První třetina tomu však příliš nenasvědčovala. Domácí mužstvo si vypracovalo dvougólové vedení 2:0, ale tlak Písku mohl přinést více než dva góly. Ve druhé části se však hostující hokejisté oklepali. Nejprve snížil Milotínský, domácí hráči sice dokázali odpovědět, ale Michal Milotínský snížil na rozdíl jediné branky.

Ve třetí periodě vyrovnal Kanov. Po šedesáti minutách byl stav nerozhodný a tak se prodlužovalo. V čase 62:13 Jan Kanov inkasoval ideální přihrávku a střelou od modré se přesně trefil do horního rohu písecké brány. Vajgar se tedy ujímá vedení v sérii. Další finálové utkání proti Písku bude na programu v sobotu na hradeckém ledě.

47. Kanov (Skokan) (JHR)
62. Kanov (Milotinský, Hofmeister) (JHR)
Rozhodčí: Pražák – Komárek, Krátký.
Vyloučení: 7:6.
Využití: 2:2.
Diváci: 1200.
Stav série: 0:1.

Druhý zápas série hrané na tři vítězství hostí v sobotu od 18 hodin Jindřichův Hradec, třetí se hraje v pondělí ve stejný čas v Písku.

První vzájemný souboj, který se ve čtvrtek večer uskutečnil na píseckém stadionu, vyhrál Vajgar 4:3 v prodloužení, ale celé střetnutí provázely výtržnosti domácích příznivců, které vyvrcholily v průběhu třetí třetiny, kdy musel hlavní rozhodčí utkání téměř na hodinu přerušit a ke slovu přišel i policejní zásah.

Připravujeme bližší podrobnosti, jako incidentu v Písku, tak i o opatřeních na jindřichohradeckém ledě.