Jihočeši měli místy až drtivou převahu, ale co naplat. Hokej se hraje na góly a snaživí hosté dali o jeden víc. Nováček soutěže tak zůstává paradoxně jediným týmem, se kterým českobudějovičtí hokejisté ještě ali ani bod (samozřejmě když pomineme kontumaci zápasu v Benátkách).

Odpolední začátek nijak neubral na návštěvě, která byla opět parádní. Do Budvar arény dorazilo 5669 diváků. Stále ještě bez zraněného Nouzy nezačali domácí vůbec špatně. Při své druhé přesilovce v utkání Mikyska přihrál Chovanovi, ten posunul kotouč Pajičovi a zaplněné hlediště poprvé jásalo. V té době ještě nikdo netušil, že také bohužel naposledy.

Další šance totiž Motor promarnil a ve 14. min. bylo vyrovnáno, když domácí beci nedokázali před brankou pokrýt Dostálka. „V první třetině jsme se prosadili jenom jednou z přesilové hry, to k výhře nestačí. Postrádali jsme dorážky, puky tam několikrát jen tak ležely. Takové góly nám teď chybí." posteskl si domácí asistent trenéra Radek Bělohlav.

Podobný průběh jako první měl i začátek druhé třetiny. Jihočeši spálili několik šancí a skórovali hosté. Grófovu střelu od modré tečoval mimo Bláhův dosah Dostálek a zaznamenal svůj druhý gól v utkání.

Vedoucí branka posadila hosty na koně a mohli svůj náskok i navýšit. Ferenc nastřelil břevno Bláhovy svatyně a blízko hattricku byl Dostálek, Bláha však jeho nájezd vychytal a po dvou třetinách domácí celek prohrával jen o gól.

„Zlomová byla pro vývoj zápasu první třetina, jelikož jsme Budějovice nenechali odskočit a po srovnání skóre jsme jim byli vyrovnaným soupeřem. Pohlídali jsme si jejich klíčové hráče a ještě jsme k tomu měli trochu štěstí," konstatoval trenér Přerova Petr Dočkal.

V závěrečném dějství pokračovalo dobývání přerovské branky. Velkou šanci spálil Žálčík a vyrovnání nakonec nepřinesla ani závěrečná power play. „Odehráli jsme podobné utkání jako v Přerově. Gratuluji soupeři, hezky jsme mu rozchytali gólmana," pochválil Bělohlav Klimeše v brance hostí, jenž byl suverénně nejlepším hráčem celého zápasu. „Byl to náš klíčový hráč," přikývne Dočkal.

Branky a nahrávky: 7. Pajič (Chovan, Mikyska) – 14. Dostálek (Šnajnar, R. R. Pšurný), 25. Dostálek (Grof, Šťastný). Vyloučení: 1:5 (navíc dom. Suchánek 5 + OK a Heřman 10 min.), využití: 1:0. Rozhodčí: Smitka – Štětina, Špringl. Diváci: 5669.
ČEZ Motor: Bláha – Mucha, Kolmann, Suchánek, Vráblík, Zíb, Žovinec – Mikyska, Pajič, Chovan – L. Marek, Jos. Straka, Heřman – Žálčík, Rob, Švihálek – Kuchejda, Škoda, A. Přibyl. Trenéři Rosol a Bělohlav.