Počtvrté v sezoně se jindřichohradeckým hokejistům Trutnov zdolat nepodařilo. Porážka 1:5 však přišla v nejméně vhodný okamžik, kdy celky z vyrovnaného středu druholigové tabulky bojují o co nejvýhodnější výchozí pozici před blížící se vyřazovací fází. Postaral se o to především mladý domácí útočník Březina, který za záda gólmana Vajgaru Kubeše uklidil puk čtyřikrát.

Jihočeši tak tři kola před koncem základní části klesli z třetí na pátou příčku a ve středečním střetnutí s Hodonínem před nimi stojí nelehký úkol pokusit se poprvé v tomto ročníku lídra porazit.

Podkrkonošský celek potvrdil výbornou formu z poslední doby a Vajgar doma přehrál poprvé po více než dvou letech.
Jihočeši prohrávali po úvodní třetině 0:2. Jiskra naděje na zvrat jim svitla ve 23. minutě, kdy zkušený útočník Kocar snížil, ale Trutnov ještě v téže minutě kontroval a když o tři minuty později Březina zkompletoval hattrick, začínalo být jasné, že hosté se s myšlenkou na bodový import mohou rozloučit. V závěrečné dvacetiminutovce už jen domácí borec další trefou uzavřel své one man show.

„Čekali jsme v úvodu zápasu nápor soupeře, který se také dostavil. V 6. minutě jsme vyrobili fatální chybu, domácí získali v rohu kluziště kotouč a Jindřich vypálil z první z mezikruží. Druhý gól jsme dostali v oslabení, kdy hráči přestali trochu hrát v domnění, že je puk pod brankářem Kubešem. Sudí nepřerušili hru, Březina jej vyšťoural a zvýšil náskok. Na začátku druhé části Kocar v přesilovce snížil, ale vzápětí jsme dostali třetí gól a za další tři minuty další, čímž vlastně bylo po utkání. Domácí dobře bruslili, chodili do přečíslení. Když se tým nese na vítězné vlně, tak se hraje lépe,“ poznamenal k utkání vedoucí mužstva Vajgaru Josef Kuliš.

Jindřichohradečtí hokejisté mají před sebou tři závěrečné duely základní části. Již ve středu v posledním vystoupení na svém ledě přivítají vedoucí Hodonín (18 hodin), s nímž sice dokázali během sezony odehrát tři poměrně vyrovnané partie, ale ani jednou se z výhry neradovali (4:5 PP, 0:1, 4:7). Na závěr pak Jihočeši cestují dvakrát ven – do Žďáru nad Sázavou a Kutné Hory.

TRUTNOV – J. HRADEC 5:1 (2:0, 2:1, 1:0)
Branky: 6. Jindřich (Pištora, Bláha), 20. Březina (Luštinec), 23. Březina (Bláha, Fořt), 26. Březina (Hamerský), 46. Březina (Fořt, Bláha) – 23. Kocar (Semrád, Voříšek).
Rozhodčí: Nečas – Špringl, Prokop. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:1.
Poměr střel: 25:26 . Diváci: 431 .
Vajgar: Kubeš – D. Mazanec, Heršálek, Procházka, Ištvánik, Tupý, Liška, Semrád – Markulinec, Milotinský, Skokan – Kocar, Voříšek, Dvořák – J. Mazanec, Měrka, Kadela.
Další výsledky 41. kola:
Chotěboř – Technika Brno 3:18, Pelhřimov – Kolín 5:3, Nymburk – Břeclav 6:1, Žďár nad Sázavou – Kutná Hora 4:5.