Do branky domácího týmu se postavil gólman Mountfieldu Jakub Kovář, což pochopitelně potěšilo velice solidně zaplněnou halu. S kapitánským céčkem vedl náš národní tým další Jihočech Jiří Novotný. Největší aplaus si ale vysloužila legenda jihočeského hokeje Jaroslav Pouzar, který o první přestávce přijímal gratulaci od generálního manažera našeho národního týmu Slavomíra Lenera ke svým nedávným šedesátinám.

Na ledě však byli v úvodní třetině překvapivě aktivnější Němci a Kovář si několika perfektními zákroky stále výrazněji říkal a silnou pozici v gólmanské hierarchii pro světový šampionát. Český výběr působil hodně ospalým dojem a jediná větší šance kapitána Novotného byla výjimkou potvrzující pravidlo. Poměr střel byl v úvodním dějství 4:11. Hosté si pokazili dojem až v poslední vteřině první třetiny, kdy Flaake nesmyslně narazil na mantinel Nakládala a dostal desetiminutový trest.

Flaakeho faul potrestal český tým hned po změně stran. Po Novotného asistenci skóroval z dorážky do odkryté klece Kašpar. Domácí tým jako by pokropili živou vodou. Rachůnkova dělovka skončila na břevně, Po Nedvědově střele překazil našim hráčům radost videorozhodčí. Postupně ale český tlak ustal a hra upadla opět jen do průměru.

Uklidňující druhý gól tak přišel až ve 44. min., kdy předvedla první řada domácích doslova ódu na hokej a na jejím konci střílel kapitán už do prázdné branky. Rozhodnuto ale ještě nebylo, protože deset minut před koncem připravil v avizované výhodě Kováře o čisté šikovnou tečí Reimer. Zarputilí Němci se nakonec dočkali i vyrovnání. V přesilovce stál na konci rychlé kombinační akce obránce Schubert.

Tříbodovou výhru odmítl těsně před koncem Nedvěd, takže se muselo prodlužovat.Šestadvacet vteřin před koncem nastaveného času rozhodl v přesilovce muž zápasu Novotný.

Branky a nahrávky: 21. Kašpar (Novotný), 44. Novotný (Petružálek, Kašpar), 65. Novotný (Nakládal, Nedvěd) – 50. Reimer (Buchweiser, Hager), 54. Schubert (Barta, Gogula). Vyloučení: 6:9 (navíc host. Flaake 10 min.), využití: 2:1. Rozhodčí: Minář, Šindler – Jelínek, Pouzar. Diváci: 5200.

Česko: Jak. Kovář – Němec, Čáslava, Mojžíš, Nakládal, Kudělka, Zámorský, Krejčík – Petružálek, Novotný, Kašpar – Průcha, Nedvěd, Vondrka – Tenkrát, Jan Kovář, Veselý – Kumstát, Pech, I. Rachůnek. Trenéři Hadamczik a Paleček.

Německo: Pätzold – Fischer, Schubert, Reimer, Buchweiser, Kohl, Müller, Lavalle, Akdag – Kaufmann, Barta, Lewandowski – Reimer, Hager, Buchwieser – Furchner, Hospelt, Flaake – Gogula, Pietta, Schütz. Trenéři Kölliker, Höfner a Kreis.