Trápení končí. Kobra nedala Vajgaru šanci

Praha – Neúspěšná sezona jindřichohradeckých hokejistů skončila. Postarali se o to hráči Kobry Praha, kteří i ve třetím vzájemném duelu potvrdili svou dominanci a Vajgar rozstříleli 9:1. Osmifinálovou sérii play off II. ligy tak ovládli zcela jednoznačně 3:0 na zápasy.

5.3.2015

Brankář Vajgaru Tomáš Kubeš.Foto: Lucie Hunalová

Stejně jako loni tak zakončili druholigoví hokejisté Vajgaru i tento ročník už po prvním kole vyřazovacích bojů, do nichž vstupovali z patnácté příčky po základní části. V minulém roce vypadli po třech zápasech s Kolínem, letos s pražským celkem, který se netají ambicemi na postup do I. ligy. S favoritem prohráli v Praze 1:4, doma 3:6 a na závěr si z ledu Kobry odvezli devítigólový debakl.

Vajgaru ani v jednom osmifinále nevyšla první třetina, ve třech zápasech je s Kobrou prohrál celkově 0:10. V prvním zápasu v ní dostal dva góly, doma inkasoval třikrát a v závěrečném duelu ji prohrál 0:5, když za zády hradeckého brankáře Tomáše Kubeše skončila hned první střela v 50. vteřině. Autorem gólu byl Michal Slanina, jemuž asistoval Jan Pohl,který o 110 sekund později sám zvýšil na dvoubrankový rozdíl.

Teprve v desáté minutě hosté vyprodukovali první střelu na domácího gólmana Pavla Bílka, ale bylo to už za stavu 0:3, jelikož se chvíli před tím mezi střelce zapsal Jiří Kalla. Další zásahy přidali Pražané před koncem první třetiny, kdy na rozhraní 18. a 19. minuty potřebovali Martin Paris a Dominik Novák 15 vteřin k tomu, aby k sobě slepili čtvrtou a pátou branku. Po úvodní dvacetiminutovce bylo o postupujícím do čtvrtfinále rozhodnuto.

V prostřední části se Vajgar snažil být iniciativnější, hned v jejím úvodu měl velkou možnost k snížení Luboš Voříšek, ovšem s ležícím Bílkem přestřelil i branku. Přesnější a šťastnější byl naopak domácí Luděk Strnad, jenž nahodil od modré čáry kotouč, který Kubeš našel až ve své síti – 0:6.

Jedinou trefu jindřichohradeckého celku zaznamenal 36 sekund před polovinou střetnutí Michal Milotinský, jenž byl v závěru základní části a v play off nejnebezpečnějším hráčem Vajgaru.

Za rozhodnutého stavu 1:6 se začínala třetí třetina, v níž Kobra přidala ještě tři góly a také třikrát jela trestná střílení. Proměnila jen jedno. V 52. minutě jím Michal Borovanský elegantně uzavřel účet této série.

„Někteří naši hráči odehráli během šesti dnů pět zápasů, což se projevilo. Síle rychle odcházely. Kobra dala rychle dva góly na začátku, to bylo rozhodující. Nedělali jsme si iluze, že ve třetím zápase uspějeme, ale chtěli jsme určitě uhrát lepší výsledek," poznamenal vedoucí mužstva Vajgaru Josef Kuliš.

KOBRA PRAHA – J. HRADEC 9:1 (5:0, 1:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 1. Slanina (Pohl), 3. Pohl (Kocman, Ton), 9. Kalla (Půlpán), 18. Paris (Čurda, Slanina.), 19. Novák (Verbík, Borovanský), 24. Šteiner, 48. Malý (Verbík, Novák), 49. Jakeš (Borovanský, Kalla), 52. Borovanský (TS) – 30. Milotinský (Brabec, Voříšek).
Rozhodčí: Grech – Laczko, Marek. Diváci: 68.
Vyloučení: 5:6, proti Vajgaru nařízena tři trestná střílení, jedno proměněno. Využití: 2:0.
Poměr střel: 44:20.
Vajgar: Kubeš – Procházka, Kohút, Tržil, Dvořák, Kadlec, Šanda, od 21. Janeček – Šesták, Voříšek, Milotinský – Jasanský, Šperger (od 21. Kohút), Brabec – Kundrát, Košťál, Tomšík.
Konečný stav série: 3:0