Vajgar dotáhl třígólové manko a vydoloval cenný bod

Jindřichův Hradec – Přestože se ztráta jindřichohradeckých hokejistů na konci tabulky II. ligy zase navýšila, tak bod, který vybojovali doma proti Klatovům po porážce 4:5 po nájezdech, je příjemným počinem. Přitom s favoritem, jemuž patří třetí příčka, v průběhu utkání prohrávali už rozdílem tří branek.

7.1.2016

Brankář Vajgaru Hynek Kůdela proti Klatovům mnohdy doslova čaroval.Foto: Lucie Hunalová

Klatovy jsou farmou extraligové Plzně, která k zápasu v Hradci poslala ze svého kádru tři hráče. Tým trenéra Pavla Vostřáka měl od začátku na jindřichohradeckém ledě obrovskou převahu a na domácího gólmana Hynka Kůdelu vyslal 19 ran, z nichž dvě skončily v síti. Oba přesné zásahy zaznamenal Vojtěch Tulačka, avšak náskok Klatov byl po úvodní dvacetiminutovce jen jednobrankový, jelikož se za Vajgar trefil David Košťál.

Po první přestávce se tlak hostů ještě zvýšil a přinesl favoritovi odskočení až na třígólový rozdíl. V polovině zápasu by se asi těžko hledal někdo, kdo by věřil, že domácí celek ještě může uspět. Vajgar však nadále srdnatě a houževnatě bránil a jiskřičku naděje pro něj rozdmýchal Jiří Bárta, jenž snížil na 2:4.

Ani třetí třetina nepřinesla změnu, Klatovy stále tlačily, ale Kůdelu už nepřekonaly, i když jej zasypaly 18 ranami, z toho některé šance bylo snad i umění neproměnit. Naopak jihočeský tým předvedl neuvěřitelnou produktivitu.

Hned jeho první rána, kterou až v 11. minutě třetí třetiny poslal Martin Brabec na Fedora Kukina, značila stav 3:4. Tři minuty poté Brabce drsně napadl Lukáš Chalupa, za což plzeňský bek putoval předčasně do šatny.

Pětiminutovou přesilovku začal Hradec hrát staticky, nestřílel. Pak šel na hanbu Ota Lazorišák a zdálo se, že domácí mužstvo promarnilo naději na vyrovnání. Vzápětí byl ovšem poslán za katr i Michal Špaček, takže Vajgar dostal k dispozici 99 vteřin přesilovky čtyř na tři. Jedenáct sekund před jejím vypršením ji zužitkoval Bárta – 4:4. Byla to teprve třetí rána domácích ve třetím dějství!

Po Brabcově nešťastném faulu vysokou holí pak hosté základní část dohrávali v přesile, ovšem Vajgar už remízu uhájil.
Pětiminutové prodloužení odehrál domácí celek 205 sekund ve třech, ale v oslabení neinkasoval.

Duel dospěl až do nájezdů, které si jindřichohradecký celek vyzkoušel poprvé v sezoně. Úspěšný nebyl, Kukina nepřekonali Bárta ani Lazorišák. Na druhé straně Kůdela chytil Tulačkův nájezd, ale Matěj Beran a Tomáš Pacanda na něho vyzráli, takže bonusový bod putoval na západ Čech.

Aleš Dvořák, trenér Vajgaru: „Je to cenný bod, který nás stál strašnou spoustu sil. Zbytečnými fauly jsme dostali soupeře do hry. Kupříkladu zákrok vysokou holí v útočné třetině, to se prostě nesmí stávat, hráči si to musí pohlídat. Dotáhli jsme třígólovou ztrátu díky bojovnosti, jsem za to rád. Kůdela zachytal výborně, máme štěstí, že je tady. Brankáři Petr Spáčil i Jirka Švihálek tu též odvedli dobrou práci, ale Hynek je zkušenější a spoluhráči si před ním věří víc."

Pavel Vostřák, trenér Klatov: „Měli jsme herní převahu, z níž jsme sice vytěžili góly, ale pak jsme lacino inkasovali. Myslím si, že jsme v závěru o to vítězství mohli i přijít. Je to další zkušenost pro naše mladé kluky, kteří bojují o to, aby se uchytili v prvním týmu Plzně. V play-off bychom rádi začínali doma, žádné další velké cíle nemáme. Hlavně bychom rádi vychovali nějaké hráče pro extraligu."

V 26. kole čeká již v sobotu hradecký tým cesta pod Krkonoše, protože se představí na ledě Trutnova (18 hodin).

J. HRADEC – KLATOVY 4:5 SN (1:2, 1:2, 2:0 – 0:0)
Branky a nahrávky: 14. Košťál (Voříšek), 36. Bárta (Kadlec), 51. Brabec (Tržil, Šesták), 59. Bárta (Popelka) – 13. Tulačka (Marcel, Špaček), 17. Tulačka (Andrašovský, Špaček), 27. Beran (Špaček, Marcel), 31. Leština (Michel, Andrašovský), rozhodující nájezd Beran.
Rozhodčí: Kopeček – Huryta, Klouda. Diváci: 305.
Vyloučení: 5:5, navíc Košťál a Brabec (oba JH) 2+2 min za vysokou hůl, Chalupa (Kl.) 5 min. + trest do konce utkání.
Využití: 1:2. Poměr střel: 16:64.
Vajgar: Kůdela – Tržil, Pípal, Koňařík, Kadlec, Port, Popelka, Kohút – Voříšek, Košťál, Brabec – Záhora, Lazorišák, Bárta – Jasanský, Drda, Šesták – od 21. Heřmánek, od 41. K. Švihálek.

7.1.2016 VSTUP DO DISKUSE

Prezident republiky Miloš Zeman zahájil ve čtvrtek výstavu Země živitelka.

Země živitelka začala. Potrvá do úterý.

Ford Fiesta.
AUTOMIX.CZ
14

Dá se koupit spolehlivé auto za 50 tisíc? Tyto vozy mohou být výhrou

Blíží se setkání letců. Ve čtvrtek si lidé připomenou bitvu

Jindřichohradecko – Strmilov, Člunek a Číměř můžete navštívit ve čtvrtek v podvečer.

V Dačicích vyhlásili nové grantové programy

Dačice – V Dačicích bude možné žádat o dotace do nových grantových programů v sociální oblasti, a to pro roky 2018 a 2019.

Kam ve čtvrtek za kulturou na Hradecku?

Jindřichohradecko - Užít si můžete poslední Kovářský den v Dačicích nebo třeba večerní prohlídku kostela v Chlumu u Třeboně.

Bratři Michálkovi kralovali ve Vlkovské pískovně

Veselí nad Lužnicí – Tradiční „Veselské hodinovky“ v dálkovém plavání, jejíž 17. ročník se uskutečnil ve Vlkovské pískovně ve Veselí nad Lužnicí, se zúčastnilo 192 závodníků z 36 tuzemských oddílů.