Prohra ve Vítkovicích = víkend bez bodu

Ostrava, České Budějovice – Do druhé čtvrtiny základní části extraligy vstoupili hokejisté HC Mountfield špatným výkonem a porážkou 1:4. V dalším kole přivítají ve středu na svém ledě od 18.10 Litvínov.

21.10.2012

Trenér HC Mountfield Peter Draisaitl.Foto: Deník/Václav PANCER

Zatímco z minulého víkendu vytěžili Jihočeši plný počet bodů, tentokrát nedosáhli ani na jeden. Nadále ve značně oslabené sestavě, ve které absolvoval svou extraligovou premiéru syn legendárního českobudějovického gólmana Eddie Turek.

Hosté dlouho tahali za kratší konec a vyrovnané skóre drželi především díky výbornému Kantorovi v brance. Přitom hned v samotném úvodu zápasu dostali možnost hrát téměř dvě minuty dvojnásobnou přesilovku, ale pozorného Málka v domácí kleci překonat nedokázali.
To Vítkovičtí dokázali přesilovku zužitkovat. Slobodova střela od modré ještě do branky neprošel, ale proti Svačinově dorážce pod horní tyčku neměl Kantor šanci zasáhnout.

Ve druhé třetině měli domácí poměrně výrazně navrch, ale prosadit se dokázali naštěstí jen jednou. Ve 32. min. po rychlé akci Šedivého  zblízka zakončil Strapáč.

Hosté se dočkali až v závěru druhého dějství v přesilové hře. Fatální hrubku vyrobil zkušený domácí bek Malík, jenž svou rozehrávkou našel před brankou volného Knotka a ten překonal Málka.

V závěrečné třetině se hosté ani nestačili nadechnout k závěrečnému náporu, když Svačina přesnou střelou do horního růžku přidal třetí gól.

Skoro tři minuty před koncem zkusili hosté hru bez brankáře, ale naopak sami inkasovali. Do prázdné branky skóroval Burger.

Branky a nahrávky: 16. Svačina (Sloboda), 32. Strapáč (Šedivý), 46. Svačina (Roman), 59. Burger (Klimek) – 37. Knotek.
Vyloučení 6:4 (navíc host. Kotalík 10 min.), využití 1:1. Rozhodčí: Mikula, Trombík – Gebauer, Lederer. Diváci: 3795.
Vítkovice: Málek – Sloboda, Rehák, Malík, Voráček, Štencel, Barinka – Šedivý, Strapáč, Szturc – Ujčík, Burger, Klimek – Huna, Roman, Svačina. Trenéři: Trličík a Moták.
České Budějovice: Kantor – Ptáček, Frühauf, Ference, Vydarený, Vráblík, Jank, Kolarz, od 34. navíc Prokop – Rousek, Kotalík, Šimánek – Dej, Knotek, L. Květoň – Suja, Červený, Podlešák – od 32. do 33. navíc E. Turek.  Trenéři: Draisaitl a Bělohlav.

Autor: Pavel Kortus

21.10.2012 VSTUP DO DISKUSE

Orientační běžci závodili v Polabí

Levotočivá zatáčka se v úterý 27. 6. 2017 stala řidiči osudnou.
16

U Sudoměřic u Bechyně zemřel řidič

Sebral jízdní kolo, svícen i nealkoholická piva

Hatín - Neznámý zloděj se o víkendu vypravil do chalupy na Jemčině.

Při půlmaratonu stihnul šlofíka. Mezi svými doběhl třetí

Jindřichův Hradec – Ani úmorné vedro nezastavilo na tři stovky běžců, kteří se v sobotu vypravili na trať druhého ročníku Jindřichohradeckého půlmaratonu.

Atlet Strnad získal na šampionátu v Jablonci stříbro na patnáctistovce

Jablonec nad Nisou - Atletické mistrovství republiky dorostu a juniorských kategorií hostil Jablonec nad Nisou. Na Jindřichohradecko putuje jeden cenný kov.