AKTUALUZOVÁNO: Vajgar čeká druhý zápas s Kláštercem

Jindřichův Hradec - Play off druhé ligy hokejistů se zatím vyvíjí velmi příznivě pro Vajgar J. Hradec. Zdolal doma Klášterec 2:1.

24.3.2009

Ilustrační foto. Foto: Jan Votava

Ve středu od 18 hodin se utká Vajgar s Kláštercem na půdě soupeře.

Hokejisté přešli přes Řisuty. Osmifinálová série nebyla vůbec jednoduchá, vyprávět by mohli třeba Písečtí, přesto ji svěřenci trenéra Čecha zvládli s přehledem.

Jedna nula vedou i po prvním domácím utkání ve čtvrtfinále nad Kláštercem.

„Hráli jsme proti devíti hráčům Kadaně,“ hodnotí trenér Vajgaru Miloslav Čech. Některé hráče velmi dobře zná.

“Loni nám pomáhali se záchranou.“ Jindřichohradečtí tak tušili, že nepřijede odevzdaný protivník. “Mají urostlé hráče, velmi špatně se brání.“

Domácí také měli v úvodu v defenzivě starostí až nad hlavu. „Hrálo se na jednu branku. Soupeř měl obrovský tlak,“ popisuje trenér J. Hradce chvíle, kdy se hosté dostali do vedení.

Už v 6. minutě skóroval Jáchym. „Pak se ale nechali ukolébat, mysleli si, že nás mají, věděli, že jsou v pohodě, pak se hra naprosto obrátila.“

Od poloviny druhé třetiny si vytvářel šance naopak Vajgar, Klášeterečtí mohli děkovat brankáři Damaškovi, že neodjeli domů s vyšším přídělem. Domácí skóre otočili, branky vstřelili Havran ve 21. a Bláha ve 46.

„Musel jsem Damaškovi vyseknout poklonu, ještě jsem ho tak dobře neviděl chytat. Říkali to po zápase i jeho spoluhráči,“ chválil trenér Vajgaru soupeřova gólmana.

O osudu pondělního dramatu rozhodly opory. „Skokan je nejlepší na place,“ váží si trenér hráče, který se podílel na jedné z branek. „Je malý, úžasně silný, puk mu jen tak někdo nevezme.“ Zatímco druhou branku, která nakonec byla vítězná, dával velezkušený bek, vyrovnání se narodilo z hokejky českobudějovického hosta, mladíka Havrana.

“Je to teprve devatenáctiletý hokejista, ale moc nám pomáhá, je na tom fyzicky a vůbec hokejově velmi dobře,“ hodnotí trenér, který dobře ví, že ani ve středu v odvetě to pro Vajgar nebude procházka růžovou zahradou.

„Tam musíme podat taktický výkon a v pátek od šesti zase budeme hrát doma,“ vzkazuje trenér fanouškům.

KLH Vajgar Jindřichův Hradec - HC Klášterec nad Ohří 2:1 (0:1, 1:0, 1:0) Góly 0:1 6. Jáchym (Novotný), 1:1 21. Dvořák (Havran, Bláha), 2:1 46. Bláha (Havran, Skokan).

Rozhodčí: Němec, Jílek, Jindra. Vyloučení 10:10 + Spitzer a Buchal 10 minut, Panocha do konce utkání.
Využití 2:0.
Diváků: 860.
Střely na branku 28:26.

Hradec: Kubeš - Lang, Bláha, Vejvar, Chmel, Havran, Fiedler - Dvořák, Cmunt, Skokan - Mäkelä, Kurikka, Zykin - Milotinský, Hofmeister, Stejskal.

Klášterec: Damašek - Řezníček, Spitzer, Palubjak, Loučka, Kocek, Kramár, Boguský - Panocha, Buchal, Freiberg - Bečvář, Kotrouš, Kadlec - Pražák, Stehlík, Ton - Jáchym, Novotný.

Odvetné utkání se na kláštereckém ledě hraje ve středu, úvodní buly padnou úderem osmnácté hodiny.

PRŮBĚH:

Úvod zápasu patřil hostům, kteří byli v útoku hodně nebezpeční a domácí brankář neměl chvilku klidu. A hosté také byli za aktivitu odměněni rychlým gólem. V šesté minutě přihrával zpoza branky Novotný Jáchymovi a na jeho rychlou střelu neměl brankář Kubeš nárok - 0:1.

Postupně se hra vyrovnávala, z řad domácích hokejistů byl nejnebezpečnější zkušený Cmunt, na něhož si strážce klášterecké svatyně Damašek musel dávat veliký pozor. Po několika neproměněných šancích na obou stranách se ale do konce třetiny na stavu 0:1 nic nezměnilo.

Měnilo se ale hned po necelé minutě hry druhé části. Při vyloučení Buchala tečoval Havranovu střelu do klášterecké sítě Dvořák - 1:1.
Domácích hráčů najednou bylo plné hřiště a jen díky smůle v koncovce a pohotovému Damaškovi platil nerozhodný stav i nadále.

Třetí dvacetiminutovka byla hodně poznamenaná až příliš častým vylučováním a hra se tak dost rozkouskovala. A v jedné z přesilových her se Vajgar dokázal dostat do vedení, když ve 46. minutě skóroval Bláha - 2:1.

V následujících minutách se téměř vůbec nehrálo v plném počtu hráčů, žádný gól z toho ale nebyl. Klášterec dostal velikou šanci k vyrovnání dvě minuty před koncem, kdy hrál přesilovku. Vytvořil si několik nadějných šancí a Freiberg dokonce propasíroval přes gólmana Kubeše puk do branky, rozhodčí ovšem gól neuznal. Na prohře Klášterce pak už nic nezměnila ani závěrečná hra bez brankáře.

V podhradí chystají slavnosti

Staré Město pod Landštejnem – V malé obci pod Landštejnem obvykle žije kolem pětistovky lidí. O víkendu jich tady ale bude několikanásobně víc.

Krabička cigaret vyšla ženu draho

Jindřichův Hradec - K neobvyklé krádeži vyjížděli jindřichohradečtí strážníci v neděli v odpoledních hodinách.

Ve Velké ceně dál vedou hasičky z Lomnice

Příbraz - Velká cena Třeboňska v požárním útoku má za sebou desáté kolo, které se konalo v Příbrazi. Do bojů se v mužské části zapojilo čtrnáct družstev, mezi ženami pak osm.

Kabelky a knížky sbíráme až do konce prázdnin

Jindřichohradecko – Na sedmi sběrných místech stále čekáme na vaše dary do Kabelkového veletrhu.