Sedmého vítězství v řadě nedosáhli, hokejisty Mountfieldu zastavila Sparta

Praha – Ve 44. kole extraligy prohráli hokejisté HC Mountfield v Praze na Spartě 2:4 a odešli tak poraženi po dlouhé a velice příjemné sérii šesti vítězství. Sparta naopak zvítězila už podeváté za sebou. Další utkání sehrají Jihočeši v pátek proti Kometě Brno (17.30).

27.1.2013

Tomáš Mertl proměnil na Spartě trestné stříleníFoto: DENÍK/ Jaroslav Sýbek

Svěřence trenéra Draisaitla trápí značná marodka. Mimo hru jsou totiž Mikuš, Kolarz, Jank, Škoda, Podlešák a Soudek. Hostující střídačka tak musela trochu improvizovat. V základní sestavě se  znovu objevil urostlý obránce Dietz a po dlouhé době dostal šanci také útočník Marek, jenž pravidelně nastupuje v prvoligovém Písku.

Na ledě se také od začátku hrálo podle sparťanských not.  Od prvních minut se na Kovářovu branku valila jedna šance za druhou. Reprezentační gólman v dresu Mountfieldu ale dokázal v úvodu zápasu zlikvidovat těžké střely Sičáka, J. Svobody i Hlinky, Pilař pak netrefil jeho prakticky odkrytou klec.

V 8. min. už Jihočeši poprvé kapitulovali. Milamovu střelu dokázal Kovář vyrazit, ale na Přibylovu důraznou dorážku už reagovat nestačil. O chvilku později pak Rachůnkova dělovka rozezvučela břevno jeho klece.

Logickým vyústěním tlaku Sparty byl druhý gól v 16. minutě. Důrazný Krstev protlačil kotouč před branku, kde ho S. Treille se štěstím dopravil za Kovářova záda.

V samotném úvodu druhé třetiny poprvé zazlobili také hosté. Pinc neudržel lehké nahození Haranta a Kotalík s přehledem snížil na rozdíl jediného gólu. Ale to bylo bohužel opět nadlouho ze strany Mountfieldu všechno.

Potil se stále především Kovář. Vyrazil dělovku Přibyla, vychytal v sólíčku zkušeného Tona, ale ve 27. min. inkasoval potřetí. Nekrytý Tenkrát  měl na střelu dostatek času a trefil přesně horní růžek jeho klece.  Ani v dalším průběhu druhé třetiny se obraz hry nezměnil. Přibývalo šancí na straně Sparty, Kovář sbíral zákroky jako na běžícím pásu, zatímco Pinc na druhé straně byl téměř bez práce. Po dvou třetinách měli hosté na svém kontě pouhých osm střel na branku…

Ve třetí třetině Českobudějovičtí přece jen ožili. V závěru zápasu vykřesal jiskřičku naděje proměněním trestného střílení tři minuty před koncem Mertl. Při  power play mohl vyrovnat Květoň, ale v dobré pozici Pince nepřekonal, a naopak čtyři vteřiny před koncem pečetil do prázdné branky S. Treille.

Branky a nahrávky: 8. Přibyl (I. Rachůnek), 16. S. Treille (Krstev, Přibyl), 27. Tenkrát (J. Hlinka, Pilař), 60. S. Treille (Sičák, Přibyl) – 21. Kotalík (Harant), 57. Mertl z trestného střílení. Rozhodčí: Minář, Šindler – Pešek, Rozlílek. Vyloučení: 1:5, navíc Pilař (Sparta) 10 min. Bez využití. Diváci: 5141.

Sparta: Pinc – Pilař, Sičák, Milam, Gřegořek, Philipp, Jan Hanzlík, Krstev – P. Ton, J. Hlinka, Tenkrát – Hovorka, Broš, Jaroslav Svoboda – S. Treille, Přibyl, I. Rachůnek – Jánský, Bahenský, Forman. Trenéři: Jandač a Votruba.

České Budějovice: Jakub Kovář – Ptáček, Harant, Frühauf, Vydarený, Vráblík, Dietz – Suja, Mertl, Šimánek – Kotalík, Dej, L. Květoň – Rousek, Langhammner, Knotek – Marek, Červený, Švihálek. Trenéři: Draisaitl a Bělohlav.

Autor: Pavel Kortus

27.1.2013 VSTUP DO DISKUSE

Kabelky, bižuterii a knížky přinesla do Pravdovy knihovny v Jarošově nad Nežárkou Alena Ondřejová.
28

Kabelkový veletrh pokračuje

Bouřka škodila i na letišti v Jindřichově Hradci. Poryv větru vytrhl z betonu kotvení letadla, které pak nacouvalo do několik desítek metrů vzdálené čerpací stanice.

Na letišti bouřka utrhla letadlo

AKTUALIZUJEME / SLEDUJEME ON-LINE

Noční bouřka se prohnala jihem Čech, zastavila i vlaky

Jižní Čechy - Bouřka, která se prohnala zemí, neušetřila ani jižní Čechy.

Tehdy tam palci zamačkávali bubliny horkého asfaltu

Jaroslavice – Na místě, kde kdysi stála vesnice Jaroslavice, je nyní Hněvkovická přehrada. V sobotu se na loučce u přehrady setkají rodáci této zatopené vesnice a zavzpomínají na staré časy.