Hráčům Vajgaru opět báječně vyšel úvod utkání a v 11. minutě už vedli 3:0. Pak se teprve osmělili domácí, kteří nejprve z přesilovky snížili a vzápětí přidali i druhou trefu. Pádnou odpověď na snahu Nymburku o vyrovnání dal hned na začátku prostřední třetiny kapitán Jihočechů Marek Dvořák a odpor soupeře definitivně zlomily další dva zásahy v jejich síti, takže v 31. minutě svítilo na ukazateli skóre 2:6. Od tohoto okamžiku nebylo o vítězi pochyb a Středočeši dokázali pouze upravit konečný výsledek do přijatelné podoby.

„Herní převaha a individuální schopnosti byly zcela markantně na naší straně a výsledek je pro domácí více než lichotivý,“ podotkl výkonný ředitel Vajgaru František Dvořák, který oceňuje, že jindřichohradecký tým obě dosavadní série zvládl na minimální počet zápasů a ušetřil tak síly pro nadcházející finálové klání.

V něm se Jihočeši střetnou s benešovskými Vodními Lvy, kteří stejným způsobem vyřadili po výsledcích 5:2 a 6:3 Milevsko.

„Je to očekávané finále. Soupeř většinu základní části vedl tabulku a až v jejím závěru jsme jej z pozice lídra sesadili právě my. Největší pozor si budeme muset dát na jeho první pětku, která ostatní výrazně převyšuje a bravurně zvládá především přesilovky. Benešov jsme sice ve všech čtyřech duelech základní části porazili, ale play off je zcela jiná soutěž, takže se na to nemůžeme ohlížet,“ zdůraznil Dvořák.

Finálová série, hraná na tři vítězství, začíná již v neděli na ledě Vajgaru (18 hodin), pak se soupeři obden až do rozhodnutí po jednom zápase střídají v pořadatelství.

„V náš prospěch vyznívá především vyrovnanější kádr. Věřím, že v této sérii uspějeme a hráči splní cíl klubu v podobě postupu do baráže o první ligu,“ přeje si.

NYMBURK – J. HRADEC 5:7 (2:3, 1:3, 2:1)
Branky: 14. Liška (Hataš, Sem), 15. Sirotek (Sem, Hataš), 39.Vacek (Sirotek), 44. Pánek (Zákoutský), 48. Müller (Liška) – 5. Stejskal (Mařík), 7. Mar. Dvořák (Kupec), 11. Kupec (Procházka), 21. Mar. Dvořák (Mich. Dvořák), 23. Mařík (Zíb), 31. Skokan (Milotinský, Stejskal), 46. Stejskal (Milotinský, Skokan).
Rozhodčí: Prchal - Daněk, Hanzlík Vyloučení: 8:5, navíc Sem (Nym.) a Matušík (JH) 10 min. OT. Využití: 3:1. Diváci: 412. Poměr střel: 30:32.
Vajgar: Kubeš – Mich. Dvořák, Procházka, Tupý, D. Mazanec, Zíb, Heršálek – Bula, Kupec, Mar. Dvořák – Mikš, Milotinský, Skokan – Stejskal, Matušík, Mařík – od 12. Voříšek, od 21. Hofmeister, od 41. J. Mazanec.
Konečný stav série: 0:2
FINÁLE II. LIGY SK. STŘED
J. Hradec – Benešov
Série začíná na ledě Vajgaru, hraje se na tři vítězství a týmy se po jednom utkání střídají v pořadatelství.
Termíny zápasů: 27. února, 1., 3., 5. a 7. března.