Sparta byla do vašeho vzájemného nedělního duelu na čele extraligové tabulky. Z tohoto pohledu dva body určitě berete?

Sparta momentálně hraje opravdu výborně, takže dva body za výhru na penalty bereme v každém případě.

Odpovídá podle vás dělba bodů po pětašedesáti minutách hry?

Remíza asi byla spravedlivá. Po dvou třetinách byl stav zápasu 2:2. Ve třetí třetině měla Sparta šance. Mohli jsme dostat gól a prohrát. Na druhou stranu jel Milan Gulaš dvě minuty před koncem penaltu a v samotném závěru jsme ještě hráli přesilovku. Myslím, že remíza zápasu slušela.

Závěr utkání byl hodně nervózní a na obou stranách se množily vyšší tresty. Nervozitu zapříčinily nějaké sporné výroky rozhodčích?

Byl tam jeden opravdu dost sporný výrok. Měli jsme hrát čtyřminutovou přesilovku, ale po dvou chybách na vhazování byl vyloučen náš Pavel Kašpařík. To byl opravdu dost sporný výrok a přinesl na led hodně zlé krve.

Do střelecké listiny jste se poprvé zapsal v závěru druhé třetiny, kdy jste využil chyby obránce Kočího.

Kočí vyvážel puk a na poslední chvíli se rozhodl rozehrát. Povedlo se mi jeho nahrávku vystihnout a puk mě trefil do nohy. Jel jsem sám na Pöpperleho, ale Kočí byl dost blízko za mnou, tak jsem se snažil co nejdřív vystřelit, aby mi puk nevypíchl. Mířil jsem pod horní tyčku a vyšlo to.

Vaše vedení ale trvalo jen krátce.

To je pravda. Byl to hodně laciný gól. Ztratili jsme puk za brankou, když se tam ještě přimotal rozhodčí. To byla škoda.

Do penaltového rozstřelu jste se zapojil ve třetí sérii a pokud jste chtěl svůj tým udržet ve hře, musel jste proměnit. Byl jste nervózní?

Ani ne. Byl jsem celkem v klidu. Naznačil jsem Pöpperlemu kličku a u tyčky zůstalo místo. Nemusel jsem to ani zvedat a po ledě jsem dával do branky.

Na ledě jste zůstal a hned v dalším pokusu jste ale proti sparťanskému gólmanovi neuspěl.

Zkusil jsem vystřelit mezi betony. Bohužel to nevyšlo.

Proč jste nevytáhl váš oblíbený bekhendový blafák?

Kluci předtím zkusili třikrát bekhendovou kličku. Ani jednou to nevyšlo. Aleši Kotalíkovi Pepís dokonce vypíchl puk vystrčenou hokejkou. Počítal jsem s tím, že mi to také zkusí vypíchnout, ale bohužel jsem vystřelil pozdě a ne dostatečně přesně.

Nájezdy se dostaly až do osmé série. Podle čeho se později vybírají hráči?

Kdo má trochu sebevědomí, tak potom jede. Není to přímo tak, že jde ten, kdo si řekne. Jede ten, kdo si věří.

Ani v osmé sérii jste nesáhl ke svému oblíbenému blafáku.

Zkusil jsem úplně to samé, jako předtím, když jsem dal gól. Pepís s tím asi malinko počítal, protože mi tam dával beton, ale povedlo se mi ho přehodit.

Máte za sebou první část extraligy, ve které jste se většinou pohybovali na samotné špici extraligové tabulky. Když se ohlédnete za prvními dvaceti koly, převažuje spokojenost?

Určitě. Chtěli jsme hrát pokud možno v první polovině tabulky, takže naše výsledky jsou nad očekávání. Série zápasů bez porážky nás posunula hodně dopředu. První část sezony musíme hodnotit jenom pozitivně.

Na úterý plánovaný přátelský zápas na Slovensku v Martině byl zrušen. Přestávku a možnost odpočinku asi vítáte?

To určitě. Máme tři volna. Ve středu je pouze dobrovolný trénink. Odpočineme si a nachystáme se na další pokračování soutěže.