Na severu rozhodla první třetina

Liberec - Po první třetině střídal Kováře Kántor, ale prohru neodvrátil

5.10.2011

Kántor zachraňuje před ŠpačkemFoto: Deník/Jaroslav Appeltauer

Hokejisté Liberce porazili v dohrávaném utkání 8. kola extraligy České Budějovice 4:2 a posunuli se na třetí místo tabulky. Na vedoucí Zlín ztrácejí Bílí Tygři jeden bod, České Budějovice jsou deváté.

Vstup do zápasu měli Tygři famózní, pomineme–li 43. vteřinu, kdy budějovický Červený trefil tyč. V 6. minutě po výtečné spolupráci Bartoviče a Kudrny najel kapitán domáích Nedvěd do odkrytého prostoru před brankou Kováře a otevřel skóre.

V přesilovce po vyloučení Kašpaříka udeřil v 11. min. liberecký vůdce podruhé, když zečoval nahození Holuba – 2:0. V 17. přidal Liberec pro změnu gól v oslabení. Na trestné lavici seděl Čakajík a po brejku zvýšil Klimenta na 3:0. Bartovič si připsal svou třetí asistenci v tomto utkání.

Od druhé třetiny přepustil brankář Kovář svůj post Kantorovi, který nastoupil k prvnímu extraligovému startu v sezoně. Přesně v polovině utkání se poprvé prosadili hosté. Kašpařík ujel v oslabení a bekhendem prostřelil Vošvrdu – 3:1.

Na začátku třetí části hráli aktivněji domácí a liberecký náskok mohl zvýšit Vantuch, ale přečíslení zakončil do připraveného Kantora. Čas hostům pomalu plynul a hra se častěji odehrávala před jejich brankou.

Mountfield přesto zápas zdramatizoval. V 52. minutě se z dorážky trefil Šimánek. Jihočeši pak začali hrát vabank a nabízeli soupeři zajímavé situace. Pojistku mohl přidat Špaček, ale trefil pouze tyč. Definitivní tečku za zápasem udělal až Vak, který využil Kantorovu chybu – 4:2.

5.10.2011 VSTUP DO DISKUSE

S pravidly provozu si řidiči hlavu nelámou

Ve Stříbřeci změří síly nejlepší ohaři z kraje

Ulici U Cihelny opraví dřív

Třeboň – Obyvatelé třeboňské ulice U Cihelny se po výměně plynovodu dočkají i rekonstrukce celé ulice.

Nohejbalisté Cepu s předstihem obhájili titul

Jindřichohradecko - Program předposledního kola okresního přeboru nohejbalistů významně poznamenalo počasí, které odložilo dva zápasy.

Okresní přebor kuželkářů bude hrát jen šest týmů

Jindřichohradecko - Třemi zápasy úvodního kola ve čtvrtek začíná další ročník okresního přeboru kuželkářských družstev.