Vajgar po přestávce bodoval

Jižní Čechy - Po dvoutýdenní vánoční přestávce o víkendu pokračovala II. liga hokejistů a jihočeská mužstva si vedla výborně: Písek, Tábor i písek vyhrály, bodoval i J. Hradec.

5.1.2009

Ilustrační foto. Foto: Jan Votava

I další druholigoví Jihočeši vstoupili do nového roku úspěšně: Písek doma zdolal Řisuty, naplno bodoval i Tábor v Klášterci.

J. HRADEC – ROKYCANY 3:4 po nájezdech (2:2, 1:0, 0:1 – 0:0) – Běžela teprve 5. minuta a Vajgar už vedl 1:0, jenže to nikdo netušil, že do 13. minuty padnou další tři góly. Po první třetině se soupeři rozcházeli do šaten za stavu 2:2. V polovině zápasu šli Jihočeši znovu do vedení. Autorem branky byl Šťastný. Devět minut před závěrečnou sirénou ale soupeř znovu srovnal krok. V 51. minutě vyrovnal Kocman. V prodloužení se nerozhodlo.

Branky:
5. Dvořák (Fiedler, Černý), 7. Bláha (Dvořák, Černý), 28. Šťastný (Skokan, Mikš) – 6. Pavlis (Hrubý), 13. Kocman (Bednář), 51. Kocman (Bednář, Metlička),
roz. nájezd. Kovařík,
rozhodčí: Pokorný - Svoboda, Zídek.

KLÁŠTEREC – TÁBOR 0:6 (0:4, 0:1, 0:1) – Hosté odehráli na západočeském ledě naprosto pohdovou partii. Soupeři nastříleli hned v první třetině čtyři góly a tím prakticky rozhodli o svém hladkém vítězství. Ve 26. min. táborský brankář Kučera Řezníčkovi kryl trestné střílení.

MILEVSKO – TRUTNOV 6:2 (4:1, 0:1, 2:0) – O výsledku rozhodlo prvních čtrnáct minut. Domácí začali aktivně a brzy se ujali vedení. Poté se hra spíše na polovině soupeře, tým ZVVZ hosty přehrával a po zásluze vedl 4:1, když domácí kapitán Šperger dosáhl během pěti mint čistého hattricku. Do druhé třetiny nastoupili Milevští vlažněji, hosté toho využili, byli aktivnější a snížili na rozdíl dvou branek. V závěrečné části do〜mácí žádné zdramatizování nepřipustili. Byli opět lepším týmem a dvěma góly zaslouženou výhru pečetili.

PÍSEK – ŘISUTY 5:1 (1:0, 3:0, 1:1) – Domácí začali náporem a předvedli zodpovědný výkon. Přehráli bojujícího soupeře po všech stránkách. Skóre otevřel v 11. min. prudkou střelou od modré Martínek. Krátce po zahájení druhé třetiny zvýšil Míka na 2:0. Stálou převahu Jihočechů potvrdili ve 32. min. Hovora a po šest minut později Nikodém. Pátý gól přidal v závěrečném dějství Novotný. Bojující hosté se dočkali čestného úspěchu pět minut před koncem v přesilovce Hegenbartem.

Zpravodajové Deníku

5.1.2009 VSTUP DO DISKUSE

Prezident republiky Miloš Zeman zahájil ve čtvrtek výstavu Země živitelka.

Země živitelka začala. Potrvá do úterý.

Ford Fiesta.
AUTOMIX.CZ
14

Dá se koupit spolehlivé auto za 50 tisíc? Tyto vozy mohou být výhrou

Blíží se setkání letců. Ve čtvrtek si lidé připomenou bitvu

Jindřichohradecko – Strmilov, Člunek a Číměř můžete navštívit ve čtvrtek v podvečer.

V Dačicích vyhlásili nové grantové programy

Dačice – V Dačicích bude možné žádat o dotace do nových grantových programů v sociální oblasti, a to pro roky 2018 a 2019.

Kam ve čtvrtek za kulturou na Hradecku?

Jindřichohradecko - Užít si můžete poslední Kovářský den v Dačicích nebo třeba večerní prohlídku kostela v Chlumu u Třeboně.

Bratři Michálkovi kralovali ve Vlkovské pískovně

Veselí nad Lužnicí – Tradiční „Veselské hodinovky“ v dálkovém plavání, jejíž 17. ročník se uskutečnil ve Vlkovské pískovně ve Veselí nad Lužnicí, se zúčastnilo 192 závodníků z 36 tuzemských oddílů.