Jste spokojený?
Zatím určitě. Jinak to ani nejde. Když navíc ještě přihlédnu k tomu, že nás postihlo opravdu velké množství zranění. Na toto konto je to zatím výborné.

Současné umístění odpovídá vašim ambicím? Máte určené cíle?
Ty jsou v podstatě stejné jako loni. Tedy být po základní části do čtvrtého místa, abychom případné první kolo play-off začínali doma.

Zmínil jste zranění. Mimo hru byl například váš syn Jakub, kapitán týmu. Kdo další?
Kuba už je v pořádku. Zraněný byl také Tomáš Hájek, což nás omezovalo, ale ten už je také zpátky. Nedávno se nám však zranil gólman Tomáš Klestil.

Ten s poraněnými vazy odstoupil z posledního utkání s Kolínem. Je jeho zranění vážné?
Naštěstí není, ale je třeba to pořádně doléčit. Máme výhodu, že máme v týmu vyrovnanou brankářskou dvojici, o což se můžeme opřít.

Klestila nahradil Michael Panec, který má v letošní sezoně více odchytáno. Byl jedničkou?
Ne, to ne. My nemáme stanoveno, kdo je první nebo druhý gólman. Oba dva kluci jsou totiž opravdu rovnocenní. Vždy chytal jeden brankář do té doby, než mu třeba nevyšel nějaký zápas. Střídali jsme je, ale je nutno říct, že ani v těch momentech jejich výkony nebyly vůbec špatné. Spíše řekněme, že nebyly přímo excelentní.

Naposledy jste v přímém souboji o čelo tabulky porazili Kolín. Jaký to byl zápas?
S výsledkem 4:1 jsem byl samozřejmě spokojený. První třetinu jsme odehráli špičkově. Dokonce bych řekl, že to byla z naší strany nejlepší třetina za celou sezonu. Pak jsme ale trochu polevili. Kolín naopak přidal, změnil taktiku a kolem patnácté minuty druhé třetiny jsme měli problémy. Pak se nám ale podařilo hru srovnat a ve druhé přestávce jsme se dobře připravili na třetí třetinu, kterou jsme už zvládli a utkání dovedli do vítězného konce.

Výhra 4:1 vypadá jednoznačně. Ale dříve jste doma vyhráli třeba dokonce dvakrát 9:2 nad Řisutami a Bílinou. Vypovídá to o něčem, nebo vám to tam prostě napadalo?
Já bych řekl, že asi spíše ta druhá možnost.

Překvapil vás něčím dosavadní průběh druhé ligy?
No, nečekal jsem, že tak dole budou Řisuty, Klatovy a Děčín. Z toho jsem překvapný, protože jejich kádry poměrně znám a řekl bych, že jsou dobré. Myslím si tak, že časem tyto týmy půjdou tabulkou nahoru.

Vy se však pohybujete na špici tabulky. Vedle vás tam jsou další či jiné týmy, od kterých se to čekalo?
S Kolínem jsem počítal, ten považuji za vůbec nejlepší mužstvo v naší skupině. Sokolov také není překvapením. Dále jsem věděl,  že dobré mužstvo má Kobra Praha, která hraje nepříjemný hokej, ale že bude tak nahoře, to jsem nečekal. Nyní jsou nahoře dotlačené také Moravské Budějovice a Žďár nad Sázavou, které jsem však neznal a tak ani nevěděl, co od nich čekat.

Jak se podle vás změnila úroveň letošní skupiny západ po připojení některých nových mužstev z Moravy?
Řekl bych, že je kvalitnější. Protože v ní, podle mého názoru, přibyla právě kvalitnější mužstva.

S čím jste spokojen přímo u svého týmu?
Dělá mi jednoznačně radost fakt, že střílíme nejvíce branek z celé skupiny, protože se snažíme hrát právě útočný hokej.

A naopak?
Rmoutí mě dva zápasy prohrané venku, kde to bylo špatné. Úplně celkově mě pak ještě rmoutí fakt, že zatím je u nás velký rozdíl ve výkonech doma a venku. To je drobná kaňka.

Čím to je?
Těžko říct. Zkrátka doma jsme silnější. Sám si však nad tím lámu hlavu, proč tomu tak je. Jestli k nám soupeři už jezdí v poraženecké náladě… A venku, zda si méně věříme, navíc některé cesty k utkáním nejsou krátké…

V sobotu přivítáte v jihočeském derby Jindřichův Hradec. Bude to speciální zápas?
Určitě je to prestižnější než obvykle. Pochopitelně. To je bez diskuse.

Budete se připravovat nějak speciálně?
Přímo speciálně ne, spíše jako každý týden. Ale je pravdou, že některé hráče soupeře dobře znám, a tak před zápasem tým upozorníme na to, co hrají a podobně.

Tradičně se můžete spolehnout na výbornou podporu diváků. Bude v derby ještě větší?
Myslím si, že ano. Nebo v to doufáme. Ale už teď naposledy s Kolínem byla kulisa parádní. Takový počet diváků (1496 – poznámka autora) je, podle mě, na druhou ligu silně nadstandardní.