Vajgar po nájezdech zvítězil

Jižní Čechy - Ve 32. kole druhé hokejové lize se vedlo Jihočeským klubům se střídavými úspěchy. Písek veze tři velice cenné body z Jablonce a J. Hradec vyválčil na domácím ledě s celkem Řisut dva body po vítězství v samostatných nájezdech.

16.2.2009

Ilustrační fotoFoto: archiv VLP

Ve druhé hokejové lize si táborští Kohouti výhrou v Rokycanech upevnili vedení, Písečtí zvítězili v Jablonci a Vajgar doma za dva body.

Tábor dokázal zvítězit v Rokycanech a upevnil si vedoucí příčku v tabulce. Milevsko sice na horké půdě v České Lípe vědlo 1:0, ale nakonec se vracelo s prázdnou.

J. HRADEC – ŘISUTY 4:3 po sam. nájezdech (2:2, 0:0, 1:1 - 0:0) – Naprosto vyrovnané utkání dospělo až do prodloužení a následných samostatných nájezdů, které rozhodl pro domácí střelecky disponovaný Skokan.

Branky: 1. Skokan (Bláha), 7. Šťastný (Skokan, Bláha), 54. Skokan, rozh. nájezd Skokan - 2. Gardoň (Sedláček), 15. Landa (Scherzl), 43. Landa (Sedláček).

JABLONEC – PÍSEK 1:3 (0:0, 1:2, 0:1) – Velmi náročné utkání, jak je vidno ze stavů jednotlivých třetin, skončilo po zásluze vítězstvím hostujícího celku. Domácí se ujali vedení až ve 27. minutě Stehnem. Hosté během pěti minut vyrovnali Bílkem na 1:1 a ještě do konce druhé třetiny zvýšili Kudrnou na 2:1. Ani v poslední třetině boj o získání vítězství neutuchl, až v 59. min. hostující Míka ukončil toto drama brankou na konečných 1:3. Vítězství bylo zasloužené.

ČESKÉ LÍPA – MILEVSKO 3:1 (0:1, 1:0, 2:0) – Hosté předváděli rychlý kombinační hokej, díky kterému si vypracovali brzy řadu šancí. Do těch největších se dostali Šulčík a Hamerle. Ani jeden však tváří v tvář brankáři Matouškovi neuspěl. V 19. minutě se ujali vedení: po nenápadné akci rozpřáhl kousek od modré Suchánek a zamířil přesně do šibenice – 0:1. Vyrovnat se podařilo domácímu Musilovi, když ve 27. minutě nekompromisně zavěsil pod horní tyč – 1:1. Ve druhé třetině inkasovali svěřenci trenéra Rudolfa Suchánka ještě dvakrát. Ke konci zápasu se hra vyostřila a docházelo k řadě mírných šarvátek, Jihočeši měli šanci na zvrat v přesilových hrách, domácí si ale výsledek pohlídali.

ROKYCANY – TÁBOR 3:5 (0:3, 1:1, 2:1) – Tábor rozhodl o svém vítězství na ledě Rokycan v první třetině, když Zelenka, Krätzer a Zíb dokázali využít početní převahy a poslali svůj tým do tříbrankového vedení. V závěru sice domácí vyrovnali hru, druholigový lídr skupiny Západ si ale vítězství zkušeně pohlídal.

Zpravodajové Deníku

16.2.2009 VSTUP DO DISKUSE

Kabelky, bižuterii a knížky přinesla do Pravdovy knihovny v Jarošově nad Nežárkou Alena Ondřejová.
28

Kabelkový veletrh pokračuje

Bouřka škodila i na letišti v Jindřichově Hradci. Poryv větru vytrhl z betonu kotvení letadla, které pak nacouvalo do několik desítek metrů vzdálené čerpací stanice.

Na letišti bouřka utrhla letadlo

AKTUALIZUJEME / SLEDUJEME ON-LINE

Noční bouřka se prohnala jihem Čech, zastavila i vlaky

Jižní Čechy - Bouřka, která se prohnala zemí, neušetřila ani jižní Čechy.

Tehdy tam palci zamačkávali bubliny horkého asfaltu

Jaroslavice – Na místě, kde kdysi stála vesnice Jaroslavice, je nyní Hněvkovická přehrada. V sobotu se na loučce u přehrady setkají rodáci této zatopené vesnice a zavzpomínají na staré časy.