Vajgar u Jordánu vzdoroval dvě třetiny

Tábor – Jihočeské druholigové derby skončilo vítězstvím táborského favorita, který hokejisty Vajgaru podle očekávání zdolal 6:3. Ale jednoduché to domácí neměli.

25.11.2013

Ilustrační snímek.Foto: Lucie Hunalová

Ačkoliv oba soupeře před utkáním dělilo 17 bodů a postavení na opačných pólech tabulky, Hradec svého soka na začátku dokonale zaskočil a po šesti minutách vedl zásluhou Skokana s Dvořákem 2:0. Kohouti se však z šoku postupně oklepali a do konce první části srovnali skóre.

Vajgar na začátku druhé třetiny zásluhou Mavrojanidise ještě jednou získal náskok, ale tentokrát soupeř zareagoval bleskově, o minutu později vyrovnal a ve 28. minutě se poprvé v utkání dostal do vedení, které už nepustil.

„Vstup nám vyšel nad očekávání a dvě třetiny jsme Táboru byli velmi důstojným partnerem. Za stavu 4:3 jel navíc Mazanec sám na brankáře a kdyby vyrovnal, mohlo to třeba skončit i jinak," zmínil vedoucí mužstva Vajgaru Josef Kuliš.

Okleštěná sestava hradeckého celku však postupně ztrácela síly a z toho pramenily chyby v defenzivě. V závěrečné periodě už na ledě jasně dominoval Tábor a dalšími dvěma přesnými zásahy uzavřel účet utkání.

„Hrajeme s tím, co máme k dispozici. V den zápasu jsme se dozvěděli, že nám Budějovice neuvolní gólmana, takže musel nastoupit kladenský Exner a podal výborný výkon. Při marodce zadáků máme k dispozici jen dva kvalitní beky, k tomu hrají vzadu dva útočníci a nastoupit musejí i ti, kteří by za normálních okolností v sestavě nefigurovali. I vzhledem k těmto okolnostem jsme ostudu určitě neudělali," podotkl Josef Kuliš.

Tábor se vítězstvím posunul do čela tabulky a hokejovou euforii podtrhla i rekordní návštěva letošní sezony čítající více než 1500 diváků. Co však lze soupeři především závidět je fakt, že se mu po finančních potížích a pádu z I. ligy až do kraje povedl úspěšný restart, má ustálený kádr svých vlastních hráčů a snaží se pracovat koncepčně. Kéž by si z toho jindřichohradečtí funkcionáři, kteří nad klubem od Jordánu často ohrnovali nos, vzali ponaučení.

V dresu vítězů zářil především útočník Mařík, který si připsal dva góly a stejný počet přihrávek. Tento hráč ještě v minulé sezoně úspěšně hájil barvy hradeckého týmu a vedení Vajgaru jej s lehkým srdcem nechalo odejít… A není sám. Sestava Kohoutů je borci s podobným údělem prošpikována. Jak by se nyní Vajgaru hodili třeba takoví obránci Heršálek s Klímou…

Jindřichohradecké mužstvo má nyní před sebou další velmi těžké utkání, které uzavře první polovinu základní části II. ligy. Už ve středu na svém stadionu totiž přivítá v tabulce druhý Kolín, který se netají ambicemi na postup.

„Asi se tam finančně pohnuly ledy, navíc jsme slyšeli, že část hráčů má profi smlouvy a trénuje dvakrát denně. Ale hrát se dá s každým, jen je zapotřebí k utkání přistoupit s pokorou a každý musí odevzdat maximální výkon. Stále se opakuji, ale u nás je to v současnosti i otázka toho, koho nám uvolní Motor. V poslední době se nám zcela rozpadla obrana, v níž zůstal prakticky pouze Jasečko, což je velká komplikace," konstatoval vedoucí mužstva.

TÁBOR – J. HRADEC 6:3 (2:2, 2:1, 2:0)
11. Mařík (T. Pechánek), 17. Heršálek, 24. Matušík (Seidl, Mařík), 28. Krätzer (Klíma), 48. Seidl (Kanov, Mařík), 55. Mařík – 5. Skokan (Kotrla), 6. Dvořák (Voříšek, Kocar), 23. Mavrojanidis (Mazanec).
Rozhodčí: D. Pražák – M. Dančišin, J. Mertl. Diváci: 1542.
Vyloučení: 5:9. Využití: 1:0.
V oslabení: 2:0.

Tábor: Panec – Havran, Černý, Ošmyk, Kanov, Heršálek, Liška, Klíma – R. Pechánek, Pospíchal, Krätzer, Kellner, Hájek, Sladký, Matušík, Seidl, Kolomý, Mařík, Drda, T. Pechánek.

Vajgar: Exner – Tržil, Jasečko, Pekárek, Štěpán, Maryška, Popelka – Kocar, Voříšek, Dvořák – Kotrla, Kasalý, Skokan – Mazanec, Mavrojanidis, Turek – od 41. Tomšík.

25.11.2013 VSTUP DO DISKUSE

Prezident republiky Miloš Zeman zahájil ve čtvrtek výstavu Země živitelka.

Země živitelka začala. Potrvá do úterý.

Ford Fiesta.
AUTOMIX.CZ
14

Dá se koupit spolehlivé auto za 50 tisíc? Tyto vozy mohou být výhrou

Blíží se setkání letců. Ve čtvrtek si lidé připomenou bitvu

Jindřichohradecko – Strmilov, Člunek a Číměř můžete navštívit ve čtvrtek v podvečer.

V Dačicích vyhlásili nové grantové programy

Dačice – V Dačicích bude možné žádat o dotace do nových grantových programů v sociální oblasti, a to pro roky 2018 a 2019.

Kam ve čtvrtek za kulturou na Hradecku?

Jindřichohradecko - Užít si můžete poslední Kovářský den v Dačicích nebo třeba večerní prohlídku kostela v Chlumu u Třeboně.

Bratři Michálkovi kralovali ve Vlkovské pískovně

Veselí nad Lužnicí – Tradiční „Veselské hodinovky“ v dálkovém plavání, jejíž 17. ročník se uskutečnil ve Vlkovské pískovně ve Veselí nad Lužnicí, se zúčastnilo 192 závodníků z 36 tuzemských oddílů.