloval českobudějovickou hokejovou loď ke druhé výhře ve čtvrtfinálové sérii play off WSM ligy nad Přerovem (3:2). A navíc přidal obránce Filip Novák (34 let) vítězný gól.

28.2.2017

Filip Novák právě dává vítězný gól druhého čtvrtfinále. Foto: Deník/ Jan Škrle

V čem se nejvíce lišil úterní druhý zápas od toho prvního?
Z naší strany to bylo úplně jiné utkání. Od začátku jsme začali daleko více bruslit. První zápas byl podle mého ovlivněn dlouhou pauzou, kterou jsme před ním měli.

Opět jste ale dostali první poměrně laciný gól a museli jste skóre otáčet.
V tom to bylo stejné. To je pravda. Jinak ale zápas vypadal z naší strany úplně jinak. Bylo to velice těžké utkání, ale jiná už nás v play off nečekají. Jsem rád, že i takové duely dokážeme zvládat. Úplně stejně budeme bojovat i dál.

Bylo pro vývoj zápasu hodně důležité, že se vám tentokrát podařilo podstatně rychleji zareagovat a vyrovnat hned po dvou minutách?
Od začátku jsme měli velký tlak, a i když jsme dostali opravdu dost blbý gól, tak jsme se tím nenechali zdeptat. Neměli jsme hlavy dole a bojovali jsme dál.

Soupeř oproti pondělnímu duelu mnohem více provokoval a především ve druhé třetině prakticky každé přerušení hry doprovázela drobná šarvátka.
Takové zápasy v play off bývají. Jsem rád, že jsme si nic nenechali líbit, ale na druhou stranu jsme reagovali s rozumem a nenechali jsme se úplně vybláznit. Přerov takhle hraje, s tím se musíme vyrovnat.

Zaznamenal jste vítězný gól zápasu, když jste napálil kotouč do tyče a pak si ho sám ve skrumáži dorazil. Pořád jste viděl, kde se puk pohybuje?
Tomáš Nouza mi dal krásně puk. Byla to věc, kterou máme nacvičenou. Trefil jsem tyčku, od které šel kotouč do Martina Heřmana a od něj gólmanovi na záda. Viděl jsem, jak mu roluje po zádech. Pak už jsem ho jenom dorazil za brankovou čáru.

Takže jste byl v pravý čas na pravém místě?
Přesně tak, ale raději si na to nezvykejte (smích).

Třetí třetina se za stavu 3:2 hrála bez větších šancí. Na základě taktických pokynů jste hlavně hlídali vítězství?
Takhle nějak by se to mělo dohrát. Možná to vypadalo, že jsme chvílemi byli pod tlakem, ale všechno jsme měli pod kontrolou.

Co znamená vaše vedení 2:0 pro vývoj série?
Po psychické stránce je to pro nás určitě výhoda. Pořád k tomu ale musíme přistupovat tak, jako by byl stav 0:0. Jedeme do Přerova a tam ze strany soupeře můžeme čekat ještě agresivnější a tvrdší hokej. Vůbec se nedíváme nějak dopředu. Bereme to stejně, jako by byl stav vyrovnaný.

Dá se od Přerova na domácím stadionu čekat ofenzivnější hokej?
Samozřejmě je tam požene publikum a zřejmě si dovolí víc, než si dovolili tady u nás. Uvidíme, jak se s tím rozhodčí vypořádají. Doufám, že budou odvádět stále tak dobrou práci, jako odvádějí dosud.

Autor: Pavel Kortus

28.2.2017 VSTUP DO DISKUSE

SRPEN 2002. Předmíř po opadu vody navštívil  prezident Václav Havel s manželkou.

Povodně 2002: O víkendu uklízeli dobrovolníci z celé země

Lávku ve Velkém Pěčíně čeká rekonstrukce.

V Pěčíně vymění konstrukci lávky

Hradečtí triatlonisté získali v Sokolově pět cenných kovů

Sokolov - Výborně si v pátém závodě Českého poháru vedli triatlonisté obou jindřichohradeckých klubů.