Hrálo se tedy jen z formálnosti a diváci na zimním stadionu sice viděli dost gólů, ale i duel bez zápletky a náboje, který skončil zaslouženou porážkou domácího mužstva. To v tabulce skupiny o udržení skončilo na druhém místě.

Při pohledu na soupisku Brna bylo jasné, že mu o výsledek nejde. Přijelo jen s osmi útočníky, doma nechalo své nejúdernější borce. Přesto v Hradci vedlo, když se snad poprvé dostalo v 9. minutě před branku domácího gólmana Michaela Formánka. Gól obránci Vlastimilu Odehnalovi, jenž ovšem nastoupil v útoku, darovala defenzíva Vajgaru. Přeci jenom právě oslavil jmeniny – 0:1. Za 38 vteřin vyrovnal Patrik Červený, pak zazvonila tyčka brněnské branky, po dalších 80 sekundách využil Denis Heldák přesilovku – 2:1. Domácí tým vývoj zaslouženě otočil na svoji stranu, jelikož byl aktivnější. V závěru první třetiny se lacino dostal do dvoubrankového náskoku po trefě Jana Jindry.

Přestože hokej neměl náboj, tak alespoň padaly góly. K radosti domácích příznivců, jichž se pár se sezónou přišlo rozloučit, puky končily hlavně za zády brankáře Techniky Josefa Nováka. Od druhého dějství se to změnilo. Už si moc nezachytal, za 20 minut na něho šlo jen pět ran. Zato Formánek byl v plné permanenci, při šanci Ondřeje Švaňhala mu pomohla tyč. Vzhledem k tomu, že se jednalo víceméně jen o přátelský mač, poslal v půlce zápasu domácí kouč Milan Mazanec do brankoviště náhradníka Davida Pírse. Byl to zlomový moment. Pírsovi se sice povedlo chytit pár střel, ale pak inkasoval v oslabení branku, jež jde na jeho vrub – 2:3. Ve druhé třetině si Vajgar vypracoval jedinou velkou šanci, kterou Tomáš Kohút nezužitkoval.

V poslední dvacetiminutovce se domácí mužstvo před Nováka dobrých deset minut téměř nepodívalo. Naopak Pírs během půl minuty lovil za svými zády kotouče vystřelené Ondřejem Stehlíkem a Matějem Florkem – 3:4. Podruhé vyrovnání domácích následně zařídil David Kohút po spolupráci s Heldákem, kteří tak nějak vypadali, že jim na výsledku záleží – 4:4. Po další vedoucí brance hostujících Sov, jejímž autorem byl Odehnal ve hře čtyř proti čtyřem, znovu srovnal mladší Kohút – 5:5. Smír vydržel 102 vteřiny, než diváci viděli poslední druholigový gól sezony, který vstřelil brněnský Jan Boček. Počtvrté už Jihočeši nevyrovnali, i když hráli 85 vteřin power-play, z toho 67 sekund vylepšenou na 6 proti 4 při vyloučení Davida Vlčka. Snaha o vyrovnání ovšem byla jen taková platonická.

Milan Mazanec, trenér Vajgaru: „Jsem rád, že jsme se sportovní cestou zachránili ve druhé lize. Proti Brnu jsme hráli nedisciplinovaně, opláceli jsme, zápas se nepovedl druhému gólmanovi. Soupeř víc toužil uspět, byl vytrvalý, hrál organizovaně."

J. HRADEC – TECHNIKA BRNO 5:6 (3:1, 0:1, 2:4)
Branky a asistence: 10. Červený (Bureš, Beran), 14. Heldák (Bureš, D. Kohút), 19. Jindra (D. Kohút, Šalamoun), 50. D. Kohút (Heldák. Furch), 57. D. Kohút (Šalamoun, Heldák) – 9. Odehnal (Stehlík), 39. Šidák, (Medek, Benýšek), 47. Stehlík (Švaňhal), 48. Florek (Vlček), 54. Odehnal (Augustin), 58. Boček (Medek). Střely na branku: 19:34. Vyloučení: 11:9, navíc Beran (JH) 10 min. osobní trest. Využití: 1:3. Rozhodčí: Hodač – D. Štětina, Žídek. Diváci: 225.
J. Hradec: Formánek (31. Pírs) – T. Kohút, Zderadička, Tržil, Pípal, Bureš, Straka, Růžek – Furch, D. Kohút, Heldák, Šalamoun, Hrouda, Jindra, Bílek, Beran, Červený, Vantuch, Hotař.