Hráči Vajgaru byli od počátku aktivnější, ale důležitý vedoucí gól zaznamenali až na konci první třetiny, kdy kanonýr Milotinský tečoval střelu D. Mazance.
Klid na hokejky domácích borců vnesl druhý zásah do sítě žďárských Plamenů při dvojnásobné početní výhodě, o který se po parádní souhře postaral opět autor úvodní trefy. Odpor nepříjemného soupeře pak definitivně zlomil ve 33. minutě při další přesilovce Mikš. V závěrečné části Jihočeši přidali ještě další góly a skóre nakonec uzavřel pět minut před sirénou produktivní obránce Procházka. Ten se vrátil do sestavy po svalovém zranění, ale nohu zatím šetřil a na led chodil zejména při přesilovkách.

„Rozhodly především individuální chyby soupeře a naše přesilovky, na které se to v play off hraje. Vítězství si hodně cením, protože Žďár nehrál vůbec špatně,“ konstatoval trenér Vajgaru Miloslav Čech.

Mužstvo z Horácka totiž v této sezoně nepatří zrovna k oblíbeným soupeřům jindřichohradeckých hokejistů, neboť je v základní části dokázalo jako jediné třikrát porazit.
Hráči Vajgaru však podali koncentrovaný výkon, který podpořil bezchybný gólman Kubeš. Svého soka navíc přestříleli v poměru 33:19 a z deseti přesilovek využili hned čtyři, což je velice slušné číslo.

„Naši hokejisté šli od počátku cílevědomě a disciplinovaně za úspěchem. Konečný výsledek jasně hovoří o tom, kdo byl pánem na ledové ploše,“ pochválil tým výkonný ředitel Vajgaru František Dvořák.

Své udělala i rekordní návštěva sezony čítající bezmála tisícovku diváků, kteří po celý zápas své hochy příkladně povzbuzovali.
„Příznivci si zaslouží poděkování a byli bychom moc rádi, kdyby nás část z nich přijela podpořit i do Žďáru,“ podotkl funkcionář klubu.

Už dnes je totiž na stadionu Plamenů od 18 hodin na programu další zápas série hrané na dvě vítězství a Jihočeši tak mají možnost rozhodnout o postupu do dalšího kola.
„Bude to velice těžké, soupeř bude doma určitě pořádně kousat. Ale pokud k utkání přistoupíme ve stejném duchu, věřím, že vyhrajeme a zajistíme si účast v dalším kole play off,“ přeje si Dvořák.

Pokud by však Vajgar neuspěl, vrátila by se série v sobotu k rozhodujícímu střetnutí na jindřichohradeckém ledě (18 hodin).

Z ostatních duelů play off sk. Střed je překvapením domácí porážka Kolína s Nymburkem a také velká přestřelka na benešovském ledě, kterou ovládli domácí hokejisté, přestože s Trutnovem už prohrávali 2:6!

J. HRADEC – ŽĎÁR NAD SÁZAVOU 6:0 (1:0, 2:0, 3:0)
Branky: 19. Milotinský (D. Mazanec, Tupý), 28. Milotinský (Skokan, D. Mazanec), 33. Mikš (Matušík, Zíb), 46. Bula (Kupec, Mar. Dvořák), 49. Stejskal (Tupý, Skokan), 55. Procházka (Kupec, Mar. Dvořák)
Rozhodčí: Pražák - Hák, Zíka. Vyloučení: 6:10. Využití: 4:0. Poměr střel: 33:19. Diváci: 980.
Vajgar: Kubeš – Zíb, Chmel, D. Mazanec, Tupý, Mich. Dvořák, Heršálek, Procházka, od 41. Jáchym – Bula, Kupec, Mar. Dvořák – Mikš, Milotinský, Skokan – Matušík, Mařík, Stejskal – od 41. Hofmeister, Sýbek.