Hosté přijeli s Bláhou v brance, ale i nadále bez marodů Růžičky, Semráda, Pajiče, Heřmana a Švece. Do první řady se tak po bok nejproduktivnější dvojice soutěže Straka – Nouza opět postavil Švihálek. Piráti už mají sice prvenství v základní části soutěže jisté, přesto nastoupili v hodně silné sestavě a rozhodně nic nevypustili.

Do vedení šli v polovině úvodního dějství Jihočeši. Obránce Vráblík si od mantinelu odvážně nabruslil až před brankáře Kopřivu a protlačil kotouč za jeho záda. Ale jinak patřilo úvodní dějství Chomutovu, o čemž vypovídá i poměr střel 16:4 ve prospěch domácího celku. Jednou pomohla Bláhovi branková konstrukce a po skrumáži před jeho brankou pro změnu neuznal vyrovnávací gól videorozhodčí.

Hned na úvod druhé části hry se dostal do výborné šance domácí D. Květoň, znovu však rozezvučel pouze tyč. Jenže chomutovský tlak sílil. Račuka v obrovské šanci ještě Bláha vychytal, ale ve 36. min. se příznivc Pirátů přece jen dočkali. Střelu O. Kašeho Bláha vyrazil, proti dorážce téhož hráče však už zasáhnout nemho, když ho spoluhráči nechali na holičkách.

Krátce před druhou sirénou dokázali Chomutovští dokonce otočit skóre. Při střele Stehlíka měl gólman Motoru zakrytý výhled a domácí poprvé v utkání vedli. Poměr střel po druhé třetině byl až neuvěřitelný 35:6 a jenom díky výbornému Bláhovi zůstavali hosté ve hře.

Tlak Chomutova pokračoval i v závěrečné třetině. Ale Bláha nadále čaroval a deset minut před koncem bylo z ničeho nic vyrovnáno. V avizované výhodě tečoval Škopkovu střelu od modré za Kopřivova záda Rob. Remízu už si v základní hrací době hosté pohlídali a bod měl vzhledem k vývoji zápasu velkou cenu.

Prodloužení patřilo znovu domácím, ale Motoru se podařilo dotáhnout zápas až do samostatných nájezdů. V těch měli navrch Severočeši. Nejprve překonal Bláhu Chlouba. Švihálek poté nevyzrál na Kopřivu a domácí Růžička nastřelil tyč. Hosty vrátil vyrovnání do hry kapitán Straka. O všem tak rozhodla třetí série. Hovorka prostřelil Bláhu, zatímco Rob na Kopřivu nevyzrál.

Branky a nahrávky: 36. O. Kaše (Gajovský, Hřebejk), 40. Stehlík (Dušek, Kämpf), rozh. náj. Hovorka – 11. Vráblík (Jos. Straka, Nouza), 51. Rob (Škopek, L. Marek). Vyloučení: 3:5, bez využití. Rozhodčí: Petružálek – Rozlílek, Toman. Diváci: 4815.
ČEZ Motor: Bláha – Punčochář, Vráblík, Mucha, Žovinec, Chmelíř, Suchánek, Škopek – Nouza, Jos. Straka, Švihálek – Kuchejda, Boháč, Vaniš – L. Marek, Rob, Prokeš – Pašek, Bárta, Přibyl. Trenéři Rosol a Bělohlav.