Ve druhé hokejové lize se zástupcům Jihočeského kraje dařilo se střídavými úspěchy. Vajgar Jindřichův Hradec veze příděl z Benešova.

BENEŠOV – J. HRADEC 6:2 (2:1, 2:1, 2:0) – Utkání se Jihočechům příliš nevydařilo. Vajgar šel sice už v 6. minutě do vedení, to dlouho držel, měl i další šance, pak ale přišel klíčový okamžik.

V 16. minutě byl zraněn útočník Vajgaru Alexej Zykin, který dostal hokejkou do zátylku. „Krosčekující hráč padl přes něj a neúmyslně mu přirazil hlavu na led,“ popisuje okamžik hrůzy výkonný ředitel J. Hradce František Dvořák. „Náš hráč bezvládně ležel, zatrnulo nám. Až po vyšetřeních v nemocnici bylo odborníky sděleno, že páteř porušena není. Má ale výpadek paměti, těžký otřes mozku, pochopitelně zůstal v benešovské nemocnici.“

V inkriminovaném okamžiku Vajgar ještě vedl, na hráčích se zranění spoluháče ale podepsalo. „Ležel bez jakéhokoli pohybu na nosítkách vedle střídačky dost dlouho, než přijela sanitka, nebyl to pěkný pohled,“ poznamenal Dvořák. Pak po individuální chybě soupeř vyrovnal. A do konce druhé třetiny prakticky rozhodl o vysokém vítězství.

Branky: 18. Peťovský (Holánek), 20. Verbík (Kaňka), 26. Pešek (Zeman), 36. Holánek (Peťovský), 41. Kocman (Kaňka), 50. Kocman (Kaňka) - 6. Mäkelä (Vinogradov), 35. Klíma (Skokan).

MILEVSKO – SOKOLOV 3:2 po prodl. (1:2, 1:0, 0:0 – 1:0) – Již od počátku utkání bylo zřejmé, že domácí k zisku bodů budou muset vyvinout mnoho úsilí. Hosté urputně bránili a tým ZVVZ dobýval jejich svatyni. Milevští sice vedli, jejich radost ale trvala krátce, protože Sokolov po ojedinělých akcích během minuty dvěma góly skóre optočil. Jihočeši si vytvořili plno šancí, výborný gólman Závorka byl pro ně ale velkou překážkou. Přesto vyrovnali a mohli jít i do vedení, ale Šulčík neproměnil trestné střílení. Rozhodovalo se tudíž až v prodloužení, kdy Šulčík zajistil Milevsku i druhý bod.

PÍSEK – KLÁŠTEREC 2:3 (2:1, 0:1, 0:1) – Většinu času se hrálo v režii domácího týmu, přesné zakončení však chybělo. Od 4. min., kdy z ojedinělého útoku dal na 0:1 Kotrouš, Písečtí dotahovali. Po hezké kombinaci v 7. min. Ježek vyrovnal a šest minut nato Slavík skóre otočil. Přes stálou převahu domácích stříleli góly pak už jen hosté: ve 23. min. dal Žemlička na 2:2 a v 60. minutě Kalinovič rozhodl.

TÁBOR – NYMBURK 4:2 (3:1, 1:0, 0:1) – Táborským se podařil vstup do zápasu, v 9. minutě vedli už 3:1. Navíc neproměnili celou řadu šancí. další vývoj zápasu už si bez potíží kontrolovali. Středočeši necelých osm minut před koncem snížili, ale v závěru neměli jedinou vážnější příležitost. Stínem zápasu je nezaviněné zranění hostujícího Kadeřábka, který musel do nemocnice na vyšetření.