Vajgar prohrál nájezdy

Jižní Čechy - Druhá hokejová liga pokračovala o víkendu dalším kolem a jihočeské týmy v něm sehrály velice vyrovnané zápasy. Písek vyhrál až v prodloužení, Vajgar ztratil utkání až po samostatných nájezdech.

24.11.2008

Ilustrační foto. Foto: Jan Votava

J.HRADEC – KLÁŠTEREC 3:4sn (2:0, 1:1, 0:2 - 0:1) – Rozhodujícím momentem utkání byla druhá třetina, kdy domácí měli výraznou převahu a velké množství brankových příležitostí, ale okulahodící akce za zády hostujícího brankáře nekončily. Trest na sebe nenechal dlouho čekat. Klášterec vstal z mrtvých, k čemuž mu pomohly dva slepené góly ve 44. a ve 46. minutě útočníka Dudka, který navíc rozhodl o vítězství svého týmu v samostatných nájezdech.

Branky: 11. Mäkelä (Vinogradov), 19. Šťastný (Skokan, Černý), 23. Skokan (Šťastný) - 25. Hartman (Řezníček), 44. Dudek (Panocha, Moro), 46. Dudek (Panocha, Moro), 66. Dudek.

BENEŠOV – TÁBOR 2:1 (0:0, 1:0, 1:1) – Skóre otevřeli ve 26. minutě domácí, když napřáhl od modré Verbík a jeho projektil tečoval do sítě Kounovský – 1:0. Ihned bylo málem vyrovnáno, ale Malík zvládl nájezd Kupce a v oslabení vychytal Matušíka. Na druhé straně stavem nepohnuli Kocman ani Holánek.

Až osamocený Mrkvička trefil mezi nohy Malíka po ideální přihrávce Matušíka a srovnal na 1:1. Od té doby převzali Táborští hru do své moci, Benešov jen bránil a sporadicky zaútočil. Jenže domácí měli v brance Malíka, který zářil a sóla Maříka a Matušíka, stejně tak střely Kanova a Klimeše za záda nepustil. Na začátku 57. minuty ale domácí po hezké kombinaci rozhodli utkání.

ROKYCANY – PÍSEK 4:5 pp (0:2, 2:1, 2:1 - 0:1) – Hosté měli raketový nástup a už po sedmi minutách vedli o dvě branky. Potrestali fatální hrubku domácích při rozehrávce a pak zužitkovali rychlou akci. Náskok Jihočech smazal v prostřední dvacetiminutovce Karel Tureček. Nejprve po individuální akci a poté s asistencí Vladimíra Bednáře.
Protivník však znovu udeřil dvakrát a až po 50. minutě Rokycany zareagovaly Turečkem a Pavlisem. Rozhodnout muselo prodloužení. Na sklonku 62. minuty Průmstav zahodil vyloženou šanci a z protiútoku Písečtí vsítili vítěznou branku, jejímž autorem byl Pitel.

KLATOVY – MILEVSKO 2:3 (1:1, 1:0, 0:2) – V Klatovech se hrálo velice vyrovnané utkání, ve kterém Jihočeši dvakrát prohrávali. Rozhodující ale byla poslední třetina, kterou zvládli bravurně. O svém vítězství rozhodli díky brankám Procházky a Špergera.